Ekorodzice

Naturalne środki czystości

Jak czyścić rzeczy z nietypowych materiałów? 2011.01.05 13:37

Jak czyścić rzeczy z nietypowych materiałów?

Poplamiony obrus z adamaszku, zmechacony płaszczyk z astrachanu, przesiąknięte dymem papierosowym szale z tiulu... Jak je czyścić? Biec od razu do pralni czy na własna rękę próbować odświeżyć? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, jak konserwować rzadko spotykane materiały.... więcej »
Sprzątanie bez chemii – cytryna i jej właściwości wybielające 2011.01.05 11:18

Sprzątanie bez chemii – cytryna i jej właściwości wybielające

Soda oczyszczona i ocet już dawno zostały odkryte przez nasze prababcie i perfekcyjne panie domu. O ich właściwościach czyszczących nie trzeba nikogo przekonywać. Ale lista naturalnych pogromców brudu jest o wiele dłuższa… I znaleźć na niej można – niedocenioną... więcej »
Ekologiczne płyny do mycia naczyń 2010.07.18 17:28

Ekologiczne płyny do mycia naczyń

Na co dzień i od święta zużywamy hektolitry wody oraz płynu do mycia naczyń, po to by usunąć przypalone resztki jedzenia czy tłuszcz. Sugerując się reklamami w TV i kolorowych czasopismach, kupujemy coraz to nowsze specyfiki, których zaledwie jedna kropla ma siłę... więcej »
Indyjskie orzechy piorące 2010.05.06 16:02

Indyjskie orzechy piorące

Szukasz alternatywy dla przesyconych chemią środków czyszczących? Wypróbuj indyjskie orzechy piorące i rozkoszuj się tanim, wydajnym, zdrowym i dobrym dla środowiska naturalnego praniem w zaciszu czterech ścian! To jeszcze nie koniec ich zalet. Przeczytaj o wszystkich...... więcej »
Jak czyścić zabawki? 2010.02.14 20:08

Jak czyścić zabawki?

Pluszowy miś, gumowa kaczka do kąpieli orz plastikowe klocki to zestaw, który każdy maluch ma w swojej domowej kolekcji. A teraz pomyślcie, ile razy widzieliście te rzeczy na podłodze lub oblepione kurzem pod łóżkiem i stolikiem. Niestety, tak jak na innych przedmiotach,... więcej »
Jak czyścić buty? 2010.02.14 19:49

Jak czyścić buty?

Jeszcze kilkanaście lat temu cały świat śmiał się, że Polaka można poznać po brudnych butach. Czasy niby zaszłe, ale w tej kwestii chyba niewiele się zmieniło. Zabłocone, zakurzone i niewypolerowane obuwie to często nasz znak rozpoznawczy. No cóż, nie ma co ukrywać,... więcej »
Jak usunąć plamy? 2010.01.14 16:19

Jak usunąć plamy?

Z czerwonego wina, gorącego tłuszczu, lakieru do paznokci czy szminki. Gdy już raz wejdą w komitywę z naszymi ubraniami, trudno tę znajomość zakończyć. I choć plamy czasem potrafią długo stawiać opór i być nieugięte, za pomocą odpowiednich środków czyszczących... więcej »
Ekologiczna pasta do butów 2010.01.13 13:02

Ekologiczna pasta do butów

Często w pośpiechu gubisz gdzieś pastę do butów? Może po przeczytaniu tej porady nie będzie Ci już potrzebna. więcej »
Naturalne środki czystości 2010.01.03 15:02

Naturalne środki czystości

Niektórzy nazywają ją białą śmiercią, inni nie wyobrażają sobie bez niej kulinarnych podbojów. Nie ma wątpliwości, iż sól zmienia smak potraw. Jednak niewiele osób wie, że ta sama sól, która rozpieszcza nasze podniebienia, może także dać się we znaki. I nie... więcej »
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców