Ekorodzice

Ekologiczna pasta do butów

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2010.01.13, 13:02

Często w pośpiechu gubisz gdzieś pastę do butów? Może po przeczytaniu tej porady nie będzie Ci już potrzebna. 


Aby sporządzić ekologiczną pastę do skóry, wystarczy olej lniany i ocet.

 

Przygotuj:

 

  • 300ml oleju lnianego,
  • 300 ml octu.

 

Jak zrobić domową pastę do butów: 

Olej lniany doprowadź do wrzenia, później dodaj ocet. Tak sporządzoną miksturę nakładaj szmatką, polerując wybrany element skórzany. Nadaje się też do czyszczenia ekoskóry. W ten oto sposób wyczyścisz buty na glanc!


Przeczytaj także:

Naturalne środki czystości

Naturalne środki czystości

Niektórzy nazywają ją białą śmiercią, inni nie wyobrażają sobie bez niej kulinarnych podbojów. Nie ma wątpliwości, iż sól zmienia smak potraw. Jednak niewiele osób wie, że ta sama sól, która rozpieszcza nasze podniebienia, może także... więcej »
Jak usunąć plamy?

Jak usunąć plamy?

Z czerwonego wina, gorącego tłuszczu, lakieru do paznokci czy szminki. Gdy już raz wejdą w komitywę z naszymi ubraniami, trudno tę znajomość zakończyć. I choć plamy czasem potrafią długo stawiać opór i być nieugięte, za pomocą odpowiednich... więcej »
Proszek eukaliptusowy

Proszek eukaliptusowy

Jeśli nie chcesz bawić się w produkcję domowego proszku do prania z sodą kalcynowaną w roli głównej, a zależy Ci na zdrowiu Twoich bliskich i środowiska koniecznie wypróbuj naturalny proszek eukaliptusowy! ... więcej »
Ekologiczne czyszczenie toalety

Ekologiczne czyszczenie toalety

Domowa toaleta to miejsce, gdzie harcują zastępy zarazków. Nie dziwi więc fakt, że podczas sprzątania łazienki często decydujemy się na korzystanie ze sklepowej chemii. Ale czy ten wybór jest na pewno najlepszy? Dla ekorodziców - zagorzałych... więcej »
Ekologiczne pranie w praktyce - jak prać taniej i w sposób przyjazny dla środowiska oraz zdrowia

Ekologiczne pranie w praktyce - jak prać taniej i w sposób przyjazny dla środowiska oraz zdrowia

Ekologia staje się coraz modniejsza. To bardzo dobrze, ponieważ to pierwszy krok w kierunku ratowania naszego środowiska naturalnego. Ekologia to jednak nie tylko oznaczenia na kupowanych produktach a przede wszystkim sposób myślenia i codzienne... więcej »


ikona kategorii
Blogi eko-rodziców