Ekorodzice

Dlaczego warto zaopatrzyć się w podgrzewacz do butelek?

Autor: Artykuł rekomendacyjny 2021.11.19, 20:22

Pojawienie się w domu noworodka wiąże się z kompletowaniem wyprawki. Na rynku przybywa produktów dla najmłodszych i ułatwiających życie ich rodzicom. Jak będąc początkującym rodzicem zdecydować, które gadżety będą przydatne, a które są zbędne? Aby dowiedzieć się, czy warto zainwestować w podgrzewacz do butelek - przeczytaj tej artykuł!


 Zimne posiłki - nie dla dzieci

Zazwyczaj najmłodsze dzieci nie lubią chłodnych pokarmów. W szczególności w nocy, kiedy jedzą w półśnie. Rodzice niemowląt są zmęczeni, a mają na głowie wiele różnych obowiązków. Nic dziwnego, że nie zawsze potrafią prawidłowo podgrzać pokarm. Wokół dziecka mnóstwo się dzieje. Kiedy maluch płacze, a niewyspanie i zadania do zrobienia stale się piętrzą, trudno spokojnie stać w kuchni i kontrolować temperaturę jedzenia. W takiej sytuacji podgrzewacz do butelek okazuje się zbawiennym gadżetem. Pozwala na szybsze i łatwiejsze przygotowywanie posiłków.

  Poznaj produkt  

Rozważając zakup podgrzewacza do butelek warto więcej się o nim dowiedzieć. W zależności od modelu i zaawansowania dostępnych funkcji jego ceny będą się różnić. Ceny podgrzewaczy wahają się już od 40 zł do ponad 220 zł. Biorąc pod uwagę dziecięcą niecierpliwość, im krótszy czas podgrzewania mleka, tym jest wygodniej dla rodzica. Większość podgrzewaczy radzi sobie z podgrzaniem mleka już w 3 minuty. Ustawienie temperatury to bardzo przydatna funkcja. Mleko powinno być podgrzewane do temperatury 25-37°, stałe pokarmy do 60-70°, a mało kto potrafi samodzielnie dokładnie ocenić temperaturę. Termostat obecny w wielu podgrzewaczach pozwala na utrzymanie stałej temperatury pokarmu przez ponad godzinę (a często nawet dłużej) od momentu podgrzania. Automatyczne wyłączanie dostępne w wielu modelach to zabezpieczenie przed tym, żeby podgrzewacz do butelek się nie spalił, jeśli przez przypadek go nie wyłączymy. Sporo podgrzewaczy posiada także opcje dodatkowe np. inteligentne podgrzewanie. Dzięki tej opcji urządzenie wykrywa bazową temperaturę pokarmu i decyduje do ilu stopni go podgrzać.

Decyzja o zakupie podgrzewacza

Warto zaopatrzyć się w podgrzewacz do butelek, jeśli należysz do osób ceniących szybkość i wygodę przygotowywania posiłków, a Twoje dziecko nie jest karmione piersią. Jeśli chcesz, żeby mleko lub inny pokarm dla Twojego maluszka miał idealną temperaturę to zakup właśnie dla Ciebie. Okaże się niezmiernie pomocny za każdym razem, kiedy maluch obudzi się w nocy i będzie płakać, domagając się butelki. Podejmując decyzję o zakupie podgrzewacza do butelek, warto wybrać model uniwersalny, który pomieści różne rozmiary butelek i pozwoli też na podgrzewanie jedzenia.


Przeczytaj także:

Jak wybrać imię dla dziecka?

Jak wybrać imię dla dziecka?

Z pozoru to tylko kilka niewinnych sylab, które tworzą słowo. Jednak słowo to przez całe życie będzie towarzyszyło twojemu dziecku. Dlatego szukanie imienia jest zajęciem o wiele bardziej pracochłonnym i odpowiedzialnym niż przygotowywanie... więcej »
Melisa w ciąży

Melisa w ciąży

Melisa to zioło znane od lat. Szczególnie upodobały sobie je osoby nerwowe i cierpiące na bezsenność. Kobiety ciężarne też często zastanawiają się, czy mogą sięgać po to zdrowotne zioło, jednak wahają się, czy melisa pita w ciąży... więcej »
Rumianek w ciąży

Rumianek w ciąży

Kwiat rumianku był jednym z ulubionych ziół Hipokratesa. Napary z tego zioła są zalecane przy bolesnym miesiączkowaniu, wzdęciach, zgadze i nudnościach. Jednak czy picie rumianku w ciąży jest bezpieczne? To pytanie często stawiają sobie kobiety... więcej »
Kwas foliowy przed ciążą i w czasie ciąży

Kwas foliowy przed ciążą i w czasie ciąży

Dieta kobiety w ciąży musi dostarczyć wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, witamin i składników mineralnych zarówno Mamie, jak i dziecku. Niedobory pokarmowe są niebezpieczne dla rozwijającego się płodu, a powstałe wady... więcej »
Przyczyny bezpłodności a naturalne metody wspomagające poczęcie dziecka

Przyczyny bezpłodności a naturalne metody wspomagające poczęcie dziecka

Coraz więcej par zmaga się z problemem naturalnego poczęcia, mimo iż wydaje im się, że są zdrowi, prowadzą higieniczny tryb życia. Obecnie aż 20% par starających się o dziecko ma z tym trudności. U niektórych lekarze ginekolodzy stwierdzają... więcej »


Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »