Ekorodzice

Dlaczego warto zaopatrzyć się w podgrzewacz do butelek?

Autor: Artykuł rekomendacyjny 2021.11.19, 20:22

Pojawienie się w domu noworodka wiąże się z kompletowaniem wyprawki. Na rynku przybywa produktów dla najmłodszych i ułatwiających życie ich rodzicom. Jak będąc początkującym rodzicem zdecydować, które gadżety będą przydatne, a które są zbędne? Aby dowiedzieć się, czy warto zainwestować w podgrzewacz do butelek - przeczytaj tej artykuł!


 Zimne posiłki - nie dla dzieci

Zazwyczaj najmłodsze dzieci nie lubią chłodnych pokarmów. W szczególności w nocy, kiedy jedzą w półśnie. Rodzice niemowląt są zmęczeni, a mają na głowie wiele różnych obowiązków. Nic dziwnego, że nie zawsze potrafią prawidłowo podgrzać pokarm. Wokół dziecka mnóstwo się dzieje. Kiedy maluch płacze, a niewyspanie i zadania do zrobienia stale się piętrzą, trudno spokojnie stać w kuchni i kontrolować temperaturę jedzenia. W takiej sytuacji podgrzewacz do butelek okazuje się zbawiennym gadżetem. Pozwala na szybsze i łatwiejsze przygotowywanie posiłków.

  Poznaj produkt  

Rozważając zakup podgrzewacza do butelek warto więcej się o nim dowiedzieć. W zależności od modelu i zaawansowania dostępnych funkcji jego ceny będą się różnić. Ceny podgrzewaczy wahają się już od 40 zł do ponad 220 zł. Biorąc pod uwagę dziecięcą niecierpliwość, im krótszy czas podgrzewania mleka, tym jest wygodniej dla rodzica. Większość podgrzewaczy radzi sobie z podgrzaniem mleka już w 3 minuty. Ustawienie temperatury to bardzo przydatna funkcja. Mleko powinno być podgrzewane do temperatury 25-37°, stałe pokarmy do 60-70°, a mało kto potrafi samodzielnie dokładnie ocenić temperaturę. Termostat obecny w wielu podgrzewaczach pozwala na utrzymanie stałej temperatury pokarmu przez ponad godzinę (a często nawet dłużej) od momentu podgrzania. Automatyczne wyłączanie dostępne w wielu modelach to zabezpieczenie przed tym, żeby podgrzewacz do butelek się nie spalił, jeśli przez przypadek go nie wyłączymy. Sporo podgrzewaczy posiada także opcje dodatkowe np. inteligentne podgrzewanie. Dzięki tej opcji urządzenie wykrywa bazową temperaturę pokarmu i decyduje do ilu stopni go podgrzać.

Decyzja o zakupie podgrzewacza

Warto zaopatrzyć się w podgrzewacz do butelek, jeśli należysz do osób ceniących szybkość i wygodę przygotowywania posiłków, a Twoje dziecko nie jest karmione piersią. Jeśli chcesz, żeby mleko lub inny pokarm dla Twojego maluszka miał idealną temperaturę to zakup właśnie dla Ciebie. Okaże się niezmiernie pomocny za każdym razem, kiedy maluch obudzi się w nocy i będzie płakać, domagając się butelki. Podejmując decyzję o zakupie podgrzewacza do butelek, warto wybrać model uniwersalny, który pomieści różne rozmiary butelek i pozwoli też na podgrzewanie jedzenia.


Przeczytaj także:

Supelementy diety a ciąża

Supelementy diety a ciąża

Jeśli jesteś w ciąży, to być może Twój lekarz prowadzący zalecił Ci już stosowne tabletki – uzupełnienie witamin i minerałów. Jeśli nie, to prawie na pewno powinnaś je brać – chyba że jesteś chodzącym okazem zdrowia, a na dodatek... więcej »
Domowe sposoby na nudności i wymioty w ciąży

Domowe sposoby na nudności i wymioty w ciąży

Przypuszcza się, że nudności i wymioty w ciąży są spowodowane zmianami hormonalnymi w organizmie matki bądź zaburzoną równowagą stężenia glukozy we krwi. Choć tak naprawdę przyczyny nudności i wymiotów nie są jeszcze do końca poznane.... więcej »
Czy szkoła rodzenia jest konieczna?

Czy szkoła rodzenia jest konieczna?

Jeśli jesteś w ciąży, to pewnie zastanawiasz się nad tym, czy szkoła rodzenia jest konieczna. Czasami słyszy się opinie, że przecież każda kobieta potrafi urodzić dziecko i w takiej szkole niczego nowego się nie dowie. Otóż to nieprawda!... więcej »
Urlop ojcowski

Urlop ojcowski

Co należy zrobić, aby skorzystać z urlopu ojcowskiego? Jaki jest wymiar podstawowego urlopu tacierzyńskiego? Kiedy mamy prawo do dodatkowego urlopu? Jakie wnioski i zaświadczenia należy złożyć? Nasza ekspertka Agnieszka Dziśko Puchała... więcej »
Przygotowania do ciąży - postaw na zdrową dietę!

Przygotowania do ciąży - postaw na zdrową dietę!

Ciąża to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Wiele z nas zaczyna przygotowania do niej już sporo wcześniej. Wszystko po to, aby przywitać na świecie zdrowe maleństwo, ale jednocześnie samemu jak najszybciej wrócić... więcej »


Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »