Ekorodzice

Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Autor: użytkowniczka portalu Ekorodzice.pl: haart 2014.01.27, 12:19
Akademia Ekologii „Dbam o środowisko” i „Segreguję odpady” to połączenie zabawy z praktyczną i cenną wiedzą na temat ekologii. Uczą podstawowych zasad oszczędzania energii i wody, pokazują jak segregować odpady, podpowiadają praktyczne rozwiązania. 

TYTUŁ: Akademia Ekologii „Dbam o środowisko”  i „Segreguję odpady”
CENA:  ok. 6-7 zł 
AUTOR: Oprac. Kinga Macias
ILUSTRATOR: Agata Nowak
FORMAT: 200×285 mm
WYDAWNICTWO Skrzat Kraków 
TESTERZY: HAART z synkiem 

INFORMACJA OD WYDAWCY: "Akademia ekologii" to seria książek aktywizujących, które zawierają aktualne informacje na temat segregacji odpadów i uczą, jak wprowadzać zasady nowoczesnej ekologii w codzienne życie. To ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się zasad segregowania odpadów.

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Egzemplarze recenzenckie książek AKADEMIA EKOLOGII otrzymaliśmy do Wydawnictwa Skrzat.

Książki są pełne krzyżówek, zagadek i rebusów.  Tryskają  ciekawostkami na każdej stronie. 
Czy wiecie że: 
  • każdy z nas zużywa dziennie 190 litrów wody?
  • każde duże polskie miasto codziennie  wysyła na składowisko 100 ciężarówek odpadów?
  • do pojemników na papier nie można wrzucać kartek zamalowanych farbkami?
  • przeciętny człowiek rocznie wyrzuca 290 puszek?

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Mój syn ma 3,5 roku. Książki są przeznaczone dla starszych dzieci ale nawet 3-latkowi można opowiedzieć o ekologii w najprostszym wydaniu. O zakręcaniu wody podczas mycia zębów, o segregowaniu śmieci, o karmniku z plastikowej butelki. Jako fanka hand made zainteresowałam się pomysłami na wtórne wykorzystanie odpadów. To coś dla mnie :)

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Każda strona jest ciekawa, każda jest inna. Mój syn był zachwycony naklejkami. Jak każdy przedszkolak kocha naklejki. Przyklejał je w wyznaczonych miejscach, ale i na koszulce i plecaku. Starsze dzieci zainteresują się grą planszową oraz krzyżówkami. Na koniec czeka na nie DYPLOM SUPEREKOLOGA. To świetny pomysł. Dzieciaki powinny rozwiązać „quiz małego ekologa” i podpisać dyplom. 

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Jak przystało na książki o ekologii wydrukowano je na ekopapierze. Taki papier idealnie przyjmuje kredki. Całe książeczki nadają się do kolorowania. Mój syn malował bez opamiętania. 

Cieszę się, że na polskim rynku pojawiają się takie książki. Uważam, że nie tylko dzieci, ale i każdy dorosły powinien je przeczytać. Może dzięki nim inaczej spojrzymy na temat ekologii w Polsce.Przeczytaj także:

Bezpłatny poradnik z plastycznymi inspiracjami dla całej rodziny

Bezpłatny poradnik z plastycznymi inspiracjami dla całej rodziny

Święta Bożonarodzeniowe już za pasem, słychać powoli zza każdego rogu dzwonki zbliżających się sań... Świąteczny czas to chwile spędzane w gronie najbliższych, tradycyjnie rodzinne, tak bardzo oczekiwane przez nas wszystkich. Zarówno... więcej »
Leśne skrzaty ratują przyjaciół

Leśne skrzaty ratują przyjaciół

Wraz z nadejściem wiosny leśne skrzaty poczuły przypływ energii i zabrały się za wiosenne porządki. Musiały je jednak przerwać, bo ich przyjaciele potrzebowali pomocy… Tchórz Juliusz złapał się we wnyki, córka sarenki Patrycji się... więcej »
Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych

„Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” to seria oparta na edukacyjnym programie wyprodukowanym przez stację MiniMini+. Celem serii jest wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony... więcej »
Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 3

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 3

Eugeniusz Łodyga jest detektywem, który szczególnie interesuje się przyrodą. Tym razem uczy najmłodszych zasad zdrowego odżywiania, skąd się bierze smog i jak zmniejszyć górę śmieci! więcej »
Basia i śmieci

Basia i śmieci

Tym razem mała Basia mierzy się z wielkim problemem zaśmiecenia środowiska. „Myślałaś kiedyś o tym, że jesteś wielorybem?” – pyta mamę Basia. Od tego przewrotnego pytania zaczyna się rozmowa o ekologii i brudnej stronie współczesnego... więcej »


Komentarzy: 5
{opis}
07.05.2014 16:27 - hetmanka
Wydaje się to być publikacja warta swojej ceny
{opis}
01.02.2014 22:26 - HAART
Dziekuję. Starałam sie jak mogłam :)
{opis}
28.01.2014 12:30 - HAART
Miraga, to nasze wspólne dzieło. Wspólna zabawa. Przy malowaniu najlepiej się rozmawia :) Aż tak ładnie sam nie koloruje :)
{opis}
27.01.2014 14:31 - miraga_
Ładnie synek koloruje ;) Moja córka nie lubi rysowania. Myślę, że za taką cenę propozycje bardzo ciekawe.

Sondy

Sondy w portalu ekorodzice.plZobacz co ludzie myślą na ważne tematy. Wiele pytań i intrygujących odpowiedzi.

 

 

Zobacz wszystkie »