Ekorodzice

Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Autor: użytkowniczka portalu Ekorodzice.pl: haart 2014.01.27, 12:19
Akademia Ekologii „Dbam o środowisko” i „Segreguję odpady” to połączenie zabawy z praktyczną i cenną wiedzą na temat ekologii. Uczą podstawowych zasad oszczędzania energii i wody, pokazują jak segregować odpady, podpowiadają praktyczne rozwiązania. 

TYTUŁ: Akademia Ekologii „Dbam o środowisko”  i „Segreguję odpady”
CENA:  ok. 6-7 zł 
AUTOR: Oprac. Kinga Macias
ILUSTRATOR: Agata Nowak
FORMAT: 200×285 mm
WYDAWNICTWO Skrzat Kraków 
TESTERZY: HAART z synkiem 

INFORMACJA OD WYDAWCY: "Akademia ekologii" to seria książek aktywizujących, które zawierają aktualne informacje na temat segregacji odpadów i uczą, jak wprowadzać zasady nowoczesnej ekologii w codzienne życie. To ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się zasad segregowania odpadów.

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Egzemplarze recenzenckie książek AKADEMIA EKOLOGII otrzymaliśmy do Wydawnictwa Skrzat.

Książki są pełne krzyżówek, zagadek i rebusów.  Tryskają  ciekawostkami na każdej stronie. 
Czy wiecie że: 
  • każdy z nas zużywa dziennie 190 litrów wody?
  • każde duże polskie miasto codziennie  wysyła na składowisko 100 ciężarówek odpadów?
  • do pojemników na papier nie można wrzucać kartek zamalowanych farbkami?
  • przeciętny człowiek rocznie wyrzuca 290 puszek?

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Mój syn ma 3,5 roku. Książki są przeznaczone dla starszych dzieci ale nawet 3-latkowi można opowiedzieć o ekologii w najprostszym wydaniu. O zakręcaniu wody podczas mycia zębów, o segregowaniu śmieci, o karmniku z plastikowej butelki. Jako fanka hand made zainteresowałam się pomysłami na wtórne wykorzystanie odpadów. To coś dla mnie :)

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Każda strona jest ciekawa, każda jest inna. Mój syn był zachwycony naklejkami. Jak każdy przedszkolak kocha naklejki. Przyklejał je w wyznaczonych miejscach, ale i na koszulce i plecaku. Starsze dzieci zainteresują się grą planszową oraz krzyżówkami. Na koniec czeka na nie DYPLOM SUPEREKOLOGA. To świetny pomysł. Dzieciaki powinny rozwiązać „quiz małego ekologa” i podpisać dyplom. 

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Jak przystało na książki o ekologii wydrukowano je na ekopapierze. Taki papier idealnie przyjmuje kredki. Całe książeczki nadają się do kolorowania. Mój syn malował bez opamiętania. 

Cieszę się, że na polskim rynku pojawiają się takie książki. Uważam, że nie tylko dzieci, ale i każdy dorosły powinien je przeczytać. Może dzięki nim inaczej spojrzymy na temat ekologii w Polsce.Przeczytaj także:

KALENDARZ FASOLKI dla przyszłych rodziców

KALENDARZ FASOLKI dla przyszłych rodziców

KALENDARZ FASOLKI, czyli 9 miesięcy fascynującej podróży dla przyszłych rodziców, wydany pod patronatem Ekorodzice.pl i Eko Jeża tylko w grudniu z darmową wysyłką. A co w nim znajdziecie? Unikalne kalendarium do indywidualnego uzupełnienia,... więcej »
EKOnomiczne dziecko – Ewa Kozioł

EKOnomiczne dziecko – Ewa Kozioł

Nieustannie słyszymy, że koszt wychowania dzieci wzrasta i osiąga zawrotne kwoty kilkuset tysięcy złotych. Ta książka pokaże Wam bezpieczne i sprawdzone alternatywy dla produktów sklepowych stosowane od lat przez wiele pokoleń. ... więcej »
Basia i śmieci

Basia i śmieci

Tym razem mała Basia mierzy się z wielkim problemem zaśmiecenia środowiska. „Myślałaś kiedyś o tym, że jesteś wielorybem?” – pyta mamę Basia. Od tego przewrotnego pytania zaczyna się rozmowa o ekologii i brudnej stronie współczesnego... więcej »
Bajka o słońcu pod patronatem Ekorodziców

Bajka o słońcu pod patronatem Ekorodziców

Z radością informujemy, że 1 października nakładem Wydawnictwa Biobooks ukaże się "Bajka o słońcu", kolejna książka Elizy Piotrowskiej z ekologicznej serii dla najmłodszych "Zielone Bajki" pod patronatem Ekorodziców.... więcej »
Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 4

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 4

Eugeniusz Łodyga jest detektywem, który szczególnie interesuje się przyrodą. Tym razem uczy najmłodszych, jak dbać o glebę, dlaczego trzeba sprzątać świat, skąd się bierze woda w kranie i jakie korzyści płyną z korzystania z energii... więcej »


Komentarzy: 5
{opis}
07.05.2014 16:27 - hetmanka
Wydaje się to być publikacja warta swojej ceny
{opis}
01.02.2014 22:26 - HAART
Dziekuję. Starałam sie jak mogłam :)
{opis}
28.01.2014 12:30 - HAART
Miraga, to nasze wspólne dzieło. Wspólna zabawa. Przy malowaniu najlepiej się rozmawia :) Aż tak ładnie sam nie koloruje :)
{opis}
27.01.2014 14:31 - miraga_
Ładnie synek koloruje ;) Moja córka nie lubi rysowania. Myślę, że za taką cenę propozycje bardzo ciekawe.

Sondy

Sondy w portalu ekorodzice.plZobacz co ludzie myślą na ważne tematy. Wiele pytań i intrygujących odpowiedzi.

 

 

Zobacz wszystkie »