Ekorodzice

Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Autor: użytkowniczka portalu Ekorodzice.pl: haart 2014.01.27, 12:19
Akademia Ekologii „Dbam o środowisko” i „Segreguję odpady” to połączenie zabawy z praktyczną i cenną wiedzą na temat ekologii. Uczą podstawowych zasad oszczędzania energii i wody, pokazują jak segregować odpady, podpowiadają praktyczne rozwiązania. 

TYTUŁ: Akademia Ekologii „Dbam o środowisko”  i „Segreguję odpady”
CENA:  ok. 6-7 zł 
AUTOR: Oprac. Kinga Macias
ILUSTRATOR: Agata Nowak
FORMAT: 200×285 mm
WYDAWNICTWO Skrzat Kraków 
TESTERZY: HAART z synkiem 

INFORMACJA OD WYDAWCY: "Akademia ekologii" to seria książek aktywizujących, które zawierają aktualne informacje na temat segregacji odpadów i uczą, jak wprowadzać zasady nowoczesnej ekologii w codzienne życie. To ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się zasad segregowania odpadów.

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Egzemplarze recenzenckie książek AKADEMIA EKOLOGII otrzymaliśmy do Wydawnictwa Skrzat.

Książki są pełne krzyżówek, zagadek i rebusów.  Tryskają  ciekawostkami na każdej stronie. 
Czy wiecie że: 
  • każdy z nas zużywa dziennie 190 litrów wody?
  • każde duże polskie miasto codziennie  wysyła na składowisko 100 ciężarówek odpadów?
  • do pojemników na papier nie można wrzucać kartek zamalowanych farbkami?
  • przeciętny człowiek rocznie wyrzuca 290 puszek?

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Mój syn ma 3,5 roku. Książki są przeznaczone dla starszych dzieci ale nawet 3-latkowi można opowiedzieć o ekologii w najprostszym wydaniu. O zakręcaniu wody podczas mycia zębów, o segregowaniu śmieci, o karmniku z plastikowej butelki. Jako fanka hand made zainteresowałam się pomysłami na wtórne wykorzystanie odpadów. To coś dla mnie :)

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Każda strona jest ciekawa, każda jest inna. Mój syn był zachwycony naklejkami. Jak każdy przedszkolak kocha naklejki. Przyklejał je w wyznaczonych miejscach, ale i na koszulce i plecaku. Starsze dzieci zainteresują się grą planszową oraz krzyżówkami. Na koniec czeka na nie DYPLOM SUPEREKOLOGA. To świetny pomysł. Dzieciaki powinny rozwiązać „quiz małego ekologa” i podpisać dyplom. 

fot. Akademia Ekologii WYDAWNICTWO SKRZAT

Jak przystało na książki o ekologii wydrukowano je na ekopapierze. Taki papier idealnie przyjmuje kredki. Całe książeczki nadają się do kolorowania. Mój syn malował bez opamiętania. 

Cieszę się, że na polskim rynku pojawiają się takie książki. Uważam, że nie tylko dzieci, ale i każdy dorosły powinien je przeczytać. Może dzięki nim inaczej spojrzymy na temat ekologii w Polsce.



Przeczytaj także:

Ekologia dla dzieci – książeczki "Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!"

Ekologia dla dzieci – książeczki "Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!"

Seria edukacyjnych książek dla dzieci (5+) , ich rodziców i nauczycieli o tematyce ekologicznej Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami! to jedyna tego typu seria na polskim rynku wydawniczym. W ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiedzę... więcej »
Leśne skrzaty ratują przyjaciół

Leśne skrzaty ratują przyjaciół

Wraz z nadejściem wiosny leśne skrzaty poczuły przypływ energii i zabrały się za wiosenne porządki. Musiały je jednak przerwać, bo ich przyjaciele potrzebowali pomocy… Tchórz Juliusz złapał się we wnyki, córka sarenki Patrycji się... więcej »
Bobas lubi wybór!

Bobas lubi wybór!

Wspólnie z wydawnictwem Mamania przedstawiamy Wam lekturę obowiązkową, czyli Bobas lubi wybór. To polskie wydanie Baby-led Weaning – przełomowej książki o karmieniu niemowląt – autorstwa Gill Rapley i Tracey Murkett... ... więcej »
Basia i śmieci

Basia i śmieci

Tym razem mała Basia mierzy się z wielkim problemem zaśmiecenia środowiska. „Myślałaś kiedyś o tym, że jesteś wielorybem?” – pyta mamę Basia. Od tego przewrotnego pytania zaczyna się rozmowa o ekologii i brudnej stronie współczesnego... więcej »
Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby TOM II

Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby TOM II

Doświadczenie wielu pokoleń oraz mam, które posiadały elementarna wiedzę o ziołach i naturalnej profilaktyce odeszło w zapomnienie. Zlekceważyliśmy też naturalną profilaktykę. Tymczasem warto powrócić do ziół i naturalnych kuracji. Pomoże... więcej »


Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości i funkcjonalnosci serwisu Ekorodzice.pl, dołącz do nas! Rejestracja nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty!

Sondy

Sondy w portalu ekorodzice.plZobacz co ludzie myślą na ważne tematy. Wiele pytań i intrygujących odpowiedzi.

 

 

Zobacz wszystkie »