Ekorodzice

Rozjaśniająca maseczka z miodem

Autor: użytkowniczka portalu Ekorodzice.pl: idziakowska 2014.07.11, 23:08
Maseczka do włosów z dodatkiem miodu sprawdzi się przede wszystkim u blondynek. Nie tylko odżywi zniszczone włosy, ale także co nieco je rozjaśni. Jeśli lubicie eksperymentować, warto spróbować.
fot. Rozjaśniająca maseczka z miodem

PRZYGOTUJ:
  • 1 porcja miodu
  • 2 porcje sklepowej odżywki do włosów (ważne: odżywka musi być naturalna, tzn. bez silikonów i substancji oleistych oraz nie może być sztucznie zagęszczana)
WYKONANIE:
Składniki ze sobą mieszam i nakładam na mokre włosy poniżej skroni, czyli pomijam okolice głowy. Nakładam czepek i idę spać. Dlaczego tak długo? Ponieważ z miodu uaktywnia się nadtlenek wodoru, który rozjaśnia włosy, ale jest to działanie bardzo powolne. Rano zmywam odżywkę.

DLA KOGO MASECZKA?
Przede wszystkim dla blondynek. Na moich włosach sprawdza się fantastycznie, ale należy pamiętać, że każde włosy są inne. Zawsze może zrobić próbę kosmetyku, czyli wypróbować na małej kępce włosów.

Przeczytaj także:

Odżywcza maseczka z ogrodowego chwasta

Odżywcza maseczka z ogrodowego chwasta

Żółtlica drobnokwiatowa to bardzo popularny chwast naszych ogrodów, ale to także wspaniałe zioło. Gdy wykorzystamy je w domowej kosmetyce, otrzymamy maseczkę regenerującą do twarzy i doskonale odżywiającą nasze włosy. ... więcej »
Kubeczki menstruacyjne, wielorazowe podpaski i tampony – EKOmenstruacja

Kubeczki menstruacyjne, wielorazowe podpaski i tampony – EKOmenstruacja

Ciepłe dni to nie tylko powód do porządków w mieszkaniu. To również dobry czas na uporządkowanie siebie. Warto wykorzystać zwiększoną ilość energii i zmienić swoje mało zielone przyzwyczajenia. Niewiele jest bardziej intymnych i trudnych... więcej »
Domowe sposoby na dłonie i paznokcie

Domowe sposoby na dłonie i paznokcie

Silne, lśniące i zdrowe paznokcie... Brzmi interesująco? A będziej jeszcze ciekawiej. Wszystkie zabiegi na dłonie, które dla Was przygotowaliśmy, przygotujecie nie wychodząc z domu. Większość składników znajdziecie we własnej kuchni albo... więcej »
Maska wybielająca paznokcie

Maska wybielająca paznokcie

Nie są nam obce babcine sztuczki wybielające z użyciem sody i cytryny. Także magiczne zabiegi z oliwą z oliwek do zmiękczania skórek mamy w jednym palcu. A co stanie się gdy połączymy te składniki ze sobą? Stworzymy doskonałe trio i otrzymamy... więcej »
Higiena jamy ustnej u dzieci

Higiena jamy ustnej u dzieci

Prawidłowa higiena jamy ustnej ma ogromny wpływ na zęby stałe, które będą wyrzynały się w przyszłości oraz stan zdrowia dziecka. W dzisiejszych czasach znacznie rośnie świadomość społeczna na temat tego problemu, dzięki czemu coraz mniej... więcej »


Komentarzy: 1
{opis}
15.07.2014 18:18 - idziakowska
Jedna z dziewczyn na FB EKORODZICÓW napisała, że istnieje też wersja dla brunetek. Do maseczki dodaje się jeszcze cytrynę i wychodzi z maseczką na słońce.
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne