Ekorodzice

"Przygody leśnych skrzatów" Rafał Klimczak

Autor: użytkowniczka portalu Ekorodzice.pl: miraga 2013.07.16, 11:24
Co na pewno może zainteresować maluszki? 

Kolorowe, piękne ilustracje oraz bohaterowie: skrzaty i zwierzęta. Mojej córeczce najbardziej spodobał się ropuch Anzelm, czyli dla niej po prostu żabka. Moją zaś uwagę przykuł dzik Teodor i jego ciekawska natura. Same ekoludki uzupełniają się charakterami, choćby taka Nastka jest bardzo odważna, a Sprytek, choć malutki, to najsprytniejszy.

Większe dzieci mogą zainteresować się problemami: dlaczego nie należy śmiecić w lesie czy dlaczego należy chronić tereny zielone. Bajka może być tu świetnym prowodyrem do tego typu rozmów. Na pewno warto wprowadzać tego typu bajki do kanonu lektur naszych pociech, bo jeśli nie wyedukujemy ich już od małego, to na pewno nie będą chętnie dbać o naszą planetę.

fot. "Przygody leśnych skrzatów" Rafał Klimczak

Dodatkowy atut bajki to to, że przedstawione życie zwierząt, ich zwyczaje czy pożywienie jest zgodne z faktami. Na końcu znajdziemy również krótką charakterystykę kilku zwierząt, będących również bohaterami tego opowiadania. A więc bajka nie tylko bawi, ale i sporo uczy.

Myślę, że ekoludki to nie tylko lektura dla ekofanów, ale i dla każdego dzieciaka.


Przeczytaj także:

Czarna książka kolorów

Czarna książka kolorów

„Czarna książka kolorów” prowokuje. Konfrontuje nas z rzeczywistością, wobec której nie możemy pozostać obojętni. Książka autorstwa M. Cottin, R. Farἰa to pierwsza lektura, której doświadczyłam cieleśnie. Czytając ją, oddajemy... więcej »
Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby TOM II

Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby TOM II

Doświadczenie wielu pokoleń oraz mam, które posiadały elementarna wiedzę o ziołach i naturalnej profilaktyce odeszło w zapomnienie. Zlekceważyliśmy też naturalną profilaktykę. Tymczasem warto powrócić do ziół i naturalnych kuracji. Pomoże... więcej »
"Bajka o drzewie" Elizy Piotrowskiej

"Bajka o drzewie" Elizy Piotrowskiej

Długo wyczekiwana przez ekomaluchy "Bajka o drzewie" Elizy Piotrkowskiej jest już dostępna! To premierowa książka z serii Zielonych Bajek - magicznych, ekologicznych i zabawnych, adresowanych do dzieci w wieku około 3 lat. Ekolektura... więcej »
Justyna Steczkowska "Puchowe Kołysanki 2"

Justyna Steczkowska "Puchowe Kołysanki 2"

Puchowe Kołysanki to kontynuacja wyjątkowej drogi muzycznej Justyny Steczkowskiej. Pierwszy album wydany w 2008 roku odniósł niebywały sukces, okrywając się platyną. Projekt został stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych, jednak dzięki... więcej »
Przerwane oczekiwanie Giorgia Cozza

Przerwane oczekiwanie Giorgia Cozza

"Przerwane oczekiwanie" to poradnik dla kobiet, które poszukują odpowiedzi na pytania pojawiające się po stracie nienarodzonego dziecka: dlaczego tak się stało? czy mogłam temu zapobiec? czy to się powtórzy? Dzięki współpracy psychologów,... więcej »


Komentarzy: 1
{opis}
12.08.2013 21:53 - wielodzietna
Już wiem co Mikołaj moim dzieciakom przyniesie:D

Sondy

Sondy w portalu ekorodzice.plZobacz co ludzie myślą na ważne tematy. Wiele pytań i intrygujących odpowiedzi.

 

 

Zobacz wszystkie »