Ekorodzice

Przerwane oczekiwanie Giorgia Cozza

Autor: Monika Hajduk-Lipowska 2014.01.08, 12:30
"Przerwane oczekiwanie" to poradnik dla kobiet, które poszukują odpowiedzi na pytania pojawiające się po stracie nienarodzonego dziecka: dlaczego tak się stało? czy mogłam temu zapobiec? czy to się powtórzy? Dzięki współpracy psychologów, położników, ginekologów oraz neonatologów pozwala zrozumieć fizyczne i emocjonalne reakcje kobiety.

Tytuł: Przerwane oczekiwanie. Poradnik dla kobiet po poronieniu
Autor: Giorgia Cozza
Data premiery: 15 XI 2013
Liczba stron: 224
Cena detaliczna: 34,90 zł

fot. "PRZERWANE OCZEKIWANIA" Giorgia Cozza

Książkę "Przerwane Oczekiwanie" otrzymaliśmy do recenzji od Wydawnictwa Mamania

"Serce nie bije, ciąża obumarła. Tak wiele kobiet musiało usłyszeć to zdanie. To tylko kilka słów, a przygniatają jak głaz. Kilka słów, które kładą kres najpiękniejszemu marzeniu o zostaniu matką. (…) Dzisiaj nie odczuwam już bólu, gdy myślę o moim dziecku, które jest w niebie; wraz z upływem czasu cierpienie zmieniało się, aż stało się żalem, tęsknotą, wspomnieniem. Moje myśli są pełne miłości i czułości. Ale nie zapomniałam. Nie zapomniałam o zagubieniu, samotności i niepokoju. Oto powód powstania tej książki."
Giorgia Cozza


Książka "Przerwane oczekiwanie" opowiada o doświadczeniu poronienia w życiu kobiety, partnera, jej bliskich. Oprócz szczegółów medycznych porusza również inne aspekty utraty nienarodzonego dziecka w obecnych czasach. Pokazuje różnice w przeżywaniu straty przez kobietę i jej bliskich, a także kulturowe implikacje przeżywania żałoby. Daje konkretne wskazówki – jak pomóc osobom, które doświadczyły poronienia – w przeżywaniu żałoby i akceptacji straty. Podkreśla także, jak ważne jest tego typu wsparcie. 

Nie jest to jedynie książka o poronieniu. To również historia (jak to nazywa autorka) o "specjalnym rodzaju miłości". Miłości, która jest bolesna, która nie jest uznana przez społeczeństwo, często wypierana. A właśnie dostrzeżenie i dopuszczenie tej miłości do serc rodziców, którzy doświadczyli straty, sprawia, że mogą otworzyć się na życie.

"Przerwane oczekiwanie" to książka o przełamywaniu milczenia. O potrzebie przywrócenia godności nienarodzonym dzieciom –usankcjonowania faktu ich istnienia. Bo właśnie poprzez zapewnienie odpowiednich rytuałów pożegnania się ze zmarłymi dziećmi, utworzenia wspomnień i możliwości pamiętania o nich, ich rodzice mogą przejść przez proces żałoby i żyć dalej w otwarciu na nowe, ale z pamięcią o bliskich, których już nie ma.

Książka daje także nadzieję. Pokazuje, że czasem przez utratę czegoś naprawdę ważnego, możemy się odnaleźć. Zwraca uwagę, że doświadczenie straty dziecka nienarodzonego może być oprócz ogromnego bólu także nauką i bodźcem do wielu pięknych zmian i inicjatyw w naszym życiu. Może pomóc przejść na nowy poziom egzystencji i być punktem wyjścia do rozwoju.

Sondy

Sondy w portalu ekorodzice.plZobacz co ludzie myślą na ważne tematy. Wiele pytań i intrygujących odpowiedzi.

 

 

Zobacz wszystkie »