Ekorodzice

Pomysły na prezenty, dzięki którym można spędzać aktywnie czas z dzieckiem

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2020.11.19, 10:10

Dobry prezent dla dziecka powinien bawić, uczyć i rozwijać nowe umiejętności. Dobrze jeśli równocześnie jest pretekstem do aktywnego spędzania czasu. Co kupić dziecku by je uszczęśliwić, a jednocześnie skłonić do odejścia od komputera? Jak wybrać prezent by nasz malec chętniej spędzał czas na świeżym powietrzu?


Lista idealnych prezentów

Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami i rodzeństwem. To właśnie nasz czas jest dla nich najważniejszy. Prezent wcale nie musi być drogi, by nasza pociecha naprawdę się z niego cieszyła. Na liście idealnych prezentów na pewno znajdą się: 

  • Rolki – to prezent dla dzieci w każdym wieku. W sklepach sportowych znajdziemy specjalne rolki stworzone z myślą o nauce jazdy. Dla bezpieczeństwa warto również pamiętać o kasku i ochraniaczach na łokcie, kolana i nadgarstki. Przy wyborze rolek dla dzieci powinniśmy zwrócić uwagę na wysokiej jakości kółka. Najlepsze są te gumowe, które nie tylko płynnie poruszają się po nawierzchni, ale też łatwiej hamują. Kolorowe rolki to okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny. Dorośli mogą pomagać dziecku w nauce jazdy, bądź uczyć się razem z nim. Rolki warto zabrać na wakacje lub weekendowy wyjazd za miasto. Jazda na rolkach to sposób na naukę koordynacji ruchowej. Przy okazji zabaw na rolkach dzieci nawiązują nowe znajomości, uczą się zasad zdrowej rywalizacji a także pokonują swoje słabości. 
  • Sanki – któż z nas nie marzył o nowych sankach pod świąteczną choinką? W ofertach sklepów znajdziemy ich różne rodzaje. Od klasycznych drewnianych, aż po szybkie plastikowe. Sanki dla młodszych dzieci powinny być wyposażone w wygodne oparcie. Z czasem będzie można je odpiąć. Plastikowe sanki są bardziej zwrotne. Sprawdzą się podczas wspólnego zjeżdżania z górki. Ich lekka, lecz wytrzymała konstrukcja może służyć do różnego rodzaju zabaw na śniegu. Mogą być pomocą w spacerach w mroźne dni, okazją do beztroskiej zabawy na śniegu i sposobem na wspólne spędzanie czasu całą rodziną.
  • Rowerek dziecięcy – kupując rowerek dziecięcy powinniśmy pamiętać by był on dostosowany do wieku i umiejętności naszego dziecka. Warto również zwrócić uwagę na możliwość łatwego składania go, kiedy zajdzie taka potrzeba. Lista aktywności, które umożliwia rower jest bardzo długa. Dzięki niemu możemy wybrać się na rodzinną przejażdżkę rowerową po okolicy. Młodsze dzieci, które nie chcą już siedzieć w wózku mogą zabrać ze sobą rowerek na zakupy czy spacer. Dzięki temu nasz malec nie będzie się męczył i zawsze dotrzyma nam kroku. Rowerek uczy naszą pociechę koordynacji ruchowej, utrzymania równowagi i stabilnej postawy ciała, jest również okazją do wspólnego spędzania czasu.


  • Gry taneczne na konsolęaktywność fizyczna kojarzy nam się zwykle ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Jednak pogoda nie zawsze nam sprzyja. Jeśli chcemy sprawić, by również w domu nasze dziecko spędzało aktywnie czas warto kupić mu gry taneczne na konsolę. To świetna zabawa dla całej rodziny. Gra taneczna nie tylko rozrusza wszystkich domowników, ale może pomóc w nauce nowego stylu tańca. Z głośników leci muzyka, a na ekranie pojawiają się podpowiedzi jaki ruch powinno się wykonać. Taki prezent zachwyci dzieci w każdym wieku. Gry taneczne mogą być sposobem na aktywne spędzanie czasu w sezonie przeziębień i wstępem do rozwoju nowej pasji.

  • Hula hop – to inna propozycja na aktywność w zaciszu domowym. Hula hop to narzędzie do ćwiczeń, które angażuje niemal wszystkie nasze mięśnie. Dzięki niemu brzuch staje się płaski, a nogi i talia smukłe. Nawet kilka minut ćwiczeń każdego dnia może poprawić naszą sylwetkę i korzystnie wpłynąć na kondycję. Hula hop pomoże nam w zachęceniu naszych dzieci do ćwiczeń w domu, a latem może być okazją do świetnej zabawy w ogrodzie. Hula hop to prezent idealny dla każdej miłośniczki gimnastyki. Dzieci uwielbiają zabawy dużymi obręczami. Świetnie uczą one koordynacji ruchowej.
  • Skakanka to równocześnie zabawka dla najmłodszych jak i profesjonalny sprzęt do ćwiczeń dla osób w każdym wieku. Przy pomocy skakanki możemy bawić się z dziećmi w różnego rodzaju wyliczanki, szczurka czy zabawy zręcznościowe. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Skakanki były popularne już w czasach naszych dziadków i moda na nie raczej nigdy nie przeminie. Dzieci mogą bawić się skakankami zarówno w domu jak i na podwórku. Z łatwością spakujemy je na wakacyjny wyjazd czy piknik. Skakanka kupiona na prezent ucieszy zarówno najmłodsze dzieci jak i te nieco starsze. Wybierając skakankę powinniśmy zwrócić uwagę na jej długość. Musi być ona dostosowana do wzrostu naszego dziecka. Większość skakanek można jednak regulować. 


Wyżej wymienione sprzęty i akcesoria, to tylko część pomysłów na prezenty dla aktywnych maluchów. Na pewno warto rozwijać w naszych pociechach miłość do różnego rodzaju sportów, a pomóc w tym mogą specjalistyczne sklepy, takie jak np. centrumrowerowe.pl, gdzie znaleźć można nie tylko sprzęt ale również wiele porad dla dorosłych i dla dzieci.


Przeczytaj także:

Rozwój kreatywności u dzieci poprzez krzyżówki

Rozwój kreatywności u dzieci poprzez krzyżówki

Krzyżówki to świetny sposób na rozwijanie kreatywności u dzieci. Mogą pomóc dzieciom w doskonaleniu umiejętności rozwiązywania problemów, poprawianiu umiejętności czytania ze zrozumieniem, a nawet sprzyjać zdrowej rywalizacji. ... więcej »
Klocki LEGO DUPLO - bezpieczna zabawa dla najmłodszych dzieci

Klocki LEGO DUPLO - bezpieczna zabawa dla najmłodszych dzieci

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że największą popularnością cieszą się dobrej jakości zabawki, które rozwijają. Do tych kupowanych naprawdę chętnie dla nawet małych dzieci zalicza... więcej »
Ekologiczne papcie Living Kitzbühel

Ekologiczne papcie Living Kitzbühel

Kapcie, papcie, papucie, domowe pantofle – nieważne, jak na nie mówicie. Liczy się to, że chcecie, aby Wasze dzieci nosiły w domu wygodne, ładne i stworzone z naturalnych materiałów papcie, ucząc się od najmłodszych lat szacunku dla środowiska... więcej »
Ubranka dla psów – kiedy są niezbędne?

Ubranka dla psów – kiedy są niezbędne?

Czy ubrania dla zwierząt są im niezbędne? Przecież nasze pupile posiadają futro, więc zasadniczo nie powinniśmy się martwić o to, czy nie jest im przypadkiem zimno. Jak się jednak okazuje, dodatkowa warstwa może pomóc zwierzętom, których... więcej »
Naklejki i tapety – odmień swoje wnętrze!

Naklejki i tapety – odmień swoje wnętrze!

Zmiana wnętrza wcale nie musi być związana z dużymi kosztami. Bardzo często zwyczajnie nie każdy może sobie pozwolić na remont, a mimo to chciałby coś zmienić w pomieszczeniu. Dlatego warto poszukać produktów, które małym kosztem potrafią... więcej »