Ekorodzice

Minimalistyczne krzesełka do karmienia dzieci

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2022.10.26, 22:39

Wybór krzesełka do karmienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Postanowiliśmy ułatwić Wam tę łamigłówkę. Oto owoce naszych poszukiwań, czyli kilka podpowiedzi od naszych zielonych ekspertów...


Gdy wasza pociecha skończy 6- 7 miesięcy: siedzi trzymając sama główkę i zaczyna posługiwać się łyżeczką. To ostatni dzwonek na jego zakup!  Nie ma co odkładać tej decyzji na później, bo każdy, kto przegapi moment zakupu tego użytecznego mebla, srogo tego żałuję po latach.

Dlaczego warto?

Krzesło do karmienia ma za zadanie nauczyć twoją pociechę jedzenia, siedzenia, chwytania i poznawania nowych smaków. Dzieci nie powinny być izolowane od reszty rodziny. Powinny móc celebrować posiłki wspólnie, przy jednym stole. Ponieważ niski wzrost uniemożliwia dzieciom siedzenie, przy stole na zwykłym krześle, specjalny fotelik do karmienia jest po prostu wygodniejszą formą, niż kolana babci.

Małe dzieci, które od najmłodszych lat siedzą przy stole z dorosłymi, uczą się manier, umiejętności językowych i socjalizacyjnych. Chyba nie trzeba nic więcej dodawać?


Jakie krzesło do karmienia wybrać?

W sklepach internetowych, można znaleźć krzesła w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, w niektórych przypadkach można ich używać nawet od 6 miesiąca życia, do dorosłości- tzn. rosną z dzieckiem. Są one przeznaczone do wagi nawet 100 kg. Takie krzesełko, może okazać się zakupem na całe życie! Polecamy gorąco sklep https://www.wozki-foteliki.pl/62-krzeselka. Duży wybór i mają nasze ulubione modele fotelików w przystępnych cenach. Oczywiście warto też pomyśleć o zakupie z drugiej ręki krzesełka do karmienia, w myśl zasady zero waste, jeśli nie podoba Wam się idea jedno krzesełko na całe życie.


ULUBIONE MODELE ZIELONYCH EKSPERTÓW Z EKORODZICE.PL

Designerskie krzesło NAOMI

Nomi został zaprojektowany przez światowej sławy eksperta od siedzeń, Petera Opsvika, który ma ponad 40-letnie doświadczenie w projektowaniu krzeseł dla dzieci i dorosłych. Projekt Nomi opiera się na jego filozofii, zgodnie z którą dzieci potrzebują bezpiecznej i stabilnej platformy, z której mogą się poruszać podczas siedzenia. Podnóżek Nomi wraz z siedziskiem i oparciem zapewniają wsparcie w wielu różnych pozycjach, dzięki czemu dziecko może aktywnie siedzieć ze swobodą poruszania się, wspierając w ten sposób rozwój dziecka. Umiejętności motoryczne Twojego dziecka stale się rozwijają, a Nomi ewoluuje wraz z nimi. Nomi zapewnia wsparcie na każdym etapie rozwoju Twojego dziecka.

Minimalistyczne krzesełko STOKKE

Krzesełko, które rośnie razem z  dzieckiem. Tripp Trapp to pomysłowe krzesło, które zrewolucjonizowało kategorię krzesełek dziecięcych już w 1972 roku, kiedy to zostało wprowadzone na rynek. Zostało zaprojektowane tak, aby pasowało do Twojego stołu w jadalni, dzięki czemu Twoje dziecko znajdzie się w sercu Twojej rodziny, pozwalając mu uczyć się i rozwijać razem z Tobą. Inteligentna, regulowana konstrukcja krzesełka zapewnia swobodę ruchów dzięki siedziskom i podnóżkom z regulacją głębokości i wysokości. Po prawidłowym dopasowaniu Twoje dziecko ma zapewnioną wygodną i  ergonomiczną pozycję siedzącą w każdym wieku. W późniejszym okresie STOKKE po raz kolejny nawiązało współpracę z grupą projektową Permafrost z Oslo, rozszerzając zakres swojej ofert krzeseł dla dzieci. Owy model nazwano Stokke Steps i jest także uniwersalnym siedziskiem dla dzieci do jedzenia, także posłuży już od urodzenia jako fotelik do karmienia niemowlaka.

Krzesełka do karmienia to nie jest już wymysł naszych czasów, czy bezużyteczny gadżet, jak mawiali nasi rodzice,  to podstawa wyposażenia każdego rodzinnego domu!. Nie mamy na myśli, tylko  tych co dzieci mają, ale również tych, których dzieci odwiedzają.... Nie zwlekaj z decyzją i pomyśl o zakupie już dziś!


Przeczytaj także:

Eko-farm Gospodarstwo Ekoturystyczne SOSNÓWKA

Eko-farm Gospodarstwo Ekoturystyczne SOSNÓWKA

Gospodarstwo o powierzchni 7ha położone jest na trasie Szklarska Poręba-Karpacz, w malowniczej miejscowości Sosnówka, tuż u stóp Karkonoszy. Zakwaterowanie całoroczne udostępnione jest w stylowym domu tyrolskim, z XIX w. (cztery pokoje... więcej »
Rozwój kreatywności u dzieci poprzez krzyżówki

Rozwój kreatywności u dzieci poprzez krzyżówki

Krzyżówki to świetny sposób na rozwijanie kreatywności u dzieci. Mogą pomóc dzieciom w doskonaleniu umiejętności rozwiązywania problemów, poprawianiu umiejętności czytania ze zrozumieniem, a nawet sprzyjać zdrowej rywalizacji. ... więcej »
Ekomiejsce  – sklep dla małych i dużych

Ekomiejsce – sklep dla małych i dużych

Z ekologicznej pasji i potrzeby harmonii zrodziło się Ekomiejsce. To sklep, którego główną ideą jest poszukiwanie ekodrogowskazów i zmierzanie małymi krokami ku naturalnemu stylowi życia. ... więcej »
Klocki LEGO DUPLO - bezpieczna zabawa dla najmłodszych dzieci

Klocki LEGO DUPLO - bezpieczna zabawa dla najmłodszych dzieci

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że największą popularnością cieszą się dobrej jakości zabawki, które rozwijają. Do tych kupowanych naprawdę chętnie dla nawet małych dzieci zalicza... więcej »
Świąteczna magia z autem na akumulator - poradnik zakupowy

Świąteczna magia z autem na akumulator - poradnik zakupowy

Święta to doskonały czas, aby sprezentować dziecku coś naprawdę wyjątkowego. Tym pożadanym prezentem może stać się auto na akumulator. Co chwilę w sprzedaży pojawiają się nowe modele aut na akumulator, które przyciągają uwagę zarówno... więcej »