Ekorodzice

Pomysły na prezenty, dzięki którym można spędzać aktywnie czas z dzieckiem

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2020.11.19, 10:10

Dobry prezent dla dziecka powinien bawić, uczyć i rozwijać nowe umiejętności. Dobrze jeśli równocześnie jest pretekstem do aktywnego spędzania czasu. Co kupić dziecku by je uszczęśliwić, a jednocześnie skłonić do odejścia od komputera? Jak wybrać prezent by nasz malec chętniej spędzał czas na świeżym powietrzu?


Lista idealnych prezentów

Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami i rodzeństwem. To właśnie nasz czas jest dla nich najważniejszy. Prezent wcale nie musi być drogi, by nasza pociecha naprawdę się z niego cieszyła. Na liście idealnych prezentów na pewno znajdą się: 

  • Rolki – to prezent dla dzieci w każdym wieku. W sklepach sportowych znajdziemy specjalne rolki stworzone z myślą o nauce jazdy. Dla bezpieczeństwa warto również pamiętać o kasku i ochraniaczach na łokcie, kolana i nadgarstki. Przy wyborze rolek dla dzieci powinniśmy zwrócić uwagę na wysokiej jakości kółka. Najlepsze są te gumowe, które nie tylko płynnie poruszają się po nawierzchni, ale też łatwiej hamują. Kolorowe rolki to okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny. Dorośli mogą pomagać dziecku w nauce jazdy, bądź uczyć się razem z nim. Rolki warto zabrać na wakacje lub weekendowy wyjazd za miasto. Jazda na rolkach to sposób na naukę koordynacji ruchowej. Przy okazji zabaw na rolkach dzieci nawiązują nowe znajomości, uczą się zasad zdrowej rywalizacji a także pokonują swoje słabości. 
  • Sanki – któż z nas nie marzył o nowych sankach pod świąteczną choinką? W ofertach sklepów znajdziemy ich różne rodzaje. Od klasycznych drewnianych, aż po szybkie plastikowe. Sanki dla młodszych dzieci powinny być wyposażone w wygodne oparcie. Z czasem będzie można je odpiąć. Plastikowe sanki są bardziej zwrotne. Sprawdzą się podczas wspólnego zjeżdżania z górki. Ich lekka, lecz wytrzymała konstrukcja może służyć do różnego rodzaju zabaw na śniegu. Mogą być pomocą w spacerach w mroźne dni, okazją do beztroskiej zabawy na śniegu i sposobem na wspólne spędzanie czasu całą rodziną.
  • Rowerek dziecięcy – kupując rowerek dziecięcy powinniśmy pamiętać by był on dostosowany do wieku i umiejętności naszego dziecka. Warto również zwrócić uwagę na możliwość łatwego składania go, kiedy zajdzie taka potrzeba. Lista aktywności, które umożliwia rower jest bardzo długa. Dzięki niemu możemy wybrać się na rodzinną przejażdżkę rowerową po okolicy. Młodsze dzieci, które nie chcą już siedzieć w wózku mogą zabrać ze sobą rowerek na zakupy czy spacer. Dzięki temu nasz malec nie będzie się męczył i zawsze dotrzyma nam kroku. Rowerek uczy naszą pociechę koordynacji ruchowej, utrzymania równowagi i stabilnej postawy ciała, jest również okazją do wspólnego spędzania czasu.


  • Gry taneczne na konsolęaktywność fizyczna kojarzy nam się zwykle ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Jednak pogoda nie zawsze nam sprzyja. Jeśli chcemy sprawić, by również w domu nasze dziecko spędzało aktywnie czas warto kupić mu gry taneczne na konsolę. To świetna zabawa dla całej rodziny. Gra taneczna nie tylko rozrusza wszystkich domowników, ale może pomóc w nauce nowego stylu tańca. Z głośników leci muzyka, a na ekranie pojawiają się podpowiedzi jaki ruch powinno się wykonać. Taki prezent zachwyci dzieci w każdym wieku. Gry taneczne mogą być sposobem na aktywne spędzanie czasu w sezonie przeziębień i wstępem do rozwoju nowej pasji.

  • Hula hop – to inna propozycja na aktywność w zaciszu domowym. Hula hop to narzędzie do ćwiczeń, które angażuje niemal wszystkie nasze mięśnie. Dzięki niemu brzuch staje się płaski, a nogi i talia smukłe. Nawet kilka minut ćwiczeń każdego dnia może poprawić naszą sylwetkę i korzystnie wpłynąć na kondycję. Hula hop pomoże nam w zachęceniu naszych dzieci do ćwiczeń w domu, a latem może być okazją do świetnej zabawy w ogrodzie. Hula hop to prezent idealny dla każdej miłośniczki gimnastyki. Dzieci uwielbiają zabawy dużymi obręczami. Świetnie uczą one koordynacji ruchowej.
  • Skakanka to równocześnie zabawka dla najmłodszych jak i profesjonalny sprzęt do ćwiczeń dla osób w każdym wieku. Przy pomocy skakanki możemy bawić się z dziećmi w różnego rodzaju wyliczanki, szczurka czy zabawy zręcznościowe. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Skakanki były popularne już w czasach naszych dziadków i moda na nie raczej nigdy nie przeminie. Dzieci mogą bawić się skakankami zarówno w domu jak i na podwórku. Z łatwością spakujemy je na wakacyjny wyjazd czy piknik. Skakanka kupiona na prezent ucieszy zarówno najmłodsze dzieci jak i te nieco starsze. Wybierając skakankę powinniśmy zwrócić uwagę na jej długość. Musi być ona dostosowana do wzrostu naszego dziecka. Większość skakanek można jednak regulować. 


Wyżej wymienione sprzęty i akcesoria, to tylko część pomysłów na prezenty dla aktywnych maluchów. Na pewno warto rozwijać w naszych pociechach miłość do różnego rodzaju sportów, a pomóc w tym mogą specjalistyczne sklepy, takie jak np. centrumrowerowe.pl, gdzie znaleźć można nie tylko sprzęt ale również wiele porad dla dorosłych i dla dzieci.


Przeczytaj także:

Akademia Aktywnych i Kreatywnych AAK KRAKÓW

Akademia Aktywnych i Kreatywnych AAK KRAKÓW

Dzieci to przyszłość naszego świata. W akademii dbamy o szacunek. Do dzieci, do dorosłych, do świata. Szczęśliwy, spełniony rodzic wychowa szczęśliwe i spełnione dziecko. Warto dbać o siebie, ponieważ wtedy dbamy również o dzieci. Akademia... więcej »
Lakowanie zębów – wszystko co musisz wiedzieć

Lakowanie zębów – wszystko co musisz wiedzieć

Dowiedz się jak skutecznie zabezpieczyć zęby przed próchnicą i dbać o codzienną higienę. Lakowanie zębów do jedna ze skuteczniejszych metod które wspiera małych i dużych pacjentów w obronie przed problemami z zębami. ... więcej »
Świąteczna magia z autem na akumulator - poradnik zakupowy

Świąteczna magia z autem na akumulator - poradnik zakupowy

Święta to doskonały czas, aby sprezentować dziecku coś naprawdę wyjątkowego. Tym pożadanym prezentem może stać się auto na akumulator. Co chwilę w sprzedaży pojawiają się nowe modele aut na akumulator, które przyciągają uwagę zarówno... więcej »
Kluby dla rodziców w Krakowie

Kluby dla rodziców w Krakowie

Jesteś młodym lub przyszłym rodzicem. Potrzebujesz wsparcia lub porady specjalisty. Chcesz spotkać się z innymi i podzielić się doświadczeniami. Jeśli chcesz się dowiedzieć co jest zdrowe dla Ciebie i Twojego dziecka. Potrzebujesz aktywności... więcej »
Poród w zgodzie z naturą

Poród w zgodzie z naturą

Redakcja EKORODZICE.PL odwiedziła jedyną w Poznaniu zieloną szkołę rodzenia dla zielonych rodziców. Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa – GAJA założona została przez Rodziców z myślą o przyszłych Rodzicach. O tym czym się różni... więcej »


Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości i funkcjonalnosci serwisu Ekorodzice.pl, dołącz do nas! Rejestracja nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty!