Ekorodzice

Pies i kot lekiem na alergię

Autor: Jolanta Walczyk 2010.02.04, 14:42
Nie ma wątpliwości, że noworodek przewraca świat rodziców do góry nogami. Wszystko kręci się wokół jednego małego człowieka. W tej nowej sytuacji najbardziej poszkodowane jest domowe zwierzę, dla którego właściciele nie mają już czasu. A co gorsza, w obawie przed alergią niemowlaka na psią czy kocią sierść, są gotowi wyeksmitować starego mieszkańca.

fot. Danuta Jagodzińska


Jak się okazuje, paniczny strach świeżo upieczonych rodziców przed trzymaniem w mieszkaniu psa czy kota, jest nieuzasadniony. Amerykańscy uczeni, z Medical College of Georgia oraz z Henry Ford Health System, po przebadaniu 241 dziewcząt i 232 chłopców doszli do zaskakujących wniosków. Naukowcy dowiedli, że dzieci, które w pierwszym roku życia obcują z kotami lub psami, są w dużo mniejszym stopniu narażone na rozwój alergii niż ich rówieśnicy pozbawieni takiego kontaktu. Co więcej, siedmiolatki, które od małego miały w domu zwierzaka, wykazywały o połowę mniejsze tendencję alergiczne niż pozostali uczniowie. Co oznacza, że psy i koty mogą spać spokojnie. Rodzice niemowlaków nie mają powodów, aby pozbywać się ich z domu.


Źródło: BBC News

Tagi: alergeny   alergia   dogoterapia   dziecko   kot   lek   potomek   więź   pies  


Komentarzy: 1
{opis}
24.08.2011 13:16 - madzioch
to chyba sprawa indywidualna, pewnie mnie wszyscy zaraz zjedzą ale mi się baaaardzo nie podoba połączenie dziecko plus kot lub pies tzn takie zwierzę które np. liże dziecko...moja córka jak pogłaszcze naszą świnkę to myjemy ręce...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »