Ekorodzice

Pasta myjąca do twarzy z masłem shea

Autor: Marta Tyszko 2015.07.18, 10:24
Naturalna pasta do twarzy z masłem shea to doskonała propozycja dla osób, które odczuwają dyskomfort po zastosowaniu środków myjących. Pastę z łatwością można wykonać w  domu, wykorzystując dwa hypoalergiczne surowce. Sami zobaczcie.
fot. Pasta myjąca do twarzy z masłem shea

Pasta na bazie masła shea przeznaczona jest do codziennej pielęgnacji cery suchej, odwodnionej, alergicznej i dojrzałej. Preparat zapewni nam gładką i odżywioną skórę. Wymagająca sucha i starzejąca się cera otrzyma dawkę rewitalizacji, za sprawą której skóra odzyska pożądaną jędrność i zdrowy koloryt.

POTRZEBNE SKŁADNIKI
  • masło shea
  • glinka rhassoul

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA
  1. 100 g masła shea połącz z dwoma łyżkami stołowymi glinki rhassoul. 
  2. Rozgnieć kosmetyk w moździerzu i stosuj jako środek oczyszczający do twarzy. 
  3. Nadmiar kosmetyku zmyj wodą.  
fot. Pasta myjąca do twarzy z masłem shea

ZOBACZ TEŻ: Właściwości masła shea
Najnowsze na blogach

Prowadzi sklep gaj-oliwny.pl i promuje ideę zdrowej pielęgnacji wspierającej fizjologiczne funkcje skóry. Filozof i mama małej dziewczynki. Od kilku lat swym urokiem urzekają ją kosmetyki naturalne, szczególnie mydła wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi recepturami (syryjskie mydła z Aleppo, czarne mydło savon noir, czarne mydło afrykańskie, mydła marsylskie, kreteńskie i libańskie). Zwolenniczka "zielonej" pielęgnacji opartej o organiczne składniki. Wyznawczyni minimalistycznych rozwiązań kosmetycznych. Uwielbia oleje (kokosowy, migdałowy, z róży rdzawej, jojoba, z czarnuszki) i nie wyobraża sobie życia bez glinki ghassoul. Eksperymentuje z surowcami, wyrabiając z prostych receptur znakomite kosmetyki ekologiczne. Eliminuje chemikalia w swoim otoczeniu, docenia BIO, FairTrade oraz slow. Nawołuje, aby szukać rozwiązań wewnątrz Natury i czerpać z dóbr, które nam oferuje. Profil Marta Tyszko na google+
Zobacz wszystkie »
W długie weekendy najchętniej:
Wyjeżdżamy z miasta na łono natury tam, gdzie nas poniesie.
Z dużym wyprzedzeniem przygotowujemy wyjazd i plan zwiedzania.
Szukamy dla dzieciaków atrakcji w mieście.
Aktywnie spędzamy czas, np. jeżdżąc na rowerze.
Odpoczywamy w domu przy telewizji
Nie robimy planów – działamy spontanicznie.