Ekorodzice

Pasta cukrowa PRZEPIS

Autor: HELFY.PL oraz przepis naszej użytkowniczki 2011.08.29, 07:16
Chęć posiadania gładkiego ciała bez zbędnych włosków sprawia, że kobiety poszukują coraz to nowszych, bardziej skutecznych i mniej bolesnych metod depilacji. W polskich salonach kosmetycznych coraz częściej można wypróbować usuwania włosków przy pomocy pasty cukrowej. Choć depilacja cukrowa w Polsce jest jeszcze nowością, w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej stosowana jest od stuleci.

fot. gregona


W krajach arabskich wiedza o recepturze i stosowaniu pasty cukrowej przekazywana jest przez kobiety z pokolenia na pokolenie. Pasta cukrowa – nazywana Halaweh – jest całkowicie naturalnym środkiem do depilacji, gdyż składa się wyłącznie z wody, cukru i soku z cytryny. Ponieważ nie zawiera żadnych sztucznych substancji, nie ma ryzyka, że wywoła reakcje alergiczne. Z powodzeniem może być stosowana przez kobiety i mężczyzn do depilacji całego ciała, także do bardzo dokładnego usuwania włosków z brwi, pachwin i miejsc intymnych. Pastę cukrową można używać na ciepło i na zimno – obie metody są skuteczne i łatwe w wykonaniu. Zamiast wydawać krocie na depilację w salonie kosmetycznym, warto wzorem arabskich kobiet zadbać o gładkość skóry w zaciszu własnego domu.


Depilacja cukrowa na zimno

W krajach Orientu depilację pastą cukrową najczęściej przeprowadza się na zimno. Tamtejsze kobiety opanowały technikę cukrowania do perfekcji – w  świecie, w którym żyją, depilacja jest obowiązkiem kobiety. Przygotowanie pasty i depilacja w ich wykonaniu przebiega bardzo sprawnie.

  1. Choć proces przygotowania odbywa się „na ciepło”, pasta jest gotowa do użycia dopiero po ostudzeniu do temperatury ciała. Wówczas należy wziąć część masy i zacząć wyrabiać w dłoniach, aż pasta stanie się plastyczna i uzyska kolor jasnobeżowy. Gdy zacznie przypominać plastelinę, należy uformować kulkę i przyłożyć ją do skóry.

  2. Depilacja cukrowa różni się tym od innych metod depilacji, że pastę nakłada się pod włos poprzez rozprowadzenie kulki na skórze i usuwa zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, przez co zabieg jest mniej bolesny. Wiele osób usuwa pastę cukrową jak wosk (pod włos), lecz w krajach pochodzenia depilację cukrową wykonuje się z włosem.

  3. Za każdym razem należy ponownie uformować kulkę, rozprowadzić, dobrze dociskając ją do skóry, aby oblepiła włoski i szybkim ruchem zerwać z włosem.

Pasta cukrowa bardzo dobrze chwyta nawet bardzo krótkie, 2-3 milimetrowe włoski. Dużą zaletą pasty cukrowej jest także to, że jedną kulkę można używać wielokrotnie, przy czym pasta za każdym razem oblepia włosy, a nie skórę, nie powodując podrażnień jak np. wosk, który usuwa także fragmenty naskórka. Jeśli pasta zacznie się nam rozpływać, można ją na chwilę schłodzić, by ponownie była wygodna w użyciu. Osoby, którym samodzielne wykonanie pasty cukrowej sprawia trudności, mogą skorzystać z gotowych past w pojemniczkach, które sprowadzane są do Polski z krajów arabskich. Oryginalną pastę Halaweh według tradycyjnej receptury oferuje m.in. Royal Alepp. Wystarczy wyjąć porcję i wyrabiać ją w dłoniach do konsystencji jasnobeżowej plasteliny. Bez większego wysiłku otrzymamy pastę gotową do wielokrotnego użytku. Jeśli nasza skóra jest wrażliwa, mamy skłonność do pajączków i żylaków, depilacja cukrowa na zimno będzie dla nas najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania włosków. 

Komentarzy: 14
{opis}
21.10.2013 16:46 - brunetka_zona
Koniecznie zobaczcie film KARMEL. gwarantuje, że zakochacie się w paście cukrowej...
{opis}
13.05.2013 17:19 - jamama
ja kupuję ją w EKOLOGIA KOSMETYKI w Bolesławcu, jesli jestem akurat bo mieszkam ok 50 km lub poprzez sklep internetowy www.zdrowekosmetyki.com.pl dla mnie jest super! kiedys probowałam zrobic i dwa razy mi nie wyszła! wiec teraz juz tylko kupuje gotowca :) cena przystępna i na pewno nie zawiedzie :)
{opis}
26.03.2013 13:36 - Ladybird
ciekawa propozycja chyba wypróbuję
{opis}
13.07.2012 10:38 - hetmanka
Jestem zachwycona
{opis}
01.07.2012 15:46 - iaera
gotowa kupiona też nie depiluje zakupiłam plastry cukrowe, te w końcu działają
{opis}
23.09.2011 12:43 - aka
Pasta wyszła niby ok, tylko nie depiliuje, włoski nadal są i się nie odrywają :(
{opis}
01.09.2011 17:25 - iaera
Poddałam się, zakupiłam gotową.
{opis}
31.08.2011 08:25 - iaera
Moja pasta nie zastygła. Mam ją dłużej gotować?Całą noc stała i dalej ma konsystencję gęstego miodu.
{opis}
30.08.2011 20:17 - iaera
Już mi stygnie. Z opisu wnioskuję, że tu nie potrzeba plastrów żadnych na to, po prostu odrywam sama pastę?
{opis}
30.08.2011 10:44 - mamaga
Interesujące...muszę wypróbować :)
{opis}
29.08.2011 19:26 - Renata.Ch.
Ja stosuję pastę cukrową już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Nie trzeba kupować maszynek, żelów ani kremów, poza tym jeśli przygotujemy zapas to starczy na dość długo. Mam nadzieję, że już niedługo depilacja pastą cukrową stanie się w Polsce bardziej popularna.
{opis}
29.08.2011 14:48 - madzioch
próbowałam kiedyś, bardzo dobre
{opis}
29.08.2011 10:25 - inzynierka
Czekałam na ten przepis. Jeśli działa to tak jak lizaki moich dzieci na moim przedramieniu to super.
W długie weekendy najchętniej:
Wyjeżdżamy z miasta na łono natury tam, gdzie nas poniesie.
Z dużym wyprzedzeniem przygotowujemy wyjazd i plan zwiedzania.
Szukamy dla dzieciaków atrakcji w mieście.
Aktywnie spędzamy czas, np. jeżdżąc na rowerze.
Odpoczywamy w domu przy telewizji
Nie robimy planów – działamy spontanicznie.