Ekorodzice

Pasta cukrowa PRZEPIS

Autor: HELFY.PL oraz przepis naszej użytkowniczki 2011.08.29, 07:16
Chęć posiadania gładkiego ciała bez zbędnych włosków sprawia, że kobiety poszukują coraz to nowszych, bardziej skutecznych i mniej bolesnych metod depilacji. W polskich salonach kosmetycznych coraz częściej można wypróbować usuwania włosków przy pomocy pasty cukrowej. Choć depilacja cukrowa w Polsce jest jeszcze nowością, w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej stosowana jest od stuleci.

fot. gregona


W krajach arabskich wiedza o recepturze i stosowaniu pasty cukrowej przekazywana jest przez kobiety z pokolenia na pokolenie. Pasta cukrowa – nazywana Halaweh – jest całkowicie naturalnym środkiem do depilacji, gdyż składa się wyłącznie z wody, cukru i soku z cytryny. Ponieważ nie zawiera żadnych sztucznych substancji, nie ma ryzyka, że wywoła reakcje alergiczne. Z powodzeniem może być stosowana przez kobiety i mężczyzn do depilacji całego ciała, także do bardzo dokładnego usuwania włosków z brwi, pachwin i miejsc intymnych. Pastę cukrową można używać na ciepło i na zimno – obie metody są skuteczne i łatwe w wykonaniu. Zamiast wydawać krocie na depilację w salonie kosmetycznym, warto wzorem arabskich kobiet zadbać o gładkość skóry w zaciszu własnego domu.


Depilacja cukrowa na zimno

W krajach Orientu depilację pastą cukrową najczęściej przeprowadza się na zimno. Tamtejsze kobiety opanowały technikę cukrowania do perfekcji – w  świecie, w którym żyją, depilacja jest obowiązkiem kobiety. Przygotowanie pasty i depilacja w ich wykonaniu przebiega bardzo sprawnie.

  1. Choć proces przygotowania odbywa się „na ciepło”, pasta jest gotowa do użycia dopiero po ostudzeniu do temperatury ciała. Wówczas należy wziąć część masy i zacząć wyrabiać w dłoniach, aż pasta stanie się plastyczna i uzyska kolor jasnobeżowy. Gdy zacznie przypominać plastelinę, należy uformować kulkę i przyłożyć ją do skóry.

  2. Depilacja cukrowa różni się tym od innych metod depilacji, że pastę nakłada się pod włos poprzez rozprowadzenie kulki na skórze i usuwa zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, przez co zabieg jest mniej bolesny. Wiele osób usuwa pastę cukrową jak wosk (pod włos), lecz w krajach pochodzenia depilację cukrową wykonuje się z włosem.

  3. Za każdym razem należy ponownie uformować kulkę, rozprowadzić, dobrze dociskając ją do skóry, aby oblepiła włoski i szybkim ruchem zerwać z włosem.

Pasta cukrowa bardzo dobrze chwyta nawet bardzo krótkie, 2-3 milimetrowe włoski. Dużą zaletą pasty cukrowej jest także to, że jedną kulkę można używać wielokrotnie, przy czym pasta za każdym razem oblepia włosy, a nie skórę, nie powodując podrażnień jak np. wosk, który usuwa także fragmenty naskórka. Jeśli pasta zacznie się nam rozpływać, można ją na chwilę schłodzić, by ponownie była wygodna w użyciu. Osoby, którym samodzielne wykonanie pasty cukrowej sprawia trudności, mogą skorzystać z gotowych past w pojemniczkach, które sprowadzane są do Polski z krajów arabskich. Oryginalną pastę Halaweh według tradycyjnej receptury oferuje m.in. Royal Alepp. Wystarczy wyjąć porcję i wyrabiać ją w dłoniach do konsystencji jasnobeżowej plasteliny. Bez większego wysiłku otrzymamy pastę gotową do wielokrotnego użytku. Jeśli nasza skóra jest wrażliwa, mamy skłonność do pajączków i żylaków, depilacja cukrowa na zimno będzie dla nas najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania włosków. 

Komentarzy: 14
{opis}
21.10.2013 16:46 - brunetka_zona
Koniecznie zobaczcie film KARMEL. gwarantuje, że zakochacie się w paście cukrowej...
{opis}
13.05.2013 17:19 - jamama
ja kupuję ją w EKOLOGIA KOSMETYKI w Bolesławcu, jesli jestem akurat bo mieszkam ok 50 km lub poprzez sklep internetowy www.zdrowekosmetyki.com.pl dla mnie jest super! kiedys probowałam zrobic i dwa razy mi nie wyszła! wiec teraz juz tylko kupuje gotowca :) cena przystępna i na pewno nie zawiedzie :)
{opis}
26.03.2013 13:36 - Ladybird
ciekawa propozycja chyba wypróbuję
{opis}
13.07.2012 10:38 - hetmanka
Jestem zachwycona
{opis}
01.07.2012 15:46 - iaera
gotowa kupiona też nie depiluje zakupiłam plastry cukrowe, te w końcu działają
{opis}
23.09.2011 12:43 - aka
Pasta wyszła niby ok, tylko nie depiliuje, włoski nadal są i się nie odrywają :(
{opis}
01.09.2011 17:25 - iaera
Poddałam się, zakupiłam gotową.
{opis}
31.08.2011 08:25 - iaera
Moja pasta nie zastygła. Mam ją dłużej gotować?Całą noc stała i dalej ma konsystencję gęstego miodu.
{opis}
30.08.2011 20:17 - iaera
Już mi stygnie. Z opisu wnioskuję, że tu nie potrzeba plastrów żadnych na to, po prostu odrywam sama pastę?
{opis}
30.08.2011 10:44 - mamaga
Interesujące...muszę wypróbować :)
{opis}
29.08.2011 19:26 - Renata.Ch.
Ja stosuję pastę cukrową już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Nie trzeba kupować maszynek, żelów ani kremów, poza tym jeśli przygotujemy zapas to starczy na dość długo. Mam nadzieję, że już niedługo depilacja pastą cukrową stanie się w Polsce bardziej popularna.
{opis}
29.08.2011 14:48 - madzioch
próbowałam kiedyś, bardzo dobre
{opis}
29.08.2011 10:25 - inzynierka
Czekałam na ten przepis. Jeśli działa to tak jak lizaki moich dzieci na moim przedramieniu to super.
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne