Ekorodzice

Najlepszy oczyszczasz powietrza – jaki powinien być?

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2019.11.06, 22:41

Chcesz kupić oczyszczacz powietrza, ale nie wiesz, który będzie najlepszy? Przede wszystkim zwróć uwagę na funkcjonalność tego urządzenia, ponieważ tylko dzięki temu zlikwidujesz zanieczyszczenia znajdujące się w pomieszczeniu. Jednak nie ograniczaj się jedynie do praktycznej strony sprzętu, ponieważ najlepszy oczyszczacz to taki, który stanowi też ozdobę mieszkania. Dlatego weź pod uwagę ranking i zasad, dzięki czemu wybierzesz dobre urządzenie.

Jakie urządzenie zwalczy zanieczyszczenia?

Zauważ, że na rynku dostępny jest naprawdę duży wybór urządzeń, dzięki którym zlikwidujesz smog i inne zanieczyszczenia. Jednak tu chodzi o Twoje zdrowie, więc zdecyduj się na najlepszy filtr powietrza, a w ten sposób faktycznie oczyścisz pomieszczenie. Właśnie z tego powodu zwróć uwagę na to, czy urządzenie spełnia odpowiednie standardy i ma atesty. Jednym z najważniejszych jest certyfikat Państwowego Zakładu Higieny, ponieważ po stosowaniu sprzętu z takim atestem zyskujesz gwarancję, że powietrze jest oczyszczone.

Nie zapomnij także o tym, że oczyszczacz powietrza to urządzenie, które będzie Ci służyć przez wiele lat. Dlatego istotne jest to, by miał długoletnią gwarancję. Poza tym najlepszy sprzęt poznasz po materiale, z jakiego został wykonany. Właśnie z tego powodu ufaj tylko sprawdzonym firmom jak coway.pl. Pomocny też będzie ranking urządzeń.

Dostosuj oczyszczacz powietrza do przestrzeni

Pamiętaj, że urządzenie oczyści powietrze w całym pomieszczeniu wtedy, gdy będzie dopasowane do przestrzeni. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na etykiecie lub opakowaniu i zawsze stosuj się do nich. Dzięki temu smog bądź inne zanieczyszczenia zostaną faktycznie zlikwidowane w pokoju. Zauważ, że właściwie dopasowany oczyszczacz powietrza na pewno wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie, więc kieruj się dokładnymi specyfikacjami.

Design urządzenia

Zwróć uwagę na to, że choć filtr powietrza i inne aspekty praktyczne są bardzo ważne, to jednak wygląd sprzętu także jest istotny. W końcu oczyszczacz ma nie tylko wpływać pozytywnie na zdrowie, ale również stanowić element ozdobny pomieszczenia. Dzięki temu powietrze w Twoim domu będzie czystsze, a sprzęt dopasuje się do innych mebli lub urządzeń, które znajdują się w pokoju.

Bez problemu znajdziesz oczyszczacze w białym lub czarnym kolorze, a poza tym wiele z nich ma naprawdę minimalistyczny i ciekawy wygląd.

Wysokiej jakości filtr powietrza

Bez wątpienia filtr powietrza stanowi prawdziwe serce oczyszczacza, ponieważ to właśnie dzięki niemu zlikwidujesz smog oraz inne zanieczyszczenia, które skutecznie niszczą Twoje zdrowie. Musisz pamiętać tylko o tym, by często wymieniać filtr, a dzięki temu powietrze będzie naprawdę czyste. Poza tym skup się na wybraniu urządzenia, którego filtry są najwyższej jakości, o czym świadczy, chociażby standard HEPA oraz skuteczne usuwanie cząsteczek gazowych. W ten sposób powietrze będzie wolne od dymu papierosowego i nieprzyjemnych zapachów.

Ciche działanie

Ważne jest także to, by oczyszczacz działał cicho. Szczególnie dotyczy to urządzeń, które znajdują się w sypialni, ponieważ głośny szum może doprowadzić do problemów ze snem. Właśnie z tego powodu sprawdź w specyfikacjach, ile decybeli ma wybrany sprzęt. Najlepiej, by można było kontrolować głośność, np. włączając tryb nocny.
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne