Ekorodzice

Najlepszy oczyszczasz powietrza – jaki powinien być?

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2019.11.06, 22:41

Chcesz kupić oczyszczacz powietrza, ale nie wiesz, który będzie najlepszy? Przede wszystkim zwróć uwagę na funkcjonalność tego urządzenia, ponieważ tylko dzięki temu zlikwidujesz zanieczyszczenia znajdujące się w pomieszczeniu. Jednak nie ograniczaj się jedynie do praktycznej strony sprzętu, ponieważ najlepszy oczyszczacz to taki, który stanowi też ozdobę mieszkania. Dlatego weź pod uwagę ranking i zasad, dzięki czemu wybierzesz dobre urządzenie.

Jakie urządzenie zwalczy zanieczyszczenia?

Zauważ, że na rynku dostępny jest naprawdę duży wybór urządzeń, dzięki którym zlikwidujesz smog i inne zanieczyszczenia. Jednak tu chodzi o Twoje zdrowie, więc zdecyduj się na najlepszy filtr powietrza, a w ten sposób faktycznie oczyścisz pomieszczenie. Właśnie z tego powodu zwróć uwagę na to, czy urządzenie spełnia odpowiednie standardy i ma atesty. Jednym z najważniejszych jest certyfikat Państwowego Zakładu Higieny, ponieważ po stosowaniu sprzętu z takim atestem zyskujesz gwarancję, że powietrze jest oczyszczone.

Nie zapomnij także o tym, że oczyszczacz powietrza to urządzenie, które będzie Ci służyć przez wiele lat. Dlatego istotne jest to, by miał długoletnią gwarancję. Poza tym najlepszy sprzęt poznasz po materiale, z jakiego został wykonany. Właśnie z tego powodu ufaj tylko sprawdzonym firmom jak coway.pl. Pomocny też będzie ranking urządzeń.

Dostosuj oczyszczacz powietrza do przestrzeni

Pamiętaj, że urządzenie oczyści powietrze w całym pomieszczeniu wtedy, gdy będzie dopasowane do przestrzeni. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na etykiecie lub opakowaniu i zawsze stosuj się do nich. Dzięki temu smog bądź inne zanieczyszczenia zostaną faktycznie zlikwidowane w pokoju. Zauważ, że właściwie dopasowany oczyszczacz powietrza na pewno wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie, więc kieruj się dokładnymi specyfikacjami.

Design urządzenia

Zwróć uwagę na to, że choć filtr powietrza i inne aspekty praktyczne są bardzo ważne, to jednak wygląd sprzętu także jest istotny. W końcu oczyszczacz ma nie tylko wpływać pozytywnie na zdrowie, ale również stanowić element ozdobny pomieszczenia. Dzięki temu powietrze w Twoim domu będzie czystsze, a sprzęt dopasuje się do innych mebli lub urządzeń, które znajdują się w pokoju.

Bez problemu znajdziesz oczyszczacze w białym lub czarnym kolorze, a poza tym wiele z nich ma naprawdę minimalistyczny i ciekawy wygląd.

Wysokiej jakości filtr powietrza

Bez wątpienia filtr powietrza stanowi prawdziwe serce oczyszczacza, ponieważ to właśnie dzięki niemu zlikwidujesz smog oraz inne zanieczyszczenia, które skutecznie niszczą Twoje zdrowie. Musisz pamiętać tylko o tym, by często wymieniać filtr, a dzięki temu powietrze będzie naprawdę czyste. Poza tym skup się na wybraniu urządzenia, którego filtry są najwyższej jakości, o czym świadczy, chociażby standard HEPA oraz skuteczne usuwanie cząsteczek gazowych. W ten sposób powietrze będzie wolne od dymu papierosowego i nieprzyjemnych zapachów.

Ciche działanie

Ważne jest także to, by oczyszczacz działał cicho. Szczególnie dotyczy to urządzeń, które znajdują się w sypialni, ponieważ głośny szum może doprowadzić do problemów ze snem. Właśnie z tego powodu sprawdź w specyfikacjach, ile decybeli ma wybrany sprzęt. Najlepiej, by można było kontrolować głośność, np. włączając tryb nocny.


Przeczytaj także:

Dom, który sam na siebie zarabia. Wybieramy projekt

Dom, który sam na siebie zarabia. Wybieramy projekt

Coraz więcej rodzin z dziećmi decyduje się na budowę domu energooszczędnego. Nic dziwnego, ponieważ do ogrzewania takiego budynku potrzeba mniej energii, co przekłada się na niższe koszty użytkowania. Oprócz tego zapewnia domownikom komfortowe... więcej »
Przepis na niskie koszty utrzymania domu. Pompa ciepła, rekuperator, panele fotowoltaiczne

Przepis na niskie koszty utrzymania domu. Pompa ciepła, rekuperator, panele fotowoltaiczne

Dom energooszczędny charakteryzuje się znacznie niższym zapotrzebowaniem na ciepło w porównaniu z budynkiem tradycyjnym. Dzięki temu jest znacznie tańszy w utrzymaniu oraz przyjazny dla człowieka i środowiska. Co sprawia, że dom jest energooszczędny?... więcej »
Dlaczego warto segregować śmieci?

Dlaczego warto segregować śmieci?

Jedna jednorazowa reklamówka produkowana zaledwie w sekundę, a użytkowana średnio przez około 25 minut, jest w stanie zanieczyścić naszą planetę nawet na 400 lat! Czy przyszłe pokolenia będą kojarzyć nas jedynie ze stertą nierozkładających... więcej »
Aranżacja pokoju nastolatka – wybieramy tapetę marzeń!

Aranżacja pokoju nastolatka – wybieramy tapetę marzeń!

Aranżacja pokoju nastolatka to prawdziwe wyzwanie dla rodzica. Wnętrze trzeba urządzić nie tylko funkcjonalnie, ale także modnie i estetycznie, aby sprostało najbardziej nawet wymagającej krytyce. Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć, to... więcej »
7 wskazówek, jak być bardziej EKO na co dzień Co oznacza bycie EKO?

7 wskazówek, jak być bardziej EKO na co dzień Co oznacza bycie EKO?

Co oznacza bycie EKO? Czy to inwestycje w drogie gadżety i rozwiązania dla domów i mieszkań? Niekoniecznie! Wystarczy wprowadzić w życie kilka niewielkich zmian, by stało się ono bardziej ekologiczne i każdego dnia wspierało naszą planetę.... więcej »


W długie weekendy najchętniej:
Wyjeżdżamy z miasta na łono natury tam, gdzie nas poniesie.
Z dużym wyprzedzeniem przygotowujemy wyjazd i plan zwiedzania.
Szukamy dla dzieciaków atrakcji w mieście.
Aktywnie spędzamy czas, np. jeżdżąc na rowerze.
Odpoczywamy w domu przy telewizji
Nie robimy planów – działamy spontanicznie.