Ekorodzice

Jak wykonać czapkę na drutach dla dziecka?

Autor: Hanna Walczyk 2010.09.16, 18:38
Teraz wykonujemy oczy i nos:
  • Z białej włóczki robimy na szydełku 2 koła (trzy oczka łańcuszka łączymy w kółko, w 1 rzędzie wykonujemy 8 półsłupków, kończymy oczkiem ścisłym, w drugim rzędzie wykonujemy 16 słupków (jako pierwszy słupek wykonujemy 3 oczka łańcuszka), kończymy oczkiem ścisłym, w trzecim rzędzie wykonujemy 24 słupki, kończymy oczkiem ścisłym, w ostatnim rzędzie robimy 42 półsłupki. Z czarnej włóczki robimy 2 koła podobnie jak białe, tylko mniejsze – tzn. kończymy na 16 słupkach.

  • Z czerwonej włóczki wykonujemy nos: robimy 10 oczek łańcuszka, łączymy w kółko, potem w pierwszym rzędzie robimy 10 półsłupków, w drugim 10 słupków, w trzecim 6 półsłupków i następnie wracamy, robiąc na tych 6 półsłupkach kolejne półsłupki, potem znów wracamy i robimy naokoło 9 półsłupków, potem 8, 7, 6 ,5, 4, 3, 2,1 i kończymy nos.

Składamy czapeczkę na pół tak, aby szew był z tyłu pośrodku i robimy po obu stronach czapki (po wywinięciu brzegu) na szydełku maleńkie nauszniki półsłupkami: dwa pierwsze rzędy 10 półsłupków, potem w każdym kolejnym rzędzie o jeden mniej aż zostanie nam jedno oczko, przez które przeciągamy 3 razy podwójnie włóczkę o długości ok. 40 cm, kończymy oczko, a z wyciągniętej włóczki zaplatamy luźne warkocze i na końcu zawiązujemy dwa pasma na supełek. Resztę obcinamy, by uzyskać "pędzelek".


Na górze czapki
robimy uszka tak jak nauszniki, ale bez wyciągania nitki. Na "pędzelki" przy uszach ucinamy cztery nitki, składamy je na pół i przeciągamy przez uszka. Teraz naszywamy oczy i nos. Na środku każdego oka naszywamy po kilka cekinów.I już czapeczka gotowa!

Jeśli na imieniny babci idziesz z ręcznie wykonanym bibelotem, a swoim starym fatałaszkom potrafisz nadać nowy charakter, to na pewno czekamy właśnie na Ciebie. Stawiamy na oryginalność i  pomysłowość. Przesyłajcie swoje prace (zdjęcie + opis) na adres: redakcja@ekorodzice.pl. W  tytule wiadomości wpisujcie HANDMADE.Źródło: czapka na drutachKomentarzy: 2
{opis}
17.10.2011 17:35 - Renata.Ch.
Cudna czapka. Szkoda, że nie umiem robić na drutach, kiedyś próbowałam wyszyć czapkę, ale przypominała bardziej skarpetę ;)
{opis}
17.10.2011 09:51 - superbabcia
Piękna czapeczka gratuluje!

Najnowsze na blogach

Świeżo upieczona babcia i mama dwóch córek. Eko styl życia przywiozła z Francji i od ponad 30 lat zaraża nim wszystkich w koło. Jej pasją jest szydełkowanie i wszelkiego rodzaju handmadowe robótki. JEŚLI MARZYSZ O KOMPLECIE ZIMOWYM, KTÓREGO NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ W SKLEPACH NAPISZ DO MNIE. POSTARAM CI SIĘ POMÓC I ZAPROJEKTOWAĆ I WYKONAĆ GO DLA CIEBIE! h.walczyk(malpa)wp.pl
Zobacz wszystkie »

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »