Ekorodzice

Jak pozbyć się etykietki ze słoika?

Autor: Jola z Redakcji Ekorodzice.pl 2014.02.18, 16:39

Zdarza wam się, że wyrzucacie słoiki, ponieważ pozbycie się naklejek na słoikach jest czasochłonne? Pewnie nie wiecie, że etykiety ze słoika najłatwiej pozbyć się przy użyciu oleju kokosowego i sody!

fot. olej kokosowy zastosowanie

Przygotuj:

  • 1 łyżkę oleju kokosowego,
  • 1 łyżkę sody oczyszczonej,

Należy nałożyć mieszankę z oleju kokosowego i sody oczyszczonej na naklejkę, której chcemy się pozbyć. Odczekać minutę i pod bieżącą ciepłą wodą zeskrobać ją myjką. Resztki kleju i oleju doczyścić zmywaczem do paznokci.

UWAGA! Niektóre naklejki nie nasiąkają tłuszczem. Jeśli widzisz, że naklejka nie reaguje na miksturę po minucie. Jest śliska i nieprzemakalna. To znak, że trzeba spróbować innej metody. Na szczęście takich etykiet na słoiki jest niewiele.


Przeczytaj także:

Ekologiczne czyszczenie toalety

Ekologiczne czyszczenie toalety

Domowa toaleta to miejsce, gdzie harcują zastępy zarazków. Nie dziwi więc fakt, że podczas sprzątania łazienki często decydujemy się na korzystanie ze sklepowej chemii. Ale czy ten wybór jest na pewno najlepszy? Dla ekorodziców - zagorzałych... więcej »
Naturalne środki czystości

Naturalne środki czystości

Niektórzy nazywają ją białą śmiercią, inni nie wyobrażają sobie bez niej kulinarnych podbojów. Nie ma wątpliwości, iż sól zmienia smak potraw. Jednak niewiele osób wie, że ta sama sól, która rozpieszcza nasze podniebienia, może także... więcej »
Sprzątanie bez chemii – cytryna i jej właściwości wybielające

Sprzątanie bez chemii – cytryna i jej właściwości wybielające

Soda oczyszczona i ocet już dawno zostały odkryte przez nasze prababcie i perfekcyjne panie domu. O ich właściwościach czyszczących nie trzeba nikogo przekonywać. Ale lista naturalnych pogromców brudu jest o wiele dłuższa… I znaleźć na... więcej »
Jak czyścić buty?

Jak czyścić buty?

Jeszcze kilkanaście lat temu cały świat śmiał się, że Polaka można poznać po brudnych butach. Czasy niby zaszłe, ale w tej kwestii chyba niewiele się zmieniło. Zabłocone, zakurzone i niewypolerowane obuwie to często nasz znak rozpoznawczy.... więcej »
Ekologiczne produkty do czyszczenia, które na pewno masz w swoim domu

Ekologiczne produkty do czyszczenia, które na pewno masz w swoim domu

Małe dzieci i chemia domowa to nie jest dobre zestawienie. Rodzice często chcą ograniczyć stosowanie środków chemicznych i zastąpić je naturalnymi, ale brakuje im wiedzy i doświadczenia. Dlatego przygotowaliśmy kompendium podstawowej wiedzy... więcej »


Komentarzy: 3
{opis}
16.06.2014 12:10 - ciania
Niektóre etykiety można także usunąć za pomocą spirytusu - szczególnie lepiące resztki kleju. Można także nalać do słoika/butelki wrzącą wodę i etykieta pod wpływem gorąca odejdzie od ścianki. Niestety niektóre są bardzo mocno przyklejone, różnymi dziwnymi klejami, których ciężko się pozbyć.
{opis}
29.04.2014 12:23 - matkapolka
A jakieś inne metody na ściąganie słoików z opornymi etykietami?
{opis}
27.04.2014 15:38 - superbabcia
Ja długo nie mogłam się pozbyć etykiety ze słoików po paście pomidorowej. Nie wiem może inny klej niż standardowy. Pomógł zmywacz do paznokci.
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców