Ekorodzice

Jak pozbyć się etykietki ze słoika?

Autor: Jola z Redakcji Ekorodzice.pl 2014.02.18, 16:39

Zdarza wam się, że wyrzucacie słoiki, ponieważ pozbycie się naklejek na słoikach jest czasochłonne? Pewnie nie wiecie, że etykiety ze słoika najłatwiej pozbyć się przy użyciu oleju kokosowego i sody!

fot. olej kokosowy zastosowanie

Przygotuj:

  • 1 łyżkę oleju kokosowego,
  • 1 łyżkę sody oczyszczonej,

Należy nałożyć mieszankę z oleju kokosowego i sody oczyszczonej na naklejkę, której chcemy się pozbyć. Odczekać minutę i pod bieżącą ciepłą wodą zeskrobać ją myjką. Resztki kleju i oleju doczyścić zmywaczem do paznokci.

UWAGA! Niektóre naklejki nie nasiąkają tłuszczem. Jeśli widzisz, że naklejka nie reaguje na miksturę po minucie. Jest śliska i nieprzemakalna. To znak, że trzeba spróbować innej metody. Na szczęście takich etykiet na słoiki jest niewiele.


Przeczytaj także:

Sól kuchenna i jej właściwości czyszczące

Sól kuchenna i jej właściwości czyszczące

W kuchni właściwości soli są mocno przecenione, w sprzątaniu nie odkryto jeszcze jej ogromnych możliwości. A przecież sól kuchenna bardziej się nadaje do czyszczenia naszego domu niż do poprawiania smaku potraw. Od dziś mówimy: Gotowanie... więcej »
Ekologiczny płyn do podłóg z orzechów piorących

Ekologiczny płyn do podłóg z orzechów piorących

Jeśli indyjskie orzechy piorące nie sprawdziły się u Was podczas prania ze względu na twardą wodę, nie poddawajcie się. Zróbcie z nich płyn do podłóg. Tak, to możliwe! Ekologiczny środek czyszczący jesteście w stanie wyprodukować w zaciszu... więcej »
Jak czyścić zabawki?

Jak czyścić zabawki?

Pluszowy miś, gumowa kaczka do kąpieli orz plastikowe klocki to zestaw, który każdy maluch ma w swojej domowej kolekcji. A teraz pomyślcie, ile razy widzieliście te rzeczy na podłodze lub oblepione kurzem pod łóżkiem i stolikiem. Niestety,... więcej »
Naturalne środki czystości

Naturalne środki czystości

Niektórzy nazywają ją białą śmiercią, inni nie wyobrażają sobie bez niej kulinarnych podbojów. Nie ma wątpliwości, iż sól zmienia smak potraw. Jednak niewiele osób wie, że ta sama sól, która rozpieszcza nasze podniebienia, może także... więcej »
10 zastosowań boraksu

10 zastosowań boraksu

Boraks jest ekologicznym, uniwersalnym środkiem czyszczącym, mającym wiele zastosowań w gospodarstwie domowym i nie tylko. Jest stosowany do wywabiania plam, posiada także właściwości odkażające. Przeczytajcie dlaczego warto go stosować. ... więcej »


Komentarzy: 3
{opis}
16.06.2014 12:10 - ciania
Niektóre etykiety można także usunąć za pomocą spirytusu - szczególnie lepiące resztki kleju. Można także nalać do słoika/butelki wrzącą wodę i etykieta pod wpływem gorąca odejdzie od ścianki. Niestety niektóre są bardzo mocno przyklejone, różnymi dziwnymi klejami, których ciężko się pozbyć.
{opis}
29.04.2014 12:23 - matkapolka
A jakieś inne metody na ściąganie słoików z opornymi etykietami?
{opis}
27.04.2014 15:38 - superbabcia
Ja długo nie mogłam się pozbyć etykiety ze słoików po paście pomidorowej. Nie wiem może inny klej niż standardowy. Pomógł zmywacz do paznokci.
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców