Ekorodzice

Jak pozbyć się etykietki ze słoika?

Autor: Jola z Redakcji Ekorodzice.pl 2014.02.18, 16:39

Zdarza wam się, że wyrzucacie słoiki, ponieważ pozbycie się naklejek na słoikach jest czasochłonne? Pewnie nie wiecie, że etykiety ze słoika najłatwiej pozbyć się przy użyciu oleju kokosowego i sody!

fot. olej kokosowy zastosowanie

Przygotuj:

  • 1 łyżkę oleju kokosowego,
  • 1 łyżkę sody oczyszczonej,

Należy nałożyć mieszankę z oleju kokosowego i sody oczyszczonej na naklejkę, której chcemy się pozbyć. Odczekać minutę i pod bieżącą ciepłą wodą zeskrobać ją myjką. Resztki kleju i oleju doczyścić zmywaczem do paznokci.

UWAGA! Niektóre naklejki nie nasiąkają tłuszczem. Jeśli widzisz, że naklejka nie reaguje na miksturę po minucie. Jest śliska i nieprzemakalna. To znak, że trzeba spróbować innej metody. Na szczęście takich etykiet na słoiki jest niewiele.


Przeczytaj także:

Jak czyścić rzeczy z nietypowych materiałów?

Jak czyścić rzeczy z nietypowych materiałów?

Poplamiony obrus z adamaszku, zmechacony płaszczyk z astrachanu, przesiąknięte dymem papierosowym szale z tiulu... Jak je czyścić? Biec od razu do pralni czy na własna rękę próbować odświeżyć? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, jak konserwować... więcej »
Jak czyścić buty?

Jak czyścić buty?

Jeszcze kilkanaście lat temu cały świat śmiał się, że Polaka można poznać po brudnych butach. Czasy niby zaszłe, ale w tej kwestii chyba niewiele się zmieniło. Zabłocone, zakurzone i niewypolerowane obuwie to często nasz znak rozpoznawczy.... więcej »
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Świeży zapach w domu, szczególnie w miejscach przeznaczonych do przechowywania żywności, to podstawa. Aby go utrzymać, wydajemy często krocie na drogie odświeżacze powietrza, które niszczą nie tylko brzydką woń, ale także nasze zdrowie.... więcej »
Jak prać białe rzeczy?

Jak prać białe rzeczy?

Magiczne formuły zawarte w proszkach mają w mgnieniu oka usunąć zabrudzenia i plamy z naszych ubrań. Często jednak mimo zapewnień producentów znajdujemy w pralce zamiast śnieżnobiałej koszuli wielkie szare rozczarowanie. Wy też zadajecie... więcej »
Ekologiczne pranie w praktyce - jak prać taniej i w sposób przyjazny dla środowiska oraz zdrowia

Ekologiczne pranie w praktyce - jak prać taniej i w sposób przyjazny dla środowiska oraz zdrowia

Ekologia staje się coraz modniejsza. To bardzo dobrze, ponieważ to pierwszy krok w kierunku ratowania naszego środowiska naturalnego. Ekologia to jednak nie tylko oznaczenia na kupowanych produktach a przede wszystkim sposób myślenia i codzienne... więcej »


Komentarzy: 3
{opis}
16.06.2014 12:10 - ciania
Niektóre etykiety można także usunąć za pomocą spirytusu - szczególnie lepiące resztki kleju. Można także nalać do słoika/butelki wrzącą wodę i etykieta pod wpływem gorąca odejdzie od ścianki. Niestety niektóre są bardzo mocno przyklejone, różnymi dziwnymi klejami, których ciężko się pozbyć.
{opis}
29.04.2014 12:23 - matkapolka
A jakieś inne metody na ściąganie słoików z opornymi etykietami?
{opis}
27.04.2014 15:38 - superbabcia
Ja długo nie mogłam się pozbyć etykiety ze słoików po paście pomidorowej. Nie wiem może inny klej niż standardowy. Pomógł zmywacz do paznokci.
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców