Ekorodzice

Zabawki na drutach MIŚ

Autor: Hanna Walczyk 2010.02.03, 14:25
fot. J.W.
Miękka, pluszowa przytulanka – nieodłączny atrybut każdego malucha. W tym wydaniu prezentujemy model wyjątkowo przydatny, bo niewielkich rozmiarów. Z łatwością zmieści się nawet do najmniejszej torebki mamy. Na co czekacie? Do dzieła!

MATERIAŁY:

50 g fantazyjnej włóczki w kolorze brązowym lub złotym, wąska wstążka dł. ok. 30 cm, wata do wypełnienia, igła dziewiarska, druty nr 3

WZÓR
:

ścieg dżersejowy prawy= rz. nieparzyste oczka prawe, rz. parzyste oczka lewe


WYKONANIE:

Przód i tył robimy tak samo. Czarną włóczkę na prawą nogę nabierać na druty 7 o. i przerabiać wzorem podstawowym, przy tym na prawym brzegu dobrać w co drugim rz. 4 razy jedno oczko, jednocześnie na lewym brzegu dobrać po drugim rzędzie jedno oczko. Po przerobieniu 10 rzędów mamy 12 oczek, pozostawić je na drucie. Drugą nogę przerabiać symetrycznie. Teraz na prawym brzegu zdjąć po drugim rz. 1 oczko, a na lewym w co drugim rz. 1 oczko 4 razy. Połączyć obie nogi i zdjąć obustronnie po jednym oczku. Dalej przerabiać 6 rz., a w siódmym znowu zdjąć obustronnie po jednym oczku. Po 20 rz. od początku dodać obustronnie na łapki po dwa oczka, po 22 rz. znowu po 2 oczka obustronnie, a po 24 po 3 (35 ocz.). Przerobić jeszcze 6 rz. i zdjąć obustronnie po 10 ocz.=15 ocz. Zmienić włóczkę na białą i wykonać głowę. 3 razy dobrać obustronnie po jednym oczku w co 2 rz.=21 ocz. Potem przerabiać jeszcze 8 rz. i zacząć zdejmować oczka, najpierw po 1, potem w co drugim rz. po dwa z każdej strony. Pozostałe 11 o. przerobić jeszcze 2 razy i zakończyć robótkę. Na twarzy misia wyszywamy czarną włóczką nos i oczy. Możemy je również zrobić z guzików, które naszywamy na owalny kawałek czarnego filcu.


WYKOŃCZENIE:

Zszyć razem przód i tył. Wypchać watą. Na uszy zrobić dwa pomponiki i doszyć po obu stronach głowy. Wokół szyi zawiązać wstążkę. Na twarzy wyszywamy czarną włóczką nos i oczy. Możemy je także zrobić z guzików. Gotowy miś jest już z nami.

Uwaga! Jeśli włóczka jest bardzo gruba, na początku nabieramy po 5 oczek. Potem dodawania robimy tak jak w sposobie wykonania.


fot. J.W.


Jeśli na imieniny babci idziesz z ręcznie wykonanym bibelotem, a swoim starym fatałaszkom potrafisz nadać nowy charakter, to na pewno czekamy właśnie na Ciebie. Stawiamy na oryginalność i  pomysłowość. Przesyłajcie swoje prace (zdjęcie + opis) na adres: redakcja@ekorodzice.pl. W  tytule wiadomości wpisujcie HANDMADE.


Tagi: ekozabawki   handmade   miś  

Przeczytaj także:

Papier pakowy - radość otwierania prezentu

Papier pakowy - radość otwierania prezentu

Kiedy myślimy o różnych prezentach, które dostaliśmy przez lata, to widzimy w nich serce obdarowujących nas ludzi. Widzimy, że im na nas zależy. Dając nawet drobny prezent odpowiednio spakowany i wręczony, można spowodować, że u kogoś pojawią... więcej »
Patchworkowa narzuta

Patchworkowa narzuta

Dzisiejsze patchworki to niezwykle dekoracyjne elementy wystroju wnętrz, które łatwo można dopasować do pomieszczenia pod względem koloru, wzoru i faktury. Patchwork to nie tylko poduszka, narzuta czy kapa, ale przede wszystkim dzieło sztuki.... więcej »
Jak zrobić igielnik na igły i szpilki?

Jak zrobić igielnik na igły i szpilki?

Nie musicie już szukać igły w stogu siana, jest ktoś - kto nie pozwoli, żebyście ją tam zgubiły. Oto niezbędnik każdej prawdziwej pani domu – kolczasty jeżyk. Pomoże Wam zapanować nad bałaganem i dodatkowo będzie stanowić ciekawą... więcej »
Jak zrobić sweterek na drutach dla dziecka?

Jak zrobić sweterek na drutach dla dziecka?

Ciepły sweter zrobiony na drutach – w sam raz na zimowe dni – już wkrótce stanie się niezastąpioną częścią garderoby każdego malucha. Wyciągnijcie z szafy druty, kolorową włóczkę i do dzieła. więcej »
Scrapbooking – ozdobne kartki okolicznościowe

Scrapbooking – ozdobne kartki okolicznościowe

Dlaczego akurat Puchacz w pniu? Już wyjaśniam. Nazwa wzięła się od powiedzenia mojego męża, który twierdzi, że jak się na niego złoszczę, to mam minę jak Puchacz w pniu. Cokolwiek ma wtedy na myśli, to lubię to powiedzenie, dlatego... więcej »


Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości i funkcjonalnosci serwisu Ekorodzice.pl, dołącz do nas! Rejestracja nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty!

Najnowsze na blogach

Świeżo upieczona babcia i mama dwóch córek. Eko styl życia przywiozła z Francji i od ponad 30 lat zaraża nim wszystkich w koło. Jej pasją jest szydełkowanie i wszelkiego rodzaju handmadowe robótki. JEŚLI MARZYSZ O KOMPLECIE ZIMOWYM, KTÓREGO NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ W SKLEPACH NAPISZ DO MNIE. POSTARAM CI SIĘ POMÓC I ZAPROJEKTOWAĆ I WYKONAĆ GO DLA CIEBIE! h.walczyk(malpa)wp.pl
Zobacz wszystkie »

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »