Ekorodzice

Proszek eukaliptusowy

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2016.09.07, 14:51

Jeśli nie chcesz bawić się w  produkcję domowego proszku  do  prania z sodą kalcynowaną w roli głównej, a zależy Ci na zdrowiu Twoich bliskich i środowiska koniecznie wypróbuj naturalny  proszek eukaliptusowy!


OPIS PRODUKTU:

 CENA : 50zł za 1kg

Testerzy : Redakcja Ekorodzice.p​l  oraz  użytkowniczka portalu : wielodzietna

SKŁAD: ​100% olejek eukaliptusowy, węglan sodu, metakrzemian sodu, tripolifosforan sodu

Proszek do prania do przetestowania przekazał sklep ww.eukaliptusowy.pl

SPOSÓB UŻYCIA:

Proszek eukaliptusowy jest bardzo skoncentrowany. Dlatego jedna miarka proszku do bębna pralki, zamiast do szufladki spokojnie wystarcza. Do proszku jest dołączona miarka. Ponieważ proszek ma tak intensywny zapach nie trzeba już używać płynu do płukania Ja wlewam zawsze domowy płyn do płukania na bazie octu, aby dłużej cieszyć się swoją pralką.


PLUSY:

● Nadaje się do prania pieluch wielorazowych, ponieważ ma silne właściwości bakteriobójcze​. Olejek eukaliptusowy wykorzystywany do produkcji proszku jest z Australii, odmiana Blue Mallee (eucalyptus polybractea) jest aż 50 % mocniejszy niż z innych gatunków.


● Jest biodegradowalny​, nie wykazuje szkodliwych właściwości dla środowiska.


●  Jest polecany dla alergików i dzieci.​ Nie zawiera wybielaczy, enzymów, środków do dezynfekcji chemicznej, wypełniaczy i syntetycznych substancji zapachowych. Mam dwójkę alergików w domu i test skórny wyszedł pozytywnie. Po tradycyjnych środkach piorących leczyliśmy się 2 tygodnie;/


● Jest uniwersalny. Można nim prać zarówno białe rzeczy i kolory​. Nie pozostawia śladów na tkaninach kolorowych. Nie powoduje tez szarzenia białych ciuchów.


● Jest wydajny​ Jedno opakowanie 1kg proszku wystarcza na ok. 50 prań


● Ubranka po praniu są miękkie, nawet jak nie dodacie płynu do płukania.


● Efektywnie usuwa zanieczyszczenia, nawet w zimnej wodzie​, dzięki czemu ubrania nie wymagają dodatkowego namaczania. Prałam ostatnio w trybie 30 stopni i wszystko się doprało. Nie pozostał osad na ciuchach. Nawet tych ciemnych.


● Opakowanie proszku jest niewielkich rozmiarów.Nie zajmuje za dużo miejsca w łazience. Jest do tego bardzo solidne, ​poręczne i wygodne w stosowaniu. W pudełku znajduje się także miarka, ułatwiająca aplikacje proszku.

MINUSY:

● Cena jest porażająca na pierwszy rzut oka. 50zł za małe pudełko proszku? Jednak musimy pamiętać, że jest to koncentrat i jedno pranie wyniesie nas ok 1zł.

● Ma w składzie fosforany, ale jak wiadomo małe ilości trójpolifosforanu nie wykazują żadnych szkodliwych właściwości dla środowiska.

● Nie radzi sobie ze starymi plamami. Do ubrań  mocno zaplamionych ( plamy stare) używam wpierw mydła odplamiającego i dopiero nim potraktowaną rzecz dodaję do pralki. Jednak takiego proszku jeszcze nie znalazłam.


Podsumowując, proszek godny uwagi. Zwłaszcza, jeśli zależy Ci na stosowaniu naturalnej chemii w domu. Nie trzeba eksperymentować z produkcją domowych środków czystości. Proszek eukaliptusowy kupisz w sklepie internetowym www.eukaliptusowy.pl​ Gorąco polecamy!Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości i funkcjonalnosci serwisu Ekorodzice.pl, dołącz do nas! Rejestracja nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty!
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców