Ekorodzice

Jestem z wami od:2013.03.17 13:17
sniezynka
Ostatnie logowanie: 2015.07.14 17:54
Liczba postów: 1
Moje ulubione: 0

użytkownik portalu

40 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Drzewa z pozytywną i negatywną energią 20 Styczeń 2014

Drzewa z pozytywną i negatywną energią

Nie wiem, czy kiedykolwiek spotkaliście się z teorią, że drzewa posiadają różnorodną energie. Nie wszystkie niestety pozytywną. Coś w tym rzeczywiście musi być, bo w towarzystwie jednych drzew czuję się wyśmienicie, a winnych tracę zapał do pracy.Gdy byłam mała razem z rodzicami przytulałam się do sosny w naszym lesie :) Teraz już wiem, dlaczego tak bardzo to lubiłam robić.Drzewa z najsilniejszą energią pozytywną :)I GRUPA... Przeczytaj całą notkę »
Jak zrobić recyklingowy karnisz? 16 Styczeń 2014

Jak zrobić recyklingowy karnisz?

Od pewnego czasu rozglądam się za nietypowymi rozwiązaniami do swojego domu. Stąd też pomysł na wieszak biżuteryjny z gałęzi, ale na tym nie zamierzam poprzestać. Oprócz drobnych ozdób na bibeloty myślę też o większych (mam tu na myśli rozmiar;-)) przedsięwzięciach i przyznam dość niekonwencjonalnych. Dość tych tajemnic, co tu dużo mówić... Na tapetę wzięłam również temat karniszy. Inspiracji w sieci jest od groma.... Przeczytaj całą notkę »
Wieszak na biżuterię zrobiony z gałęzi 16 Styczeń 2014

Wieszak na biżuterię zrobiony z gałęzi

Na jednym z zagranicznych blogów znalazłam nietypowy wieszak na biżuterię. Gałęzie rulezzz :) Przygotowanie takiego wieszaka nie wydaje mi się być mocno skomplikowane. Potrzebne będą- gałęzie- sznurek- farby do drewnaKrok po kroku. Zdjęcia pochodzą z bloga zagranicznego.Podczas przeglądania tych zdjęć przyszedł mi do głowy pomysł, aby z takich gałęzi zrobić ramki na zdjęcia. Coś na zasadzie pionowej drabinki (kształtem która... Przeczytaj całą notkę »
Napój miodowo-cytrynowy 19 Grudzień 2013

Napój miodowo-cytrynowy

Zachęcona recenzją znalezioną w Czytelni Eko Jeża postanowiłam nabyć jeden egzemplarz Ziołowej Apteczki na Dziecięce Choroby. Na szczęście z czystym sumieniem mogę przyznać, że to kilkanaście złotych wydanych kupno książki, to była dobra inwestycja.Link do recenzji dla zainteresowanych: Ziołowa Apteczka na Dziecięce ChorobyDo rzeczy. Bardzo ucieszyłam się, gdy znalazłam w książce mój ulubiony przepis na napój wzmacniający.... Przeczytaj całą notkę »
Greenwashing w kosmetyce. Trzeba reagować! 10 Grudzień 2013

Greenwashing w kosmetyce. Trzeba reagować!

Było już o skaczących królikach, które skakać nie powinny, przyszła kolej na inne aspekty greenwashingu w kosmetykach. Oto kilka przykładów z życia wzięte. Niestety, kilka razy ja też zostałam nabita w zieloną butelkę. OPAKOWANIECzy i Wy zauważyłyście, że często opakowanie jest gigantyczne w stosunku do zawartości znajdującej się w nim. Choćby taki krem pod oczy - papierowe pudełko całkiem sporych gabarytów, krem już... Przeczytaj całą notkę »
Greenwashing: skaczący królik na opakowaniach 22 Listopad 2013

Greenwashing: skaczący królik na opakowaniach

Ostatnio biorę do ręki kosmetyk, patrzę, a tam skaczący królik. Wszystko fajnie tylko, że ktoś tu kogoś próbuję nabić w zieloną butelkę. Pewnie większość z Was wie, o co chodzi, ale może nie wszyscy. Skaczący królik (z ang. leaping bunny”) to certyfikat Humane Cosmetics Standard (HCS), który świadczy o braku wykonywania testów na zwierzętach podczas produkcji.Wszystko super, skąd więc moja frustracja?Od 11 marca 2013 roku... Przeczytaj całą notkę »
DIY: Jak zrobić lampion ze słoika? 20 Listopad 2013

DIY: Jak zrobić lampion ze słoika?

Z moimi dzieciakami mamy ostatnio wielką frajdę podczas robienia lampionów. Niestety coraz szybciej robi się ciemno, a my za pomocą naszych małych, papierowych cudeniek wnosimy trochę więcej światła i fajnego ciepła do naszych wnętrz.Praca bierze udział w konkursie: KONKURS DIY, czyli zrób to sam na BLOGUCo będzie Wam potrzebne:- makulatura, papier kolorowy itp.- słoik- nożyczki- ozdobna tasiemka- mała świeczkaWYKONANIE:Tak naprawdę... Przeczytaj całą notkę »
Dziecko! Nie bądź grzeczne :) 20 Marzec 2013

Dziecko! Nie bądź grzeczne :)

W jaki sposób najczęściej chwalicie dziecko? Mówicie do swoich córek i synów: „Ale jesteś grzeczna”, „Grzeczny z ciebie chłopczyk”? Od zawsze tego typu pochwały budziły we mnie ambiwalentne uczucia. No bo grzeczne dziecko, czyli jakie? Posłuszne, nikomu niewadzące, chodzące jak w zegarku. A może by tak mówić częściej naszym dzieciom, że są mądre, bystre, spostrzegawcze. Dostrzegać ich talenty. Sportowe, muzyczne, plastyczne,... Przeczytaj całą notkę »
Nie ma dzieci. Są ludzie. 17 Marzec 2013

Nie ma dzieci. Są ludzie.

Dorosły może powiedzieć, że nie ma na coś ochoty, że czegoś nie lubi, nie chce lub go nie obchodzi. Ba! Dorosły może się wkurzyć. pokrzyczeć też może, jeśli mu to tylko pomoże. A dziecko może? Niekoniecznie? Dlaczego? Bo jest na to jeszcze za małe. ... Przeczytaj całą notkę »