Ekorodzice

Dzień dziecka - ciekawe pomysły na prezenty dla 2-3 latków

Autor: ADMIN 2023.05.05, 08:55

Dzień dziecka to wyjątkowa okazja, kiedy można obdarować ukochanego malucha czymś niezwykłym. Z jednej strony powinien to być prezent wywołujący na twarzy malca uśmiech i dający możliwość wielogodzinnej, dobrej zabawy- z drugiej strony coś, co będzie wspierało jego rozwój i dodatkowo zachęci go do poznawania świata. Na szczęście, istnieją miejsca z wieloma interesującymi propozycjami zabawek rozwijających kreatywność, wyobraźnię czy tez motorykę małą i dużą. Jak wybrać odpowiedni prezent, który okaże się strzałem w dziesiątkę zarówno dla mniejszego, dwuletniego dziecka jak i dla trzylatka?

Dobra zabawa niezależnie od wieku 

Ten moment w roku, kiedy obchodzimy Dzień dziecka to jednocześnie zapowiedź lata i zbliżających się wakacji. Z tego względu odpowiednim prezentem będą wszelkie akcesoria służące do dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Doskonale sprawdzą się dmuchane baseniki, które w ciepłe dni można rozłożyć w ogrodzie. Tym bardziej, jeśli przyjmują one formę dmuchanych zwierzątek czy postaci z bajek. Z takiego baseniku pod kontrolą rodziców mogą korzystać nawet mniejsze dzieci, co z pewnością da im bardzo wiele radości. Tymczasem, drugi oraz trzeci rok życia dziecka to też doskonały moment na to, aby zabrać malucha na basen- ma on bardzo dobry wpływ na rozwój ruchowy dziecka. Tym samym idealnym prezentem na start mogą być kolorowe stroje kąpielowe, ale też akcesoria wspomagające pierwsze kroki na basenie. 

Letnie atrakcje to także zabawa w ogrodzie, na przykład w piaskownicy. I tutaj na pewno odpowiednie okażą się wszelkiego rodzaju wiaderka, pojemniczki, grabki, konewki czy foremki do wykonywania fantazyjnych budowli z piasku. Taka zabawa to doskonały trening małych rączek, ale i możliwość rozwijania kreatywności i wyobraźni malucha.

Propozycje dla małych konstruktorów 

Wśród dziecięcych zabawek klocki zawsze zajmują szczególne miejsce. Tym bardziej, że jest ich tak wiele rodzajów, a ich wielkość i sposób budowania z nich można doskonale dopasować do wieku dziecka tak, aby były one dla niego bezpieczne. Tym samym, Dzień dziecka to doskonała okazja do tego, aby zwrócić uwagę na: 

  1. Klocki drewniane- mogą to być propozycje zwierzątek do układania albo też zestawy tematyczne, które można dopasować do tego, czym aktualnie dziecko się interesuje. W taki sposób maluch może zbudować własne zoo lub też domek dla lalek. 
  2. Ciekawym pomysłem są klocki magnetyczne, które od razu wprowadzają malucha w świat fizyki. Układanki magnetyczne również mogą być związane tematycznie z zainteresowaniami malucha, np. mogą ukazywać fascynujący świat dinozaurów. 
  3. Klocki typu piramida- tutaj maluch może ułożyć własną wieżę, ale może też poznawać litery oraz liczby, które znajdują się na takich klockach. 

Budujemy bazę na deszczowe dni 

Nieprawdą jest stwierdzenie, że kiedy pada deszcz to dzieci muszą się nudzić w domu. Tym bardziej, jeśli zaproponujemy im zajmującą atrakcję, która pozwoli im na samodzielne budowanie fabuły  i wcielanie się w interesujące postacie. Tym samym doskonałym prezentem są wszelkiego rodzaju namioty, wigwamy oraz tipi, które można z powodzeniem rozłożyć w pokoju dziecięcym. Tym samym, dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię na wiele sposobów. Oczywiście, kolorowy namiot może stanąć w pokoju malucha na stałe, jeśli tylko spodoba mu się możliwość posiadania własnej bazy, w której absolutnie nikt go nie znajdzie.

Jak widać- istnieje bardzo wiele ciekawych propozycji zabawek, które umila maluchowi jego czas wolny i sprawią, że będzie on mógł doskonalić nowe umiejętności. 


Przeczytaj także:

Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim

Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim w każdą sobotę od 29 czerwca do 14 września. Na odwiedzających czekają nie tylko ekologiczne produkty, ale także warsztaty i wykłady na temat zdrowego odżywiania.... więcej »
Ekomiejsce  – sklep dla małych i dużych

Ekomiejsce – sklep dla małych i dużych

Z ekologicznej pasji i potrzeby harmonii zrodziło się Ekomiejsce. To sklep, którego główną ideą jest poszukiwanie ekodrogowskazów i zmierzanie małymi krokami ku naturalnemu stylowi życia. ... więcej »
Lakowanie zębów – wszystko co musisz wiedzieć

Lakowanie zębów – wszystko co musisz wiedzieć

Dowiedz się jak skutecznie zabezpieczyć zęby przed próchnicą i dbać o codzienną higienę. Lakowanie zębów do jedna ze skuteczniejszych metod które wspiera małych i dużych pacjentów w obronie przed problemami z zębami. ... więcej »
Jaki teleskop dla dziecka wybrać?

Jaki teleskop dla dziecka wybrać?

Każdy mały miłośnik nauki, a szczególnie astronomii, powinien mieć swój osobisty teleskop astronomiczny. To niezbędna pomoc naukowa, która nie tylko pozwala na obserwację gwiazd i planet, ale też można za pomocą teleskopu oglądać... więcej »
Jeżyk z gryką - termofor i przyjaciel na guzy

Jeżyk z gryką - termofor i przyjaciel na guzy

Nasz Eko Jeż to przyjaciel na ból brzucha, kolki oraz stłuczenia i guzy. Posłuży Wam i Waszym maluchom jako termofor (po podgrzaniu w piekarniku lub mikrofali) lub jako przyjaciel na guzy (po wcześniejszym włożeniu do zamrażarki w foliowym woreczku).... więcej »