Ekorodzice

Jestem z wami od:2012.01.13 13:57
daszka
Ostatnie logowanie: 2017.02.04 19:43
Liczba postów: 209
Moje ulubione: 10

użytkownik portalu

40 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Wszystko kwitnie:) 03 Maj 2012

Wszystko kwitnie:)

Jak w temacie. Uczta dla moich oczu i tymi obrazami chcę się podzielić. Tak wygląda mój ogród dzisiaj wieczorem. Przeczytaj całą notkę »
Nad Narwią 30 Kwieceń 2012

Nad Narwią

Mamy dzisiaj ostatni dzień kwietnia a pogoda jak w lipcu :) Czuję się cudownie a przyroda aż kipi życiem. Mieszkam w ładnej okolicy, nad samą Narwią i cieszę się, że piękno natury mogę oglądać nie oddalając się zbytnio od domu. Tak wygląda dzisiejszy wieczór nad rozlewiskiem Narwi: bocian ma co jeść a słońce powoli chyli się ku zachodowi. ... Przeczytaj całą notkę »
Sprawiedliwy handel 30 Kwieceń 2012

Sprawiedliwy handel

Od jakiegoś czasu bardzo zwracam uwagę na ekologię: staram się segregować śmieci, nie wytwarzać ich zbyt dużo, nie kupować niepotrzebnych rzeczy, oszczędzać wodę i energię a także zdrowo się odżywiać produktami ekologicznymi. Dodatkowo dbam o to, żeby być świadomym konsumentem. Niestety nie zawsze światowe koncerny, mając na uwadze jedynie swój zysk, moralnie podchodzą do wytwarzania swoich produktów. Wiele znanych marek... Przeczytaj całą notkę »
I znowu tulipany :) 28 Kwieceń 2012

I znowu tulipany :)

Mamy wiosnę na całego a pogoda od wczoraj prawdziwie letnia. Mój ogród rozkwita. Tulipany prezentują się już w całej swojej krasie. Tak wyglądały wczoraj wieczorem: Tak wyglądają dziś: Kilkanaście godzin, a jaka różnica... ... Przeczytaj całą notkę »
Czy ciasto może być zdrowe? 26 Kwieceń 2012

Czy ciasto może być zdrowe?

Czy ciasto może być zdrowe? Jeśli używa się do pieczenia odpowiednich składników i nie dodaje rafinowanego, białego cukru - to tak. Mój ostatni przebój kulinarny to ciasto słodzone bananami i rodzynkami, bez cukru i jakichkolwiek słodzików. 4 bardzo dojrzałe banany 100 g rodzynek 2 szklanki mąki razowej lub pełnoziarnistej 1,5 łyżeczki sody 1/3 szklanki oleju (przeznaczonego do pieczenia i smażenia) 1/4... Przeczytaj całą notkę »
TULIPANY 22 Kwieceń 2012

TULIPANY

W moim ogródku ja sama niewiele robię - tylko i wyłącznie z powodu braku czasu. Dałam mu wolną rękę i tylko obserwuje, jakimi nowymi roślinami nas oczaruje. Dzisiaj zauważyłam, że tulipany są już całkiem spore, niedługo pokażą się w całej swojej krasie :) Tulipany wyrastają u nas w rożnych miejscach, nawet tam, gdzie się często chodzi. Uważamy jednak, żeby ich nie zadeptać. Nam nie przeszkadzają pod nogami :) Nasz ogród... Przeczytaj całą notkę »
Deszczowo poniedziałkowo ;) 16 Kwieceń 2012

Deszczowo poniedziałkowo ;)

Dzisiaj mam wolne i jestem taka szczęśliwa, że nie musiałam skoro świt zrywać się z łóżka i mogę spędzić dzień ze swoimi dziećmi. Ciągle pada - ale nam to nie przeszkadza. Po obiedzie ubraliśmy się w kalosze i kurtki nieprzemakalne i ruszyliśmy na spacer. Pomimo deszczu, na podwórku jest bardzo przyjemnie - dosyć ciepło a powietrze jest cudownie rześkie. Obeszliśmy osiedle a potem popatrzyliśmy, co zmieniło się w naszym... Przeczytaj całą notkę »
Wiosna - ciąg dalszy ;) 14 Kwieceń 2012

Wiosna - ciąg dalszy ;)

Mój ogród się zmienia. Jeszcze niedawno kwitły przebiśniegi, a dzisiaj zauważyłam, że ich miejsce zajęły inne samosiejki. Też białe :) Niestety marny ze mnie znawca ogrodnictwa, więc ich nazwy nie znam. Widzę tylko, że są śliczne i dzielę się swoim zachwytem nad czymś tak małym a po prostu pięknym... Mojej córeczce nowe kwiatuszki też bardzo się podobają. ... Przeczytaj całą notkę »
Wiosna się zaczyna :) 05 Kwieceń 2012

Wiosna się zaczyna :)

Każda pora roku jest piękna na swój sposób, ale wyjątkowo kocham wiosnę, kiedy wszystko budzi się do życia. I ten zapach w powietrzu... Lubię Wielkanoc, bo zawsze kojarzy mi się właśnie z wiosną, nowym życiem i nadzieją. Wiosna w moim małym ogródku już jest. Oto dowód, białe przebiśniegi - małe samosiejki, które dają tyle radości: ... Przeczytaj całą notkę »