Ekorodzice

Jestem z wami od:2012.01.13 13:57
daszka
Ostatnie logowanie: 2017.02.04 19:43
Liczba postów: 209
Moje ulubione: 10

użytkownik portalu

40 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

Deszczowo poniedziałkowo ;)

16.04.2012
Dzisiaj mam wolne i jestem taka szczęśliwa, że nie musiałam skoro świt zrywać się z łóżka i mogę spędzić dzień ze swoimi dziećmi. Ciągle pada  - ale nam to nie przeszkadza. Po obiedzie ubraliśmy się w kalosze i kurtki nieprzemakalne i ruszyliśmy na spacer. Pomimo deszczu, na podwórku jest bardzo przyjemnie - dosyć ciepło a powietrze jest cudownie rześkie. Obeszliśmy osiedle a potem popatrzyliśmy, co zmieniło się w naszym ogrodzie.

Zainspirowana wpisem na blogu Miragi, wędrując po osiedlu zrobiłam poniższe zdjęcie. Chciałam pokazać, jak miernie wygląda w naszej gminie segregacja śmieci. Oto jedyny na całą okolicę pojemnik na butelki plastikowe i jedyny jakikolwiek pojemnik do segregacji śmieci :(
Postanowiłam, że czas coś z tym zrobić. Trzeba zasygnalizować ten fakt osobom odpowiedzialnym za odpady w gminie. Padło na mnie, bo niestety moich sąsiadów nie interesuje ekologia. Na szczęście w ogrodzie mogliśmy popatrzeć na roślinki, ptaszki i inne żyjątka. Krokusy zaczęły przekwitać, ale na krzewach czarnej porzeczki rozwijają się listki. Córeczka zaciekawiła się biedronką i ślimakiem. Znalazłyśmy też pierwszą stokrotkę.


Dodaj komentarz
Komentarzy: 2
{opis}
25.04.2012 17:11 - lilify
ja też uwielbiam spacery z dziećmi bez względu na pogodę A pojemników do segregacji w mojej miejscowości jest dużo tylko nie wiem czemu ludzi z nich nie korzystają i nie segregują śmieci jest to dla mnie nie zrozumiałe
{opis}
16.04.2012 17:08 - miraga_
W ogródku u Was wiosennie. :) A stokrotek u mnie już całe łąki. Nawet ostatnio Mała zebrała chyba z 20 sztuk. Jak miło popatrzeć, gdy dzieci cieszą się na widok budzącej się do życia przyrody.