Ekorodzice

Zakręcony Eko Jeż i mali „budowlańcy”

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2010.06.13, 15:12
Misja budowania Eko Jeża zakończona sukcesem! Warsztaty zorganizowane 11 czerwca przez portal Ekorodzice.pl w „akademii aktywnych i kreatywnych” w Szkole Podstawowej nr 52 na osiedlu Dywizjonu 303 przypadły dzieciakom do gustu.

Udało się! Eko Jeż zrobiony z tektury i kolorowych zakrętek przyszedł na świat w piątkowe czerwcowe popołudnie. A to wszystko dzięki zaangażowaniu najmłodszych, którzy po wysłuchaniu kilku ciekawostek na temat jeży, pełni zapału przystąpili do dzieła. Nikt się nie obijał, bo w końcu nie co dzień w tak młodym wieku można zostać prawdziwym eko-budowniczym. Starszaki stworzyły zgraną drużynę, która dowodziła na placu budowy. Maluchy uwijały się jak mrówki, żeby kolejne części Eko Jeża powstawały w ekspresowym tempie.  Wszyscy mieli ręce pełne… zakrętek. I tak jedna za drugą przyklejana była do tekturowego jeża. Każdy z niecierpliwością czekał na efekt końcowy. Nawet rodzicom, którzy nie jedno już w życiu widzieli, zjeżyły się włosy na głowie:)

Przeczytaj także:

SZAFING EkoRodziców – przedświąteczna wymienialnia w Krakowie i Warszawie

SZAFING EkoRodziców – przedświąteczna wymienialnia w Krakowie i Warszawie

Przedświąteczny szafing KRAKÓW – WARSZAWA za nami. Już po raz czwarty nasze szafy zostały wywietrzone! Jak zwykle wróciliśmy do domu z torbą pełną nowych łupów. Kurz po wielkiej wymienialni jeszcze nie opadł, a my już słyszymy pytania:... więcej »
Szafing Ekorodziców w Kronice TVP KRAKÓW

Szafing Ekorodziców w Kronice TVP KRAKÓW

Ekorodzice znów w telewizji. Nasza ostatnia przedświąteczna wymienialnia przyciągnęła nie tylko zaprawione w bojach szafiarki, ale także reporterki Kroniki TVP Kraków. więcej »
10.11.2011 Dzień Jeża spotkanie edukacyjne dla dzieci

10.11.2011 Dzień Jeża spotkanie edukacyjne dla dzieci

10 listopada to Dzień Jeża. Z tej okazji Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida oraz portal Ekorodzice.pl zaprasza wszystkich amatorów kolczastych zwierzątek o godzinie 11.15 na spotkanie edukacyjne, które poprowadzi nasz gość specjalny... więcej »
Gadafest w Miechowie 29.08.2015

Gadafest w Miechowie 29.08.2015

29 sierpnia 2015 roku na terenie Parku Miejskiego w Miechowie odbędzie się druga edycja imprezy „GADAFEST” organizowanej przez Stowarzyszenie Twórcownia, krakowski zespół muzyczny GADABIT oraz agencję artystyczną „Co ludzie powiedzą?”... więcej »
Festiwal Recyklingu w Krakowie 7-8.06.2013

Festiwal Recyklingu w Krakowie 7-8.06.2013

W Krakowie po raz jedenasty odbędzie się Festiwal Recyklingu, promujący zbiórkę surowców wtórnych. Celem festiwalu jest pokazanie, że recykling to szansa na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi. ... więcej »