Ekorodzice

Dom bez chemii darmowe warsztaty 6.04.2016 Kraków

Autor: Klub kuźnia 2016.04.01, 11:18

Gorąco zapraszamy na DARMOWE warsztaty dotyczące ekologicznego sprzątania. Tematem spotkania będzie pranie i płukanie dziecięcych ciuszków z naciskiem na alergików. Dla uczestników przewidziane są próbki naturalnych środków czystości.

KILKA SŁÓW O WARSZTACIE: 

MIEJSCE: Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida  os. Złotego wieku 14

KIEDY? 6.04.2016 środa 11:30

Prowadzenie: Jolanta Wrzesińska Ekorodzice.pl


Wstęp wolny. Obowiązują zapisy !
Informacje i zapisy: Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: k.kosowska@kuznia.edu.pl

Ekologiczne sprzątanie jest o wiele tańsze i mniej skomplikowane niż się nam wydaje. Wystarczy odrobina dobrych chęci, aby w kilka minut stać się właścicielem domowego środka czystości. Przekonajcie się sami, że od teorii do praktyki droga wcale nie jest taka długa.

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele płynów do wybielania i zmiękczania tkanin, które mają otulić zapachem nasze ubrania. Producenci zapominają jednak wspomnieć o skutkach ubocznych tych cudownych środków. Alternatywą dla sklepowych specyfików mogą być domowe specyfiki do prania i płukania tkanin. Podczas warsztatów dowiecie się jak zrobić domowy płyn do płukania tkanin oraz wybawić plamy za pomocą naturalnych substancji, jak cytryna, kwasek czy soda.


Jolanta Wrzesińska - z wykształcenia ekonomistka i psychografolog dziecięcy, zwolenniczka upcyklingu, zapalona swapowiczka. Na co dzień prowadzi od 6. lat portal Ekorodzice.pl, organizuje ekologiczne eventy oraz prowadzi recyklingowe warsztaty. Lubi eksperymentować w kuchni, zwłaszcza z dzikimi roślinami. Wyszukuje na zagranicznych portalach i blogach nowinki dotyczące zdrowego stylu życia i ekologicznych środków czystości. Wiedzę na temat sprzątania bez chemii odziedziczyła po babci i tacie, który z wykształcenia jest chemikiem. Wciela ją w życie od ponad 12 lat. Stara się, aby w erze gloryfikacji konsumpcji stosunki międzyludzkie nie stały się... zbędnymi śmieciami!