Ekorodzice

Zabawkowy niezbędnik na wakacje w domu

Autor: pozyczkomat.pl 2014.08.28, 11:04
Sezon wakacyjny zbliża się ku końcowi. Jeśli nie mieliśmy wcześniej okazji wybrać się z rodziną na urlop, nadeszła pora na planowanie ostatnich wyjazdów i atrakcji. Zagraniczne wyjazdy czy kreatywne wakacyjne rozwiązania? Chcąc aktywnie skorzystać z urlopu nie trzeba pokonywać setek kilometrów. Wystarczy sięgnąć po sprzęty, które sprawią że poczujemy się jak dziecko i będziemy bawić się razem z dziećmi. Zabawkowy niezbędnik na wakacje nie ma limitu wieku.
fot. Zabawkowy niezbędnik na wakacje w domu

Artykuł powstał we współpracy z:
fot. https://www.pozyczkomat.pl/kategoria/budzet-domowy/jak-zaplanowac-budzet
Do nieba nie chodzę
Hitem ostatnich lat są trampoliny ogrodowe. Możemy je umieścić w ogródku lub pobliskiej działce. Średnica trampoliny waha się od ok 1,5 m (300-600 zł) do ok 5 m (2000-3000zł). Wielkość powinniśmy więc dopasować do ilości i wagi osób, które będą ją użytkowały. Mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Trampolina jest idealnym sposobem na poprawienie kondycji i... śmianie się z samych siebie. Zabawne pozy, upadki i wzloty – gwarantowane. 

Obowiązkowa kropla wody
Basen (30 zł – 10 000 zł) to obowiązkowy element letniego wyposażenia ogrodu. Tak jak w przypadku trampoliny, jego wielkość i pojemność możemy dopasowywać do naszych potrzeb. Dmuchane baseny dla najmłodszych nie nadszarpną naszego domowego budżetu, a radość z zabaw w wodzie jest bezcenna. Świetnym uzupełnieniem wodnego szaleństwa będą dmuchane zabawki. Do dziś najbardziej popularne są koła ratunkowe i pływaczki (8 - 150 zł). Rozwiązania te dedykowane są początkującym pływakom, bez względu na wiek. Jeśli więc chcemy pokonać lęk przed wodą lub nauczyć się pływać, wystarczy wybrać się z pociechą na pobliski basen lub zorganizować taką przestrzeń we własnym ogrodzie.

Wycieczka rowerowa – aktywna i zdrowa

Nic nie wpływa lepiej na budowanie rodzinnych więzi niż wspólne spędzanie czasu. Prócz zabaw w ogrodzie i w domu, warto pokusić się o zorganizowanie wycieczki rowerowej. Jeśli dobrze znamy okolicę, w której mieszkamy, nie będziemy mieli problemu z wytyczeniem trasy. Możemy też skorzystać z pomocy Internetu – tam znajdziemy wszystkie informacje dotyczące pobliskich ścieżek rowerowych, parków krajobrazowych, czy okolicznych zakamarków, które warto zobaczyć. Wybierając się na wycieczkę rowerową musimy pamiętać o przygotowaniu sprzętu. Prócz rowerów, warto zapatrzeć się w kask (100 - 250 zł), kamizelkę odblaskową (5 - 30 zł) i rękawiczki (15-  170 zł).

Jeśli wolimy spokojniejsze wyprawy, obowiązkowym elementem wycieczki rowerowej powinien być koszyk piknikowy pełen domowych smakołyków. W końcu półmetek wycieczki należy jakoś uczcić. 

Klasyczne rozwiązania
Innymi popularnymi sprzętami, po które sięgamy zarówno my jak i nasze dzieci są rolki i hulajnogi. W instrukcji użytkowania rolek nie ma dużej filozofii – wystarczy dobre nastawienie, wakacyjna pogoda i chęć aktywnego spędzania czasu. Hulajnoga jeszcze silniej kojarzy nam się z dzieciństwem. Tym bardziej warto zaopatrzyć w nią nasze dzieci. Wspólne wypady na rolki i szaleństwa na hulajnodze to synonim prawdziwych, aktywnych wakacji. Koszt rolek i wyposażenia zabezpieczającego (ochraniacze i kask) to ok. 400 – 800 zł. Ceny hulajnogi mogą się wahać w granicach 40 – 700 zł. 

W domu najlepiej
Wakacje spędzane w domu wcale nie muszą być nudne. Słoneczna pogoda zachęca nas do korzystania z kreatywnych rozwiązań i organizowania czasu na powietrzu. Wspólne wygłupy na trampolinie, wycieczka rowerowa zwieńczona piknikiem czy wypad na rolki mogą dostarczyć nam więcej satysfakcji niż kilkugodzinne wylegiwanie się na plaży. Wszystko uzależnione jest od naszego nastawienia. Aktywne wakacje w domu z pewnością nauczą nas jak ciekawie organizować czas i jak śmiać się z siebie samych.


Przeczytaj także:

Głośniej - ciszej

Głośniej - ciszej

Zabawa oparta jest na zasadzie ciepło/zimno. Dzieci dzielimy na grupy. Każda drużyna ustala sobie, jaką piosenkę będzie śpiewała. Musi to być piosenka znana całej grupie. Z każdej drużyny zawiązujemy kolejno oczy jednemu zawodnikowi i rzucamy... więcej »
Najciekawsze gry bez przemocy dla dzieci

Najciekawsze gry bez przemocy dla dzieci

Każdy rodzic potrzebuje czasem chwili wytchnienia od dzieci. Jeśli chcesz porozmawiać chwilę w spokoju, zająć się domowymi obowiązkami lub po prostu mieć czas dla siebie, oddaj w ręce dziecka telefon. Przewrotnie może on służyć nie tylko... więcej »
Lepienie z plasteliny – zabawy dla początkujacych

Lepienie z plasteliny – zabawy dla początkujacych

Czy plastelina jest potrzebna naszym maluchom? Jak wykorzystać jej zalety do pobudzania dziecięcej wyobraźni? W jaki sposób lepienie i ugniatanie wpływa na rozwój dziecka? – wszystkim ekorodzicom podpowiada Aleksandra Kus – rzeźbiarka... więcej »
Muzyka w życiu dziecka – zabawy z przedszkolakiem

Muzyka w życiu dziecka – zabawy z przedszkolakiem

Czy zastanawiałeś się, jak ważną rolę pełni muzyka w życiu Twojego dziecka? Czy myślałeś, jak to się dzieje, że rozwija ona jego wyobraźnię. Razem z Frankiem wyruszamy na poszukiwania klucza, który otworzy drzwi do niezwykłego świata... więcej »
Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II

Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II

O tym, że lepienie, ugniatanie i rozciąganie plasteliny pobudza wyobraźnię, rozwija obie półkule, ćwiczy zdolności manualne oraz usprawnia język dziecka Aleksandra Kus już nam zdążyła powiedzieć. Ale to jeszcze nie wszystko… Przed Wami... więcej »


Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »