Ekorodzice

Wycieczka kamperem jako pomysł na rodzinne wakacje

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2020.12.04, 11:27

Wakacje to wyjątkowy czas, który możemy spędzić z najbliższymi. Planowanie urlopu to nie lada wyzwanie, wszak możliwości jest wiele, a każdy z domowników może mieć własne pomysły na wymarzone wakacje. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy kamperem, gdyż jest to rewelacyjna i niezapomniana przygoda, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Skąd się wzięła taka moda?

Podróżowanie kamperem niejednej osobie będzie kojarzyć się z amerykańskimi filmami. Jednak do Polski moda ta dotarła z zachodu. Nasi sąsiedzi, jak np. Niemcy, Holendrzy czy Brytyjczycy, są pionierami i narodami, które najwięcej i najchętniej podróżują kamperem.

Czy każdy musi mieć własnego kampera?

Na szczęście nie. W wielu krajach, szczególnie np. w Wielkiej Brytanii, gdzie taka forma turystyki i spędzania urlopu cieszy się największą popularnością wiele lokalnych wypożyczalni umożliwia wynajem takiego pojazdu. Jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie, gdyż zakup kampera, nie ma co ukrywać, nie należy do najmniejszych wydatków i nie każdy najzwyczajniej w świecie może sobie pozwolić na taki zbytek.

Kamper z wypożyczalni

Takie rozwiązanie ma wiele zalet, chociaż znajdą się także i wady. Plusy? Wielu osobom taki pojazd nie jest potrzebny na co dzień, więc po co lokować środki w czymś, z czego skorzystamy raz do roku? Posiadając kampera na własność musimy oczywiście ponosić odpowiednie opłaty, takie jak ubezpieczenie, przegląd, konieczne serwisy.. Gdy wypożyczamy auto z wypożyczalni, wiele formalnych kwestii nam odpada, a z samochodu korzystamy dokładnie wtedy, gdy faktycznie go potrzebujemy. Niektórzy jednak sceptycznie podchodzą do kwestii związanych z wynajmem pojazdów w ogóle twierdząc, że może i ma to jakieś zalety, ale obarczone jest również wysokim ryzykiem, ponieważ w razie wypadku czy kradzieży ponosimy odpowiedzialność za pojazd, ponieważ został nam przekazany "pod opiekę". Jednak jest na to rozwiązanie, można się odpowiednio zabezpieczyć, wykupując cheap motorhome insurance, czyli specjalny pakiet ubezpieczenia, który pozwoli nam cieszyć się wakacjami i urlopem bez stresu, że stanie się coś nieoczekiwanego.

Rodzinny kamper

Wynajęcie kampera i udanie się w wyjątkową i wymarzoną podróż to idealne rozwiązanie, doceniane często przez rodziny. Dlaczego? Otóż pozwala na całkowitą elastyczność. Nie trzeba martwić się o miejsce noclegowe, a można przemieszczać się do woli i zwiedzać to, na co przyjdzie ochota. Upalny dzień nad wodą? Żaden problem, wystarczy znaleźć jezioro lub morze w pobliżu i gotowe, a gdy postanowimy Zostać w danym miejscu na dłużej? Nic nie stoi na przeszkodzie!

Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »