Ekorodzice

Torba na zakupy oraz pokrowiec na telefon

Autor: Marta z Berry & Bounty 2013.05.31, 18:57
Jak uszyć torbę wielorazową na zakupy? Dla chcącego nic trudnego! Kilka skrawków materiałów oraz odrobina dobrych chęci a szeleszczącą foliówkę zamienimy na trwałą i przyjazną środowisku wielorazówkę. Własnoręcznie uszyty pokrowiec na telefon też może okazać się świetnym pomysłem. Kto podejmuje wyzwanie?


Profesjonalnej lekcji szycia udzieli ekorodzicom Marta z Berry & Bounty.


Wybieramy według gustu i naszych preferencji resztki dzianin w pasujących kolorach. Jak kto woli – torba oraz etui mogą być różnokolorowe lub w jednym kolorze.

fot. Torba na zakupy – KROK 1


Kawałki tkanin łączymy ze sobą, zszywając najdłuższe boki. 

fot. Torba na zakupy – KROK 2
Po zszyciu powstanie nam kawał materiału, który docinamy w taki sposób, aby nam powstał prostokąt. Wielkość prostokąta dostosowujemy do wielkości torby jaka nam jest potrzebna. Analogicznie wielkość prostokąta dostosowujemy do wielkości pokrowca na telefon.

fot. Torba na zakupy – KROK 3


Dolną część powstałego prostokąta składamy do górnej części – tak do około ¾ jego wysokości.Ta pozostawiona część może być dowolnej wielkości –posłuży nam ona za klapę torby oraz pokrowca. Teraz zszywamy złączone ze sobą boki.  
Komentarzy: 4
{opis}
13.07.2013 12:21 - boe666
Zdjęcia śliczne, ale dla takich osób jak my nieprzydatny artykuł ;/
{opis}
02.06.2013 08:55 - iaera
No można zygzakiem, można lamówką obszyć, ale skoro kurs ma być dla tych, co szyć nie umieją, to trzeba wszystko dokładnie opisać.
{opis}
01.06.2013 20:40 - celestynka
Wiadomo, że najlepiej overlokiem, ale można też zwykłym zygzakiem , tylko dość gęsto. Ale masz rację. Nie ma tej informacji w opisie.
{opis}
01.06.2013 13:31 - iaera
Kursik średni, autor zapomniał o tym, że dzianiny strzępią się niemiłosiernie,tutaj brzegi same się wykończyły overlokiem, raczej mało kto posiada w domu taki sprzęt.

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »