Ekorodzice

Rękawiczki na drutach jeżyki

Autor: Hanna Walczyk 2011.03.10, 15:14
Rękawiczki z jednym palcem, robione na drutach, nie są wcale trudne do wykonania. Wystarczy trochę cierpliwości i zapału, a rękawiczki jeżyki zrobione na drutach - idealnie dopasowane do waszej ręki - będą wasze!Materiały:

  • 10 dag włóczki o średniej grubości
  • 5 dag włóczki trochę cieńszej w kolorze dużo jaśniejszym
  • Szydełko grubości 2, 5 ;
  • 5 krótkich drutów do rękawiczek i skarpetek

Nabieramy ciemniejszą włóczką 30 oczek na druty, rozdzielając je mniej więcej po równo na 4 druty i robimy na okrągło 8 rzędów oczkami prawymi. W 9 rzędzie robimy 2 oczka razem i narzut# od  do #powtarzać. Dalej 15 rzędów oczka prawe. W 16 rzędzie dodajemy dwa oczka. Potem przerabiamy na prawo jeszcze 16 rzędów. Później 6 oczek przekładamy na agrafkę, a na drut narzucamy brakujące 6 oczek i dalej wykonujemy aż do wysokości trzech rzędów za małym palcem. Potem zaczynamy wykonywać zwężenie ryjka , czyli co kilka oczek przerabiamy po dwa razem, aż uzyskamy na drucie jedno oczko, kończymy robótkę ,

a koniec włóczki przekładamy na lewą stronę, najlepiej nawlekamy na igłę i zeszywamy kilka razy i ucinamy nitkę. Teraz przekładamy na drut oczka z agrafki, a dookoła dziurki na palec nabieramy 10 oczek na pozostałe dwa druty. Wykonujemy palec oczkami prawymi do wysokości połowy paznokcia kciuka. Potem robimy * jedno oczko, dwa oczka razem*, powtarzamy aż zostanie nam jedno oczko. Chowamy nitkę podobnie jak przy ryjku. Przy nadgarstku zaginamy rękawiczkę tak, by dziurki były na brzegu zagięcia i przyszywamy

z drugiej strony, uważając by za bardzo nie ściągać.

Teraz wykonujemy szydełkiem z drugiej włóczki kilka dość długich łańcuszków. Koniec łańcuszka przyszywamy od spodu rękawiczki po stronie grzbietowej rękawiczki i wyciągamy szydełkiem co kilka oczek po prawej stronie pętelki z łańcuszka . Każdą pętelkę musimy okręcić dookoła nitką i przyszyć do rękawiczki, by pętelki się nie wyciągnęły. To trochę żmudna praca, ale trzeba ja wykonać dokładnie, aby pętelki, które maja przypominać igiełki jeża, były rozmieszczone dość gęsto i równo. Kiedy skończy się jeden łańcuszek doszywamy drugi i dalej robimy pętelki, aż pokryjemy cały grzbiet jeżyka, zostawiając wolny koniec rękawiczki na ryjek. Na końcu wyszywamy czarną włóczką nosek i przyszywamy guziki na oczy. Drugą rękawiczkę robimy tak samo tylko przed wykonaniem pętelek sprawdzamy, czy robimy je po stronie grzbietowej drugiej ręki.


Jeśli szukasz innych wzorów na szydełkowe cudeńka KLIKNIJ KONIECZNIE TUTAJ

UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA!


Jeśli  też robisz ciekawe rzeczy z dziećmi w domu, przedszkolu lub szkole, podziel się  swoimi pomysłami z innymi! Stawiamy na oryginalność i  pomysłowość. Przesyłajcie swoje prace (zdjęcie + opis) na adres: redakcja@ekorodzice.pl. W  tytule wiadomości wpisujcie HANDMADE. Najciekawsze opublikujemy z podlinkowaniem do waszych blogów, stron.
Przeczytaj także:

Panda maskotka zrobiona na drutach DIY

Panda maskotka zrobiona na drutach DIY

Ręcznie zdobiony miś, może stać się najukochańszą maskotką Twojego dziecka, a z pewnością będzie jedyny w swoim rodzaju. Jeśli miałaś kiedyś styczność z drutami, wystarczy trochę wolnego czasu, odrobina chęci i kilka kolorów włóczki,... więcej »
Jak zrobić igielnik na igły i szpilki?

Jak zrobić igielnik na igły i szpilki?

Nie musicie już szukać igły w stogu siana, jest ktoś - kto nie pozwoli, żebyście ją tam zgubiły. Oto niezbędnik każdej prawdziwej pani domu – kolczasty jeżyk. Pomoże Wam zapanować nad bałaganem i dodatkowo będzie stanowić ciekawą... więcej »
UPCYKLING przetapianie kredek woskowych

UPCYKLING przetapianie kredek woskowych

Czy wiecie, że stare połamane kredki często trafiają do kosza w wielu domach? Dzieci nie chcą korzystać ze zużytych egzemplarzy i z maślanymi oczami proszą o kolejne opakowanie świecówek z ulubionymi bohaterami bajek. Jednak jak zawsze zachęcamy... więcej »
Scrapbooking – ozdobne kartki okolicznościowe

Scrapbooking – ozdobne kartki okolicznościowe

Dlaczego akurat Puchacz w pniu? Już wyjaśniam. Nazwa wzięła się od powiedzenia mojego męża, który twierdzi, że jak się na niego złoszczę, to mam minę jak Puchacz w pniu. Cokolwiek ma wtedy na myśli, to lubię to powiedzenie, dlatego... więcej »
Decoupage Wioli

Decoupage Wioli

Masz ładny, ale nieużywany kuferek na drobiazgi? A może w Twojej szafie zalegają świąteczne bombki? Jeśli nie wiesz, co z nimi zrobić, znudził Ci się ich dotychczasowy wygląd, a nie masz serca się z nimi rozstać, mamy na to radę! Zapoznaj... więcej »


Najnowsze na blogach

Świeżo upieczona babcia i mama dwóch córek. Eko styl życia przywiozła z Francji i od ponad 30 lat zaraża nim wszystkich w koło. Jej pasją jest szydełkowanie i wszelkiego rodzaju handmadowe robótki. JEŚLI MARZYSZ O KOMPLECIE ZIMOWYM, KTÓREGO NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ W SKLEPACH NAPISZ DO MNIE. POSTARAM CI SIĘ POMÓC I ZAPROJEKTOWAĆ I WYKONAĆ GO DLA CIEBIE! h.walczyk(malpa)wp.pl
Zobacz wszystkie »

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »