Ekorodzice

Peeling cukrowy

Autor: użytkowniczka portalu Ekorodzice.pl: boelka 2014.04.30, 15:27
Przepis na cudowny peeling SPA jest jednym z najbardziej popularnych kosmetyków domowych. Składa się zaledwie z kilku składników, a przygotowanie go nie jest pracochłonnym procesem. Kto jeszcze nie próbował cukrowego peelingu, ma szansę nadrobić zaległości.
fot. Peeling cukrowy
Swojego idealnego peelingu szukałam przez lata, wypróbowując kolejne produkty na rynku. Każdemu czegoś brakowało: zapachu, konsystencji lub skuteczności w złuszczaniu naskórka. Aż w końcu znalazłam w czasopiśmie przepis na peeling cukrowy domowej roboty (10 lat temu Internet jeszcze nie był tak powszedni). Była to zwykła mieszanka cukru i oliwy z oliwek. Peeling miał w sobie prawie wszystko czego szukałam: konsystencja 100%, skuteczność działania 100%. Brakowało mi tylko zapachu, więc go troszkę udoskonaliłam o skórkę z pomarańczy i cytryny. I tak powstał IDEALNY peeling SPA. Żaden kosmetyk ze sklepowej półki jeszcze mu nie dorównał.

SKŁADNIKI:
  • 0,5 szklanki cukru (im tańszy i drobniejszy, tym lepiej)
  • 0,25 szklanki oliwy z oliwek
  • skórka otarta z 1 pomarańczy (na drobnych oczkach)
  • skórka otarta z 0,5 cytryny
  • kilka kropli soku z pomarańczy
Wystarczy wszystko połączyć. Już podczas przygotowywania składników na peeling w mieszkaniu cudownie pachnie pomarańczami i trzeba się zastanowić, czy nie lepiej go zjeść, zamiast nakładać na ciało. Podczas wcierania w skórę cała łazienka jest przesycona aromatem cytrusów.
fot. Peeling cukrowy
Peeling cukrowy idealnie złuszcza naskórek, a dzięki oliwie z oliwek skóra jest świetnie nawilżona. Peeling wystarcza mi na 2-3 razy i przechowuję go szczelnie zamkniętego w lodówce do 7 dni. Cukier nie rozpuszcza się szybko w oliwie, dlatego można go dosyć długo przechowywać. Należy jednak pilnować, by nie dostała się do niego woda. I tylko tyle – jak się okazuje najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Przepis został zgłoszony na Konkurs DIY na ekokosmetyk.
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne