Ekorodzice

Nosidełko biodrowe HIPSEAT

Autor: Aleksandra Żuraw/MAVERO 2010.10.11, 16:26
fot. www.hipseat.pl
Nosidełko biodrowe HipseatTM  – praktyczna nowość dla zajmujących się dziećmiNa rynku pojawiła się zupełnie nowa kategoria nosideł dla dzieci – nosidełka biodrowe HipseatTM – wspomagające noszenie dziecka w pozycji na biodrze. Nosidło składa się z siedziska dla malucha i szerokiego pasa mocowanego w talii opiekuna. Taka konstrukcja, równomiernie rozkładająca ciężar dziecka wokół talii, bioder i miednicy, odciąża kręgosłup noszącego i nie wymusza nienaturalnego wygięcia tułowia w bok. Wygodne siedzisko pozwala nosić dziecko w zdrowej dla rozwoju bioderek i kręgosłupa, nie krepującej ruchów pozycji. Nosidło zakłada się w zaledwie 15 sekund i można w nim nosić dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Produkt posiada pozytywną opinię Brytyjskiego Instytutu Standardów i jest polecany przez ortopedów i fizjoterapeutów.

Proste rozwiązania stanowią zazwyczaj największe udogodnienie, a HipseatTM brytyjskiej firmy Hippychick jest jednym z najprostszych nosidełek na rynku. Jego założenie jest tak łatwe jak zapięcie paska – trwa kilka sekund. Równie prosto jest umieścić w nim dziecko – wystarczy posadzić je na wygodnym siedzisku przodem lub tyłem do opiekuna. A kiedy się znudzi lub będzie chciało pobawić po prostu się je zdejmuje bez konieczności rozpinania czy rozwiązywania czegokolwiek. HipseatTM jest dyskretny, lekki i ergonomiczny, można więc nosić go wygodnie na sobie, gotowy do użycia w każdej chwili.

Aż trudno uwierzyć, że ta prosta z pozoru konstrukcja przynosi tak wydatną ulgę dla nadwyrężonego dźwiganiem kręgosłupa. Szeroki pas zdejmuje cały ciężar z barków, ramion i rozkłada go równomiernie wokół pasa, bioder i miednicy. Siedzisko dla dziecka pewnie je podtrzymuje i nie wymusza odchylania się noszącego w bok. Sam maluch również siedzi komfortowo, w pozycji bezpiecznej dla rozwoju stawów biodrowych. Dzięki swoim unikalnym zaletom produkt uzyskał pozytywną opinię Brytyjskiego Instytutu Standardów i jest polecany przez ortopedów i fizjoterapeutów na całym świecie.

HipseatTM jest odpowiedni do noszenia dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Szczególnie tych, które często i na krótko domagają się brania na ręce w domu lub gdy robią się zmęczone podczas spaceru. Znakomicie sprawdza się także we wszystkich sytuacjach gdy nie chcemy lub nie możemy korzystać z wózka – podczas szybkich zakupów, przechodzenia z domu do samochodu, na lotnisku, dworcu, plaży czy w innym trudnym terenie. Dodatkowo dzięki swej prostej konstrukcji i możliwości łatwego dopasowania obwodu pasa HipseatTM może być używany przez wszystkich opiekunów dziecka bez względu na budowę ciała oraz bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy i umiejętności obsługi. Niewątpliwą zaletą są również praktyczne kieszonki do przechowywania drobiazgów oraz fakt, że pokrycie nosidełka można łatwo wyczyścić zwilżoną ściereczką lub uprać w pralce.

fot. www.hipseat.pl

Nosidełko HipseatTM dostępne jest na stronie www.hipseat.pl.

  • Produkt występuje w czterech kolorach:
    • czarnym,
    • bordowym,
    • oliwkowym,
    • niebieskim.

  • Cena: 169 PLN

Jedynym dystrybutorem nosidełek Hipseat w Polsce jest firma Mavero: www.mavero.pl.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Tagi: mavero   nosidełko   hipseat  


Komentarzy: 2
{opis}
28.04.2011 11:04 - wielodzietna
Ciekawy wynalazek, ale nie wiem czy mając chustę jest mi potrzebny?
{opis}
15.10.2010 12:03 - hkama
Niestety nie potrafię przekonać się do tak nowatorskiego nosidła, tym bardziej, że wydaje mi się ono być do końca bezpieczne. Na pewno pomaga odciążyć kręgosłup rodzica, ale zapewne i tak większość rodziców mając to nosidło miałaby obie ręce zajęte, bo ja przynajmniej bałabym się trzymać tak dziecko jak ta pani na zdjęciu, ale to moje subiektywne zdanie.
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne