Ekorodzice

Nosidełko biodrowe HIPSEAT

Autor: Aleksandra Żuraw/MAVERO 2010.10.11, 16:26
fot. www.hipseat.pl
Nosidełko biodrowe HipseatTM  – praktyczna nowość dla zajmujących się dziećmiNa rynku pojawiła się zupełnie nowa kategoria nosideł dla dzieci – nosidełka biodrowe HipseatTM – wspomagające noszenie dziecka w pozycji na biodrze. Nosidło składa się z siedziska dla malucha i szerokiego pasa mocowanego w talii opiekuna. Taka konstrukcja, równomiernie rozkładająca ciężar dziecka wokół talii, bioder i miednicy, odciąża kręgosłup noszącego i nie wymusza nienaturalnego wygięcia tułowia w bok. Wygodne siedzisko pozwala nosić dziecko w zdrowej dla rozwoju bioderek i kręgosłupa, nie krepującej ruchów pozycji. Nosidło zakłada się w zaledwie 15 sekund i można w nim nosić dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Produkt posiada pozytywną opinię Brytyjskiego Instytutu Standardów i jest polecany przez ortopedów i fizjoterapeutów.

Proste rozwiązania stanowią zazwyczaj największe udogodnienie, a HipseatTM brytyjskiej firmy Hippychick jest jednym z najprostszych nosidełek na rynku. Jego założenie jest tak łatwe jak zapięcie paska – trwa kilka sekund. Równie prosto jest umieścić w nim dziecko – wystarczy posadzić je na wygodnym siedzisku przodem lub tyłem do opiekuna. A kiedy się znudzi lub będzie chciało pobawić po prostu się je zdejmuje bez konieczności rozpinania czy rozwiązywania czegokolwiek. HipseatTM jest dyskretny, lekki i ergonomiczny, można więc nosić go wygodnie na sobie, gotowy do użycia w każdej chwili.

Aż trudno uwierzyć, że ta prosta z pozoru konstrukcja przynosi tak wydatną ulgę dla nadwyrężonego dźwiganiem kręgosłupa. Szeroki pas zdejmuje cały ciężar z barków, ramion i rozkłada go równomiernie wokół pasa, bioder i miednicy. Siedzisko dla dziecka pewnie je podtrzymuje i nie wymusza odchylania się noszącego w bok. Sam maluch również siedzi komfortowo, w pozycji bezpiecznej dla rozwoju stawów biodrowych. Dzięki swoim unikalnym zaletom produkt uzyskał pozytywną opinię Brytyjskiego Instytutu Standardów i jest polecany przez ortopedów i fizjoterapeutów na całym świecie.

HipseatTM jest odpowiedni do noszenia dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Szczególnie tych, które często i na krótko domagają się brania na ręce w domu lub gdy robią się zmęczone podczas spaceru. Znakomicie sprawdza się także we wszystkich sytuacjach gdy nie chcemy lub nie możemy korzystać z wózka – podczas szybkich zakupów, przechodzenia z domu do samochodu, na lotnisku, dworcu, plaży czy w innym trudnym terenie. Dodatkowo dzięki swej prostej konstrukcji i możliwości łatwego dopasowania obwodu pasa HipseatTM może być używany przez wszystkich opiekunów dziecka bez względu na budowę ciała oraz bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy i umiejętności obsługi. Niewątpliwą zaletą są również praktyczne kieszonki do przechowywania drobiazgów oraz fakt, że pokrycie nosidełka można łatwo wyczyścić zwilżoną ściereczką lub uprać w pralce.

fot. www.hipseat.pl

Nosidełko HipseatTM dostępne jest na stronie www.hipseat.pl.

  • Produkt występuje w czterech kolorach:
    • czarnym,
    • bordowym,
    • oliwkowym,
    • niebieskim.

  • Cena: 169 PLN

Jedynym dystrybutorem nosidełek Hipseat w Polsce jest firma Mavero: www.mavero.pl.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Tagi: mavero   nosidełko   hipseat  

Przeczytaj także:

Czy można karmić w chuście?

Czy można karmić w chuście?

Temat karmienia w chuście jest gorąco komentowany, bo jest to jeden z powodów, dla których niektóre mamy kupują chustę. Chusta pozwala się maluchowi wyciszyć, odcinając od zewnętrznych bodźców, a kobiecie daje osłonę przed ciekawskimi... więcej »
Jak nie nosić dziecka w chuście?

Jak nie nosić dziecka w chuście?

Napisanych zostało mnóstwo tekstów (nie tylko przeze mnie) o tym, jak i dlaczego tak właśnie, nosić dzieci w chustach. A ja tym razem postaram się napisać, jak nosić się nie powinno i odpowiedzieć na pytanie "dlaczego". ... więcej »
Kto to jest Doradca Noszenia?

Kto to jest Doradca Noszenia?

Do tego, że warto nosić dzieci w chustach czy nosidłach miękkich już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Ale jak to robić dobrze? Czy jest to skomplikowana sztuka, gdzie niezbędna jest wiedza Doradcy Noszenia czy może sama instrukcja wiązania... więcej »
Jak wybrać chustę czy nosidło?

Jak wybrać chustę czy nosidło?

Gdy już jesteśmy przekonani, że i my, i dziecko potrzebujemy chusty, stajemy przed nie lada wyzwaniem: jak wybrać odpowiednią chustę czy nosidło? Nie będę udawał, że jest to zadanie tak czasochłonne, jak wybór wózka – jednak... więcej »
"Przywiązani miłością" – o macierzyństwie i tacierzyństwie

"Przywiązani miłością" – o macierzyństwie i tacierzyństwie

Krakowski Tydzień Bliskości dobiegł końca. Konkurs zorganizowany z tej okazji też. Do dwóch zwycięzców trafiły nosidełka firmy Tuli oraz Mio Unico. Najwyższy czas poznać prace konkursowe, które podbiły serca jury... Oto one! ... więcej »


Komentarzy: 2
{opis}
28.04.2011 11:04 - wielodzietna
Ciekawy wynalazek, ale nie wiem czy mając chustę jest mi potrzebny?
{opis}
15.10.2010 12:03 - hkama
Niestety nie potrafię przekonać się do tak nowatorskiego nosidła, tym bardziej, że wydaje mi się ono być do końca bezpieczne. Na pewno pomaga odciążyć kręgosłup rodzica, ale zapewne i tak większość rodziców mając to nosidło miałaby obie ręce zajęte, bo ja przynajmniej bałabym się trzymać tak dziecko jak ta pani na zdjęciu, ale to moje subiektywne zdanie.
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne