Ekorodzice

McDonald to samo zdrowie!

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2011.05.20, 13:11
McDonald, odkąd tylko pojawił się na ulicach polskich miast, zbiera baty od dietetyków i lekarzy za to, że niezdrowy, że uzależnia, że powoduje plagę otyłości u najmłodszych. Jednak zła passa śmieciowego jedzenia może się wkrótce odwrócić. Wszystko za sprawą gym&fun – interaktywnych sal zabaw zaprojektowanych z myślą o najmłodszych.

fot. www.sxc.hu


Koniec z plagą otyłości u najmłodszych! Teraz dzieci stołujące się w McDonaldzie mogą wsunąć cheeseburgera z podwójnym serem i w mig spalić nadmiar kalorii podczas jazdy na rowerku lub gry w kosza.

Zachwytom nie ma końca, bo możliwości gym&fun – jak przekonują projektanci – są naprawdę ogromne. Dziecko może poczuć się tu jak zawodowy koszykarz, kolarz, a nawet sprinter. Co więcej, ma szanse rozwijać swój spryt i zwinność. Rodzice też nie narzekają. Dzieci zjadają swoje posiłki, a potem są odstawiane do sali zabaw, gdzie mogą doskonalić swoje sportowe umiejętności.

Tak pokrótce przedstawia się nowa oferta McDonalda skierowana do rodziców i dzieci. A my czytamy i oczom nie wierzymy...

I na szczęście, na pranie mózgów pozostajemy wodoodporni!A Ty Drogi Rodzicu dałeś sobie wyprać mózg?
Przeczytaj także:

Ekowiadomości w twoim telefonie

Ekowiadomości w twoim telefonie

Całodobowe, ekologiczne SOS w twoim telefonie? To nie żart! Dzięki ekoubezpieczeniu jeden telefon wystarczy, żeby zdobyć informację, gdzie blisko można zdrowo zjeść czy oddać zużyte baterie... więcej »
Co warto wiedzieć na temat leków przeciwwirusowych?

Co warto wiedzieć na temat leków przeciwwirusowych?

Leczenie przeciwwirusowe opiera się głównie o kontrolowanie objawów zapalenia, obniżanie podwyższonej temperatury ciała i stosowanie odpowiednio dobranych leków przeciwwirusowych. Dostępnym w Polsce preparatem tego typu jest inozyna, która... więcej »
Palenie zwiększa ryzyko ciąży pozamacicznej

Palenie zwiększa ryzyko ciąży pozamacicznej

To, że wdychanie dymu z papierosów wpływa negatywnie na nasze płuca, wiadomo już od dawna. Tym razem naukowcy udowodnili, że palenie nie pozostaje obojętne także na układ rozrodczy – zwiększa ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej aż... więcej »
Buty damskie co będzie modne jesienią?

Buty damskie co będzie modne jesienią?

Lato co prawda jeszcze trwa, ale niedługo jesień zapuka do naszych drzwi także naszych szaf. Projektanci mody oraz designerzy sklepów z ubraniami i obuwiem damskim już dawno są przygotowania na zimniejsze dni. Powinniśmy pójść ich śladem i... więcej »
Neurotyczki i ekstrawertyczki wcześniej zostają matkami

Neurotyczki i ekstrawertyczki wcześniej zostają matkami

Sumienne oraz otwarte kobiety odkładają w czasie decyzję o macierzyństwie. Zupełnie inne podejście reprezentują panie o ekstrawertycznej oraz neurotycznej osobowości. Z badań naukowców wynika, że znacznie częściej wcześniej zostają... więcej »


Komentarzy: 14
{opis}
25.04.2012 23:15 - magdaone
smutne jest to ilu rodziców dało sobie wyprac mozg
{opis}
02.11.2011 22:46 - Mejma
Cholewcia!Już szykowałam niezły komentarzyk.......dobrze,że przeczytałam do końca. :)
{opis}
24.08.2011 13:19 - madzioch
a jak ja byłam mała i pojawiły się pierwsze mc donaldy to mama mnie tam zabierała bo myślała że to zdrowe dla mnie.... ehhh, ludzie byli wtedy nie doinformowani... ale dzieki Bogu gruba nie jestem
{opis}
08.06.2011 17:22 - ekolady
O mało nie skasowałam konta na tym portalu!
{opis}
22.05.2011 21:39 - ania
Zabawa dla dzieci to fajny pomysł, ale mozna przy tym jeść owoce lub warzywa, a nie "śmieciowe jedzenie". Mieszkam na wsi i zwracam uwagę na zdrową żywność i mam nadzieję, że moi chłopcy nigdy nie polubią hamburgerów z fast-foodów.
{opis}
21.05.2011 17:02 - hetmanka
N a początku myślałam, że mc donalds kupił ekorodziców i o mało z krzesła nie spadałam, ale ironiczna puenta mnie sprowadziła na ziemię...
{opis}
20.05.2011 16:05 - mama_stasia
wesoly_romek - wiem coś o tym. Dla niektórych dzieci moich koleżanek wyjście do McDonalda to niemal jak święto. I moje tłumaczenie, że to syf, na nic się zda;/
{opis}
20.05.2011 15:38 - mama_Igorka
Kochana, to nie zwykły magazyn to pressmac magazyn niekalibrowanych wiadomości regularnych:D
{opis}
20.05.2011 15:24 - wesoly_romek
Wy się śmiejecie, a wkoło mam tylu sąsiadów którzy uważają maca za raj na ziemi..i pracują 8h na dzień, żeby raz dziennie tam dzieciaka zabrać!
{opis}
20.05.2011 14:54 - wielodzietna
Jak napisała jedna laska na fejsie dzieci=chomiki. W takim "raju " można spędzić cały tydzień na plotach. Dziecko je-pobiega, je- pojeździ na rowerku a mama siedzi, gada i tyje! Życzę Pr-owca którzy to wymyślili wielu chwil spędzonych z dzieckiem w tym miejscu, może się przekonają , na co modę propagują...
{opis}
20.05.2011 14:40 - zeberka
Niestety gdyby u nas coś takiego postawili, to byłoby jedno z niewielu miejsc, gdzie można pójść z dzieckiem... z braku laku pewnie przy okazji ludzie kupowaliby to świństwo dzieciom i dali sobie mydlić oczy , że są małe i szybko spalą...
W długie weekendy najchętniej:
Wyjeżdżamy z miasta na łono natury tam, gdzie nas poniesie.
Z dużym wyprzedzeniem przygotowujemy wyjazd i plan zwiedzania.
Szukamy dla dzieciaków atrakcji w mieście.
Aktywnie spędzamy czas, np. jeżdżąc na rowerze.
Odpoczywamy w domu przy telewizji
Nie robimy planów – działamy spontanicznie.

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »