Ekorodzice

McDonald to samo zdrowie!

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2011.05.20, 13:11
McDonald, odkąd tylko pojawił się na ulicach polskich miast, zbiera baty od dietetyków i lekarzy za to, że niezdrowy, że uzależnia, że powoduje plagę otyłości u najmłodszych. Jednak zła passa śmieciowego jedzenia może się wkrótce odwrócić. Wszystko za sprawą gym&fun – interaktywnych sal zabaw zaprojektowanych z myślą o najmłodszych.

fot. www.sxc.hu


Koniec z plagą otyłości u najmłodszych! Teraz dzieci stołujące się w McDonaldzie mogą wsunąć cheeseburgera z podwójnym serem i w mig spalić nadmiar kalorii podczas jazdy na rowerku lub gry w kosza.

Zachwytom nie ma końca, bo możliwości gym&fun – jak przekonują projektanci – są naprawdę ogromne. Dziecko może poczuć się tu jak zawodowy koszykarz, kolarz, a nawet sprinter. Co więcej, ma szanse rozwijać swój spryt i zwinność. Rodzice też nie narzekają. Dzieci zjadają swoje posiłki, a potem są odstawiane do sali zabaw, gdzie mogą doskonalić swoje sportowe umiejętności.

Tak pokrótce przedstawia się nowa oferta McDonalda skierowana do rodziców i dzieci. A my czytamy i oczom nie wierzymy...

I na szczęście, na pranie mózgów pozostajemy wodoodporni!A Ty Drogi Rodzicu dałeś sobie wyprać mózg?
Przeczytaj także:

Zwyczaje, przesądy i wróżby wigilijne

Zwyczaje, przesądy i wróżby wigilijne

Zadbaj, aby na stole było 12 potraw i żeby każdej skosztować. To zapewni ci urodzaj w całym nadchodzącym roku. Smak i kolejność potraw oraz ilość, jaką nałożyłeś, będzie świadczyć o tym, jak spędzisz kolejne miesiące w nadchodzącym... więcej »
Alergia pokarmowa u dzieci poczętych wczesną wiosną?

Alergia pokarmowa u dzieci poczętych wczesną wiosną?

Jeśli planujecie dziecko, postarajcie się o nie przed kwietniem! Jak donosi "Daily Mail", maluchy poczęte wczesną wiosną są znaczne bardziej narażone na alergie pokarmowe – zwłaszcza na mleko i jajka... ... więcej »
Paracetamol i ibuprofen – mieszanka wybuchowa dla dzieci

Paracetamol i ibuprofen – mieszanka wybuchowa dla dzieci

Rodzice, którzy podają dzieciom mieszankę paracetamolu i ibuprofenu wyłącznie do zwalczania niewysokiej gorączki, mogą nie tylko przedłużyć chorobę maluchów, ale także trwale uszkodzić ich zdrowie... więcej »
Szafran – nie wszystko złoto, co się świeci

Szafran – nie wszystko złoto, co się świeci

Przyprawa ta stanowi klucz do sukcesu każdego ceniącego się kucharza. Wystarczy jej szczypta, by potrawa zmieniła się w wykwintne danie. Znano ją już w czasach antycznych. Faraonowie i cesarze rzymscy lubowali się w tym specjale. A Marek... więcej »
Buty damskie co będzie modne jesienią?

Buty damskie co będzie modne jesienią?

Lato co prawda jeszcze trwa, ale niedługo jesień zapuka do naszych drzwi także naszych szaf. Projektanci mody oraz designerzy sklepów z ubraniami i obuwiem damskim już dawno są przygotowania na zimniejsze dni. Powinniśmy pójść ich śladem i... więcej »


Komentarzy: 14
{opis}
25.04.2012 23:15 - magdaone
smutne jest to ilu rodziców dało sobie wyprac mozg
{opis}
02.11.2011 22:46 - Mejma
Cholewcia!Już szykowałam niezły komentarzyk.......dobrze,że przeczytałam do końca. :)
{opis}
24.08.2011 13:19 - madzioch
a jak ja byłam mała i pojawiły się pierwsze mc donaldy to mama mnie tam zabierała bo myślała że to zdrowe dla mnie.... ehhh, ludzie byli wtedy nie doinformowani... ale dzieki Bogu gruba nie jestem
{opis}
08.06.2011 17:22 - ekolady
O mało nie skasowałam konta na tym portalu!
{opis}
22.05.2011 21:39 - ania
Zabawa dla dzieci to fajny pomysł, ale mozna przy tym jeść owoce lub warzywa, a nie "śmieciowe jedzenie". Mieszkam na wsi i zwracam uwagę na zdrową żywność i mam nadzieję, że moi chłopcy nigdy nie polubią hamburgerów z fast-foodów.
{opis}
21.05.2011 17:02 - hetmanka
N a początku myślałam, że mc donalds kupił ekorodziców i o mało z krzesła nie spadałam, ale ironiczna puenta mnie sprowadziła na ziemię...
{opis}
20.05.2011 16:05 - mama_stasia
wesoly_romek - wiem coś o tym. Dla niektórych dzieci moich koleżanek wyjście do McDonalda to niemal jak święto. I moje tłumaczenie, że to syf, na nic się zda;/
{opis}
20.05.2011 15:38 - mama_Igorka
Kochana, to nie zwykły magazyn to pressmac magazyn niekalibrowanych wiadomości regularnych:D
{opis}
20.05.2011 15:24 - wesoly_romek
Wy się śmiejecie, a wkoło mam tylu sąsiadów którzy uważają maca za raj na ziemi..i pracują 8h na dzień, żeby raz dziennie tam dzieciaka zabrać!
{opis}
20.05.2011 14:54 - wielodzietna
Jak napisała jedna laska na fejsie dzieci=chomiki. W takim "raju " można spędzić cały tydzień na plotach. Dziecko je-pobiega, je- pojeździ na rowerku a mama siedzi, gada i tyje! Życzę Pr-owca którzy to wymyślili wielu chwil spędzonych z dzieckiem w tym miejscu, może się przekonają , na co modę propagują...
{opis}
20.05.2011 14:40 - zeberka
Niestety gdyby u nas coś takiego postawili, to byłoby jedno z niewielu miejsc, gdzie można pójść z dzieckiem... z braku laku pewnie przy okazji ludzie kupowaliby to świństwo dzieciom i dali sobie mydlić oczy , że są małe i szybko spalą...
W długie weekendy najchętniej:
Wyjeżdżamy z miasta na łono natury tam, gdzie nas poniesie.
Z dużym wyprzedzeniem przygotowujemy wyjazd i plan zwiedzania.
Szukamy dla dzieciaków atrakcji w mieście.
Aktywnie spędzamy czas, np. jeżdżąc na rowerze.
Odpoczywamy w domu przy telewizji
Nie robimy planów – działamy spontanicznie.

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »