Ekorodzice

MALUSZEK PATRZY Wydawnictwo Galaktyka

Autor: użytkowniczka portalu Ekorodzice.pl: sniezynka 2013.07.30, 12:10
"Maluszek patrzy" Wydawnictwa Galaktyka to seria 4 tytułów: "Kształty", "Kwiatki", "Groszki" oraz "Moja pierwsza książeczka" przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 miesięcy. Wszystkie wydane w poręcznym formacie z twardymi stronami. Najważniejsza jednak jest ich zawartość – kolorystyka barw, która została dobrana na zasadzie kontrastu, doskonale pobudza zmysły niemowlaka.

fot. "Maluszek patrzy" Wydawnictwo GALAKTYKA

"Kształty", "Kwiatki" 
Cena: 11,90 zł 
Liczba stron: 8
Format: 130 x 130 mm

"Moja pierwsza książeczka", "Groszki"
Cena: 14, 90 zł 
Liczba stron: 8
Format: 160 x 160 mm

Pozostałe informacje
Oprawa: twarda
Data wydania: 2013
Wiek dziecka: 3-6 miesięcy


INFORMACJA NA OKŁADCE

"Książeczki zawierające treści dopasowane do możliwości poznawczych maluszków pomagają nie tylko stymulować ich wzrok, ale także koordynację wzrokowo-ruchową i kreatywność. Dostarczenie dziecku przedmiotów dostosowanych do wrażliwych oczu noworodka pozwala w sposób prawidłowy rozwinąć i wzbogacić jego dojrzałość wzrokową. Proste kształty, wzory, formy, wyraźne kontury i właściwa kolorystyka najlepiej stymulują rozwój psychiczny dziecka, począwszy od umiejętności poznawczych, a skończywszy na tych społeczno-emocjonalnych." – napisała Marta Pałuba, psycholog dziecięcy, współzałożycielka pracowni psychologicznej Nintu, wykładowca w WSP w Warszawie, ekspert w programach telewizyjnych 


Książeczki "Maluszek Patrzy" do recenzji otrzymaliśmy od Wydawnictwa Galaktyka.

TESTERZY: użytkowniczka naszego portalu: ekomama sniezynka

Gdy dostałam wiadomość od Redakcji Ekorodzice.pl, że jest możliwość zrecenzowania książeczek z serii "Maluszek Patrzy" wydawnictwa Galaktyka bardzo się ucieszyłam, zwłaszcza że tytuł nie był mi obcy. Temat rozwoju noworodka zgłębiałam bardzo mocno przy pierwszym swoim dziecku. Teraz jako mama trójki, znacznie bardziej doświadczona i z ugruntowanymi pogladami, chętnie podzielę się swoim spostrzeżeniami dotyczącymi tej serii.

NOWORODEK POTRZEBUJE KONTRASTU

Wzrok dziecka rozwija się już w brzuchu mamy. Około 3-4 tygodnia życia płodowego maluszek potrafi odróżnić natężenie światła, pomimo że jego oczka są jeszcze zamknięte. Co nie zmienia faktu, że po porodzie ze wszystkich zmysłów u noworodka najsłabiej rozwinięty jest właśnie wzrok.

Do około 8-9 tygodnia życia maluch widzi tylko barwę białą i czarną. Dopiero po skończeniu dwóch miesięcy zaczyna się etap odróżniania innych kolorów. Dlatego też mówi się, że najważniejszym okresem kształcenia się zmysłu wzroku jest 2-8 miesiąc życia.


fot. MALUSZEK PATRZY Wydawnictwo Galaktyka


Jak więc stymulować wzrok naszego maluszka? Właśnie poprzez otaczanie go kontrastowymi barwami, np. mata, kocyk, grzechotka. Stąd też propozycja wydawnictwa Galaktyka tak bardzo przypadła mi do gustu. Książeczki z jasnym tłem oraz kontrastującymi figurami – kółkami, trójkątami, groszkami, kwiatuszkami. Pokazując naszemu maluszkowi strony z tego typu rysunkami, stwarzamy okazję do widzenia czarnego konturu na dobrze oświetlonym tle, czyli stymulujemy i rozwijamy wzrok dziecka. Gdy bobas już zauważa kontury, zaczyna szukać szczegółów wewnątrz figury.

Nie ma wątpliwości, że strony z figurami przyciągają uwagę dziecka, jak również stwarzają doskonałe warunki do poznawania otaczającego go świata. Ponadto przeglądanie książeczki to świetna okazja do spędzenia czasu z maluszkiem, zwłaszcza dla zapracowanego taty. 

Podoba mi się również sposób wydania książeczek. Cena też nie jest wygórowana. Myślę, że to dobry pomysł na udany prezent.Przeczytaj także:

KALENDARZ FASOLKI dla przyszłych rodziców

KALENDARZ FASOLKI dla przyszłych rodziców

KALENDARZ FASOLKI, czyli 9 miesięcy fascynującej podróży dla przyszłych rodziców, wydany pod patronatem Ekorodzice.pl i Eko Jeża tylko w grudniu z darmową wysyłką. A co w nim znajdziecie? Unikalne kalendarium do indywidualnego uzupełnienia,... więcej »
"Bajka o drzewie" Elizy Piotrowskiej

"Bajka o drzewie" Elizy Piotrowskiej

Długo wyczekiwana przez ekomaluchy "Bajka o drzewie" Elizy Piotrkowskiej jest już dostępna! To premierowa książka z serii Zielonych Bajek - magicznych, ekologicznych i zabawnych, adresowanych do dzieci w wieku około 3 lat. Ekolektura... więcej »
Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 4

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 4

Eugeniusz Łodyga jest detektywem, który szczególnie interesuje się przyrodą. Tym razem uczy najmłodszych, jak dbać o glebę, dlaczego trzeba sprzątać świat, skąd się bierze woda w kranie i jakie korzyści płyną z korzystania z energii... więcej »
Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby

Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby

Pierwszy poradnik z serii "Ziołowa Apteczka na Dziecięce Choroby" znów dostępny. Co tam znajdziemy i na co możemy liczyć? Na pewno na porcję ciekawych przepisów, przegląd porad, kuracji naturalnych, dietetycznych i zielarskich. A to... więcej »
Nowe przygody grzecznego psa

Nowe przygody grzecznego psa

Pod koniec lutego trafiła do nas książka od Pana Wojtka Cesarza. Chwilkę przeleżała bez echa, gdyż stwierdziłam, że jest to kolejna książka dla dzieci. Jednak niedawno przemogłam się i za namową córeczki przyjaciółki zaczęłam bajkoterapię.... więcej »


Komentarzy: 1
{opis}
20.11.2013 12:32 - agnieszka
Te książeczki są rewelacyjne!

Sondy

Sondy w portalu ekorodzice.plZobacz co ludzie myślą na ważne tematy. Wiele pytań i intrygujących odpowiedzi.

 

 

Zobacz wszystkie »