Ekorodzice

Kubeczek menstruacyjny

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL - gregona 2011.07.21, 11:25
Ekologiczność Mooncupa widoczna jest na każdym etapie jego produkcji, promocji i użytkowania. Każdy z wielorazowych kubeczków menstruacyjnych ma kilkuletnią trwałość, zapakowany jest w  biodegradowalne pudełeczko kartonowe zadrukowane warzywnym tuszem i w torebeczkę z organicznej bawełny.


OPIS PRODUKTU
OCENA: 4,5

CENA:
99,00 zł ( na hasło Ekorodzice 5% zniżki)

OPAKOWANIE:
recyklingowe pudełeczko kartonowe i torebeczka z organicznej bawełny

TRWAŁOŚĆ: 5 lat

Mooncup nie zawiera rakotwórczych dioksyn, farb, plastiku, pestycydów, ani wybielaczy i nie zostawia szkodliwych włókien na ściance pochwy.

Kubeczki menstruacyjne Mooncup (dwa rozmiary A i B) testowała kobieta: rodząca raz, naturalnie, wiek: 31 lat.


Mooncupa otrzymaliśmy do przetestowania od sklepu www.ekokobieta.com.pl.


Mooncup jest dostępny TYLKO w dwóch rozmiarach:
  • Rozmiar A o średnicy 46 mm i długości 50 mm
  • Rozmiar B o średnicy 43 mm i długości 50 mm (i jak się okazało te 3mm mają zasadnicze znaczenie w użytkowaniu o czym poniżej)
Oba modele posiadają łodyżkę o długości 21 mm. Łodyżka służy do „namierzenia” Mooncup’a w pochwie i można ją skrócić do długości, która będzie nam najbardziej odpowiadała.

Ja usunęłam całkowicie, gdyż okazała się dla mnie zbędna, pochwa to nie studnia bez dna ;] Przy źle dociętej łodyżce, tzn. za długiej istnieje ryzyko, że będzie ona ocierać nam się o bieliznę, wzruszenie kubeczka powoduje jego przesunięcie i „niekontrolowany wyciek zawartości”.
Przejdźmy do rzeczy. Do Mooncup’a podchodziłam na początku dość sceptycznie, pewnie jak większość z Was. Używałam tylko tradycyjnych tamponów, a po porodzie coraz częściej podpasek, bo z tamponami miałam problem, prawie za każdym razem po miesiączce odczuwałam dyskomfort, czasem…candidoze. Ginekolog odradzał tampony – pod koniec, kiedy krwawienie jest mniejsze tampony i tak chłoną wszystko łącznie z naszą gościnną florą, co prowadzi do wyjałowienia pochwy. Szukałam alternatywy. Trafiłam w Internecie na kubeczek menstruacyjny… i tak zaczęła się nasza wspólna przygoda.

Pierwsze wrażenie: wbrew pozorom nie krzyknęłam „rany jaki wielki”, a „ojej taki mały?” ;]Montaż wbrew pozorom jest bardzo prosty. Kubeczek zakłada się na dwa sposoby i zauważyłam, że w moim przypadku składanie go w „kształt różyczki” powoduje lepsze rozłożenie we wnętrzu pochwy niż składanie w literkę C. Jest bardzo miękki (silikon medyczny), przez to plastyczny. Montaż wymaga wprawy, ale nie zajmuje mi teraz jakoś więcej czasu niż tamponu. Ja się swojego ciała ani krwi nie brzydzę, z ciekawością zaglądam do kubeczka :) Przy podpaskach ma się wrażenie, że się leje, tak samo przy usunięciu tamponu, który działa jak korek, a przy Mooncupie po prostu widać, ile tak naprawdę jest tej wydzieliny i się można zdziwić, że tak mało :)Przeczytaj także:

Krem do zębów sensitiv Logona

Krem do zębów sensitiv Logona

Krem sensitiv przeznaczony jest do delikatnego mycia i pielęgnacji zębów z nadwrażliwością. Mineralna substancja czynna – chlorek potasu buduje na nich „płaszcz ochronny”, przez co uczucie nadwrażliwości jest redukowane. Delikatne substancje... więcej »
TIK TAK BUM nowa wersja recenzja

TIK TAK BUM nowa wersja recenzja

Zasady gry są proste – należy wymyślać wyrazy zawierające daną grupę literlub słowa kojarzące się z rysunkiem na danej karcie. Motywacją do skutecznego myślenia i dodatkową atrakcją gry jest ciągle tykająca bomba, przekazywana z rąk... więcej »
Kosmetyki naturalne dla dzieci i niemowląt SWEET PAT&RUB

Kosmetyki naturalne dla dzieci i niemowląt SWEET PAT&RUB

Kosmetyki naturalne PAT&RUB w serii SWEET przeznaczone są dla całej rodziny: niemowląt i dzieci od pierwszego dnia życia, jak również dla dorosłych wrażliwców. Wszystkie surowce, z których skomponowane zostały kosmetyki, posiadają certyfikat... więcej »
Lniana torba miejska slow your life

Lniana torba miejska slow your life

Ta torba miejska na prawdę jest w stanie dużo pomieścić! Idealna dla mam. Będzie ulubioną torbą typu shoper w twojej szafie. Solidna olbrzymia torba lniana na co dzień. ... więcej »
Torebka filcowa dla dziewczynki Farfun Farbotka

Torebka filcowa dla dziewczynki Farfun Farbotka

Urocza filcowa torebka, która ukryje skarby każdej małej dziewczynki. Piękny kolorowy haft nadaje oryginalności i sprawia, że nawet kolor różowy zyskuje nową odsłonę. Dzięki starannemu wykonaniu farbotka będzie towarzyszyć naszej młodej... więcej »


Komentarzy: 7
{opis}
29.06.2013 15:19 - zeberka
Wszelkie wkładanie czegokolwiek do pochwy poza...wiadomo czym nie wchodzi u mnie w grę. Zostaje przy podpaskach. Myślę za to intensywnie nad wielorazówkami.
{opis}
29.06.2013 00:31 - mama_Igorka
Źle się wyraziłam. Zmiksowałam swoją wypowiedź i stąd zamieszanie. Mogę ćwiczyć mięśnie kegla dzięki noszeniu kubeczka 10 dni w miesiącu, co rzutuje na życie seksualne....
{opis}
29.06.2013 00:26 - hetmanka
Nie rozumiem, co ma życie seksualne wspólnego z kubeczkiem menstruacyjnym? I czemu łaczysz to z wylewaniem?
{opis}
29.06.2013 00:24 - mama_Igorka
Używanie kubeczka menstruacyjnego uratowało moje życie seksualne. Szczególnie po porodzie. Normalnie śpię z kubeczkiem, wstaję rano i dopiero wylewam.
{opis}
22.07.2011 17:38 - katia
Ja bardziej ufam jednorazowym, biodegradowalnym tamponom! Zużyję, wyrzucam, nie ma problemu z candydozą ani środowiskiem- rozkładają się bodajże 2 lata...
{opis}
22.07.2011 16:06 - celestynka
UUU Bardzo drogi ...w Uk są tańsze... Warto wypróbować, bo kubeczek to rewelacyjna sprawa!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »