Ekorodzice

Kubeczek menstruacyjny

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL - gregona 2011.07.21, 11:25
Ekologiczność Mooncupa widoczna jest na każdym etapie jego produkcji, promocji i użytkowania. Każdy z wielorazowych kubeczków menstruacyjnych ma kilkuletnią trwałość, zapakowany jest w  biodegradowalne pudełeczko kartonowe zadrukowane warzywnym tuszem i w torebeczkę z organicznej bawełny.


OPIS PRODUKTU
OCENA: 4,5

CENA:
99,00 zł ( na hasło Ekorodzice 5% zniżki)

OPAKOWANIE:
recyklingowe pudełeczko kartonowe i torebeczka z organicznej bawełny

TRWAŁOŚĆ: 5 lat

Mooncup nie zawiera rakotwórczych dioksyn, farb, plastiku, pestycydów, ani wybielaczy i nie zostawia szkodliwych włókien na ściance pochwy.

Kubeczki menstruacyjne Mooncup (dwa rozmiary A i B) testowała kobieta: rodząca raz, naturalnie, wiek: 31 lat.


Mooncupa otrzymaliśmy do przetestowania od sklepu www.ekokobieta.com.pl.


Mooncup jest dostępny TYLKO w dwóch rozmiarach:
  • Rozmiar A o średnicy 46 mm i długości 50 mm
  • Rozmiar B o średnicy 43 mm i długości 50 mm (i jak się okazało te 3mm mają zasadnicze znaczenie w użytkowaniu o czym poniżej)
Oba modele posiadają łodyżkę o długości 21 mm. Łodyżka służy do „namierzenia” Mooncup’a w pochwie i można ją skrócić do długości, która będzie nam najbardziej odpowiadała.

Ja usunęłam całkowicie, gdyż okazała się dla mnie zbędna, pochwa to nie studnia bez dna ;] Przy źle dociętej łodyżce, tzn. za długiej istnieje ryzyko, że będzie ona ocierać nam się o bieliznę, wzruszenie kubeczka powoduje jego przesunięcie i „niekontrolowany wyciek zawartości”.
Przejdźmy do rzeczy. Do Mooncup’a podchodziłam na początku dość sceptycznie, pewnie jak większość z Was. Używałam tylko tradycyjnych tamponów, a po porodzie coraz częściej podpasek, bo z tamponami miałam problem, prawie za każdym razem po miesiączce odczuwałam dyskomfort, czasem…candidoze. Ginekolog odradzał tampony – pod koniec, kiedy krwawienie jest mniejsze tampony i tak chłoną wszystko łącznie z naszą gościnną florą, co prowadzi do wyjałowienia pochwy. Szukałam alternatywy. Trafiłam w Internecie na kubeczek menstruacyjny… i tak zaczęła się nasza wspólna przygoda.

Pierwsze wrażenie: wbrew pozorom nie krzyknęłam „rany jaki wielki”, a „ojej taki mały?” ;]Montaż wbrew pozorom jest bardzo prosty. Kubeczek zakłada się na dwa sposoby i zauważyłam, że w moim przypadku składanie go w „kształt różyczki” powoduje lepsze rozłożenie we wnętrzu pochwy niż składanie w literkę C. Jest bardzo miękki (silikon medyczny), przez to plastyczny. Montaż wymaga wprawy, ale nie zajmuje mi teraz jakoś więcej czasu niż tamponu. Ja się swojego ciała ani krwi nie brzydzę, z ciekawością zaglądam do kubeczka :) Przy podpaskach ma się wrażenie, że się leje, tak samo przy usunięciu tamponu, który działa jak korek, a przy Mooncupie po prostu widać, ile tak naprawdę jest tej wydzieliny i się można zdziwić, że tak mało :)Przeczytaj także:

Olej ze słodkich migdałów

Olej ze słodkich migdałów

Olejek migdałowy jest doskonały zarówno do pielęgnacji ciała mamy, jak i wrażliwej skóry dziecka. Nie podrażnia ani nie wywołuje alergii, ponieważ nie posiada żadnych sztucznych dodatków. Ma też wszechstronne zastosowanie – nadaje się... więcej »
Domek- test gry

Domek- test gry

Domek to gra dzięki której marzyciele i esteci będą mieli okazję nieco poszaleć. Jednak tym, którym zależy na zwycięstwie podczas budowy swojego domku największą uwagę powinny zwrócić na aspekty praktyczne, bo to właśnie one, przeliczone... więcej »
Golden horn gra rodzinna planszowa recenzja

Golden horn gra rodzinna planszowa recenzja

Mieć własny statek, lub nawet całą flotę. Żeglować po morzach i oceanach przewodząc drogocenne towary, czyż nie o tym marzy co drugi chłopiec? Jak się okazuje gra przypadła do gustu również dziewczynkom i rodzicom. Koniecznie zapoznajcie... więcej »
RAW słodkie zawijasy o smaku imbirowo-cytrynowym

RAW słodkie zawijasy o smaku imbirowo-cytrynowym

Słodkie zawijasy są wytworzone w oparciu o filozofię RAW, do ich produkcji stosuje się jedynie bardzo niskie temperatury, nigdy nie przekraczają one 42 stopni Celsjusza, tym samym gwarantują niezmącony pakiet witamin, minerałów, enzymów... więcej »
Wielofunkcyjna mata Igolo

Wielofunkcyjna mata Igolo

Mata Igolo jest produktem ekologicznym, bezpiecznym dla małych alergików, towarzyszem dziecka od niemowlaka do starszaka. W całości jest szyta w Polsce pod ścisłym nadzorem. W praktyce oznacza to, że – począwszy od materiałów a skończywszy... więcej »


Komentarzy: 7
{opis}
29.06.2013 15:19 - zeberka
Wszelkie wkładanie czegokolwiek do pochwy poza...wiadomo czym nie wchodzi u mnie w grę. Zostaje przy podpaskach. Myślę za to intensywnie nad wielorazówkami.
{opis}
29.06.2013 00:31 - mama_Igorka
Źle się wyraziłam. Zmiksowałam swoją wypowiedź i stąd zamieszanie. Mogę ćwiczyć mięśnie kegla dzięki noszeniu kubeczka 10 dni w miesiącu, co rzutuje na życie seksualne....
{opis}
29.06.2013 00:26 - hetmanka
Nie rozumiem, co ma życie seksualne wspólnego z kubeczkiem menstruacyjnym? I czemu łaczysz to z wylewaniem?
{opis}
29.06.2013 00:24 - mama_Igorka
Używanie kubeczka menstruacyjnego uratowało moje życie seksualne. Szczególnie po porodzie. Normalnie śpię z kubeczkiem, wstaję rano i dopiero wylewam.
{opis}
22.07.2011 17:38 - katia
Ja bardziej ufam jednorazowym, biodegradowalnym tamponom! Zużyję, wyrzucam, nie ma problemu z candydozą ani środowiskiem- rozkładają się bodajże 2 lata...
{opis}
22.07.2011 16:06 - celestynka
UUU Bardzo drogi ...w Uk są tańsze... Warto wypróbować, bo kubeczek to rewelacyjna sprawa!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »