Ekorodzice

Klocki LEGO DUPLO - bezpieczna zabawa dla najmłodszych dzieci

Autor: Artykuł rekomendacyjny 2022.10.21, 15:55

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że największą popularnością cieszą się dobrej jakości zabawki, które rozwijają. Do tych kupowanych naprawdę chętnie dla nawet małych dzieci zalicza się klocki LEGO DUPLO. Wydają się one niepozorne, ale jeśli tylko postawisz na odpowiedni zestaw, możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie miało zapewnioną doskonałą zabawę. Szeroki wybór zestawów sprawia, że z łatwością wybierzesz takie LEGO DUPLO, które wpiszą się w preferencje Twojego dziecka.

Dlaczego zestawy dla dzieci DUPLO to dobry wybór?

Klocki LEGO DUPLO to bardzo dobry wybór, jeśli szukasz dla swojego dziecka zabawki korzystnie wpływającej na jego rozwój. Korzystnie wpływają one na cierpliwość maluchów, rozwijają kreatywność, kształtują motorykę małą, która niezbędna jest na kolejnych etapach rozwoju dziecka. Warto podkreślić, że LEGO DUPLO to klocki, którymi dziecko może bawić się zarówno samodzielnie, jak i z innymi dziećmi. Świetnie sprawdzają się one także podczas wspólnej zabawy z rodzicami. To właśnie dlatego zestawy dla dzieci DUPLO uczą również współpracy. Klocki LEGO tego typu można z powodzeniem wykorzystać do uczenia dzieci takich prostych pojęć, jak:

●      przed;

●      nad;

●      obok.

Sprawdzają się świetnie również podczas nauki kolorów, kształtów, a nawet podstawowego liczenia. Zestawy LEGO dla najmłodszych to więc nie tylko zabawa, ale również nauka, która może przebiegać w naprawdę przyjemnej, przyjaznej atmosferze. Stawiając na klocki LEGO, inwestujesz więc w przyszłość swojego dziecka.

Czym charakteryzują się zestawy dla dzieci DUPLO?

Klocki LEGO DUPLO to idealne pierwsze klocki. Różnią się one od tradycyjnych klocków LEGO wielkością. Mają dużo większy rozmiar niż klocki składające się na większość dostępnych na rynku zestawów. To właśnie dlatego zestawy LEGO DUPLO są odpowiednie dla najmłodszych. Ich wielkość jest dobrana tak, aby ryzyko połknięcia przez dziecko było możliwie jak najmniejsze. Producent zadbał o to, aby wszystkie klocki LEGO DUPLO nie były śliskie. Dzięki temu pewnie leżą one w rączce nawet najmniejszych dzieci i nie wyślizgują się. Przekłada się to na komfort zabawy. Co ważne, tego typu klocki są zawsze wykonane z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Oznacza to, że takie zabawki możesz podarować swojemu synowi bądź córce bez najmniejszych obaw.

Klocki Dzikie zwierzęta Europy – czym charakteryzuje się ten zestaw?

Klocki Dzikie zwierzęta Europy to zestaw odpowiedni już od drugiego roku życia. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko poznawało świat przyrody, postaw na takie LEGO DUPLO. Zestaw składa się z aż jedenastu zwierząt, które umieszczone zostały w ich naturalnym środowisku. Znalazły się wśród nich między innymi:

●      lis;

●      kaczka;

●      niedźwiedź.

Do zestawu dołączona jest składana leśna plansza, jaskinia i drzewa. Tym samym dziecko może stworzyć całą leśną scenerię, która pomoże w rozwijaniu różnych umiejętności.

Klocki Piernikowy domek Świętego Mikołaja – co znalazło się w tym zestawie?

Dzieci bardzo często otrzymują zabawki z okazji świąt Bożego Narodzenia. Jeśli interesują Cię prezenty idealne na Mikołajki bądź pod choinkę, zestaw Piernikowy domek Świętego Mikołaja to naprawdę dobry wybór. Takie świąteczne zestawy LEGO odpowiednie są dla dzieci w różnym wieku. Ten polecany jest już od drugiego roku życia. W zestawie znajduje się udekorowany domek z piernika, w którym znalazły się:

●      choinka;

●      prezenty;

●      fotel;

●      pluszowy miś;

●      imbryk;

●      ciasteczka dla Mikołaja.

Zestaw uzupełniają figurki chłopca i dziewczynki. Takie klocki to doskonała okazja, aby wprowadzić dziecko w tematykę świątecznych zwyczajów i wierzeń. Wszystkie zestawy LEGO – w tym również ten o tematyce świątecznej – zachwyca niezwykle wyrazistymi kolorami i mnóstwem detali. Wszystko to sprawia, że klocki marki LEGO są niezwykle atrakcyjne dla dzieci.

LEGO DUPLO Wóz strażacki – kiedy warto kupić ten zestaw?

Jeśli interesują Cię zestawy LEGO odpowiednie dla dzieci mających ukończone dwa lata i zafascynowanych Strażą Pożarną, zestaw Wóz strażacki to naprawdę bardzo dobry wybór. To klocki LEGO, które składają się z figurki strażaka kota, drzewa do zabudowania, a także wielofunkcyjnego wozu strażackiego. Co ważne, wóz ma głośną syrenę i błyskające światła, a bateria znajduje się w zestawie. Oznacza to, że zestawy LEGO mogą stymulować również rozwój słuchu maluchów. To jeden z tych zestawów, które umożliwiają zabawę w odgrywanie ról – jedną z ważniejszych zabaw dzieciństwa. Jest ona niezbędna do prawidłowego rozwoju społecznego dziecka.

Klocki LEGO to szeroka grupa produktów, która obejmuje zarówno te odpowiednie dla najmłodszych, jak i te, po które mogą sięgać dorośli. LEGO DUPLO to propozycja stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach, w przypadku których duży nacisk położony musi być przede wszystkim na bezpieczeństwo. Ogromny wybór zestawów sprawia, że każdy rodzic znajdzie takie klocki LEGO DUPLO, które będą odpowiednie dla syna bądź córki. Warto podkreślić, że ich zakup to świetna inwestycja. Nie tylko bawią, ale również uczą, robiąc to w naprawdę subtelny sposób.


Przeczytaj także:

Ubranka dla chłopca – w co warto zaopatrzyć się na nadchodzącą jesień

Ubranka dla chłopca – w co warto zaopatrzyć się na nadchodzącą jesień

Ubrania dla chłopców, niezależnie od wieku muszą być wygodne. Zarówno maluchy, jak i przedszkolaki czy chłopcy w wieku szkolnym najbardziej cenią sobie komfort. To podstawowy warunek, by syn ubierał się bez grymaszenia i chętnie nosił swoje... więcej »
Eko Łódź

Eko Łódź

Gdy szukamy produktów ekologicznych, z pewnością rozglądamy się za producentami z takich województwach jak lubuskie czy lubelskie. Tym bardziej, jeśli jesteśmy zainteresowani ofertami pracy w sektorze rolniczym i szczególnie interesują nas... więcej »
5 pomysłów na zabawy karnawałowe dla dzieci

5 pomysłów na zabawy karnawałowe dla dzieci

Szukasz pomysłu na zabawy karnawałowe dla dzieci i rodziców, przy których nikt nie będzie się nudził? Nieważne, czy będziecie świętować wieczorem (w ramach balu karnawałowego prawie do świtu, czyli do jakiejś 21.00), czy w ciągu... więcej »
Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim

Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim w każdą sobotę od 29 czerwca do 14 września. Na odwiedzających czekają nie tylko ekologiczne produkty, ale także warsztaty i wykłady na temat zdrowego odżywiania.... więcej »
Kiedy życie kosztuje fortunę

Kiedy życie kosztuje fortunę

1% podatku przekazuje organizacjom pożytku publicznego niespełna połowa podatników. To oznacza, że wciąż ponad połowa z nas nie korzysta z szansy zadecydowania, na co przeznaczone zostaną nasze podatki. A tymczasem przekazanie 1% to często... więcej »