Ekorodzice

Jesień na dworze - przygotowujemy się do szklanej pogody

Autor: pozyczkomat.pl 2010.10.14, 11:40
Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. W odstawkę pójdą niedługo krótkie spodenki i zwiewne spódniczki. Nasze szafy wyposażymy w bardziej praktyczne, cieplejsze ubrania. Stylowe kalosze, płaszcze przeciwdeszczowe i parasole to rozwiązania na nadchodzącą aurę. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w Twojej szafie i jakie wydatki wiążą się ze zmianą garderoby na cieplejszą.
fot. Jesień na dworze - przygotowujemy się do szklanej pogody

Za oknem coraz zimniej – to znak, że czas na cieplejsze ubrania. Oprócz dobrego smaku, kreatywności i znajomości trendów, przyda się także odrobina gotówki. Ile może kosztować przygotowanie szafy na jesień? Wszystko zależy od tego, ile pozycji znajdzie się na naszej liście zakupów. Praktyczne porady i wsparcie finansowe znajdziesz na Pożyczkomat.pl.

Mieć tyle na głowie
Czapki z głów! Oczywiście mowa tu o chroniących nas przed słońcem czapkach z daszkiem. Jesienią lepiej sprawdzą się stylowe kapelusze, które możemy kupić już od 30 - 40 zł, ale bardziej wyszukane propozycje mogą kosztować nawet powyżej 200 zł. Jeśli są wykonane z dobrego materiału, warto zainwestować.

Dla Pań, które na co dzień wybierają sportowy szyk, idealnie sprawdzą się opaski materiałowe (od 5 zł) i modne kaszkiety (od 20 zł). Pompony nie są jeszcze wymagane, ale warto zadbać o to, by było nam ciepło w głowę, bo jak twierdzą niektórzy, to przez nią tracimy najwięcej ciepła. 

Szczelne opakowanie
  • Jesień jest wstępem do zimy nie tylko pod względem obniżenia się temperatury. Chłód jest bowiem sygnałem do rozpoczęcia płaszczowej rewii mody na ulicach. Jeśli też szykujemy się na taki zakup, warto zadbać o funkcjonalność nowo nabytej odzieży wierzchniej. 

  • Jak płaszcz lub kurtka – to  ciepła, najlepiej przykrywająca całe plecy, a zwłaszcza nerki. Dobrze jest zainwestować w płaszcz z powłoką przeciwdeszczową, która zmniejszy prawdopodobieństwo przemoknięcia podczas deszczu i dodatkowo lepiej ochronni nas przed wiatrem. 

  • Płaszcze przeciwdeszczowe dostępne są w wersji kompaktowej - czyli typowa cienka pelerynka, którą można zmieścić w torebce lub sportowe kurteczki z dodatkowym ociepleniem od wewnętrznej strony.  

  • Jakie rozwiązanie będzie bardziej praktyczne? To zależy już od właścicielki. Ceny odzieży przeciwdeszczowej wahają się w granicach od 40 zł za ortalionowe kurteczki do kilkuset złotych za ocieplane kurtki trekkingowe z membraną. 

Stylowe dodatki

Kalosze wracają do łask. W sklepach znajdziemy obuwie przeciwdeszczowe o różnych wzorach i fasonach. Długie kalosze przed kolana można kupić już od 40 zł. 

Alternatywne botki gumowe sięgające nieco ponad kostkę dostępne są od 50 zł. Pod spód wystarczy założyć grube skarpety i możemy ruszać w drogę. No prawie… 

Dobrze jest bowiem zabrać ze sobą parasol. Wśród tych gadżetów wybór jest bardzo szeroki. Możemy zainwestować w klasyczne parasole automatyczne (od 40 zł) lub kompaktowe składane parasolki mieszczące się do torebki (od 10 zł). 

Dla tych, którzy preferują bardziej fantazyjne rozwiązania, polecamy parasole w kształcie serca, kwadratu lub z doszytymi elementami przypominającymi zwierzęce uszy (od 50 zł).

Jesienny uśmiech
I kto powiedział, że jesień musi być ponura? Zaopatrzeni w zabawne gadżety, zabezpieczeni przed wiatrem i deszczem śmiało możemy korzystać z ostatnich promieni słońca i uroczych jesiennych krajobrazów. Spacer w parku ozdobionym kolorowymi liśćmi czy szybka przechadzka do pracy lub szkoły może być przyjemna nawet jesienią. Wystarczy uzbroić się w uśmiech i polubić pogodę na którą i tak nie mamy wpływu. 


Przeczytaj także:

Jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu?

Jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu?

Uprawianie sportu wpływa pozytywnie na rozwój psychofizyczny dzieci – o tym wiedzą wszyscy. Pytanie, jak zachęcić najmłodszych, by z entuzjazmem angażowali się w zajęcia sportowe i aby stały się one dla nich ciekawą formą spędzania wolnego... więcej »
Co musisz wiedzieć o higienie jamy ustnej dziecka?

Co musisz wiedzieć o higienie jamy ustnej dziecka?

Higiena jamy ustnej dziecka to bardzo ważny temat, który powinien leżeć w kręgu zainteresowań każdego rodzica. Następstwem braku dbałości o higienę są nie tylko choroby stomatologiczne, ale w dalszej perspektywie wynikające z nich... więcej »
Sposoby łagodzenia kolki niemowlęcej

Sposoby łagodzenia kolki niemowlęcej

Kolka jelitowa to zjawisko występujące najczęściej u dzieci, które nie skończyły jeszcze pierwszych 6 miesięcy życia. Problem dotyczy ok. 40% dzieci niezależnie od płci. Objawem świadczącym o kolce jest płaczliwość. Płacz związany z... więcej »
Jak pielęgnować skórę dziecka od pierwszych dni życia?

Jak pielęgnować skórę dziecka od pierwszych dni życia?

Powoli zbliża się Wasz wielki dzień – narodziny dziecka. Z mozołem przygotowujecie mu wyprawkę, gromadzicie ogromne ilości pieluszek i ciuszków, butelek i smoczków, a czy macie już odpowiednie kosmetyki? Jeśli nie, to czeka Was nie lada wyzwanie.... więcej »
Bądź bardziej eko – 3 wskazówki od Kimbino

Bądź bardziej eko – 3 wskazówki od Kimbino

Nowy Rok to różne postanowienia – dieta, odejście od nałogów, poprawa relacji z bliskimi. Troszczymy się o swoje zdrowie, bezpieczeństwo i samopoczucie, ale często zapominamy o dbałości o to, co jest niezwykle ważne, czyli o naszą planetę.... więcej »


Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »