Ekorodzice

Dixit gra planszowa

Autor: mama_igorka, Redakcja Ekorodzice.pl 2014.06.02, 11:21

Przed wami test zaskakującej gry skojarzeń o tajemniczej nazwie DIXIT od wydawnictwa Rebel. Idealna gra rodzinna do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny...


 Gry otrzymaliśmy do przetestowania od producenta www.rebel.pl.

NAZWA PRODUKTU: Gra DIXIT

WIEK: od lat 8

LICZBA GRACZY: 3-6 graczy 

CENA: 108,90 zł

INFORMACJE O GRZE PRODUCENTA:

Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty!

Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej. Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!

PUDEŁKO ZAWIERA: 
  • 1 planszę z torem punktacji wewnątrz pudełka
  • 84 karty 80 x 120 mm 
  • 36 znaczników głosowania
  • 6 pionków
  • instrukcję w języku polskim

TESTERZY: użytkowniczka portalu mama_igorka

WRAŻENIA: Jako że testuję DIXIT dla portalu ekorodzice.pl zaznaczę, że gra jest idealna dla rodziców żyjących w duchu rodzicielstwa bliskości. Sądząc po moich doświadczeniach - gra najwłaściwsza od poziomu 7-8 lat, gdy dziecko jest w stanie zrozumieć, że musi wymyślić hasło pasujące do obrazka, ale nie tak dosłowne, żeby wszyscy od razu widzieli, że chodzi o ten obrazek.
Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości i funkcjonalnosci serwisu Ekorodzice.pl, dołącz do nas! Rejestracja nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »