Ekorodzice

Pieluszka wielorazowa i środek antybakteryjny – zgrany duet

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2012.05.27, 00:12
Ze sklepu ekorodzinka.pl do Redakcji trafił zestaw: pieluszka z kieszonką i wkładem z mikrofibry oraz dodatek antybakteryjny do prania pieluch. Jak sprawdził się ten duet, przeczytać możecie poniżej.

OPIS PRODUKTU

Nazwa:Kieszonka PUL poliester Słoniki wraz z wkładem (3 warstwy mikrofibry), firma Pupeko
OCENA: 4,9
CENA: 54 zł pieluszka + 16,50zł wkład z mikrofibry
MATERIAŁ: na zewnątrz wodoszczelny i oddychający PUL poliestrowy, wewnątrz welur, który zapewnia dziecku uczucie suchości
ROZMIAR: ON SIZE (uniwersalny - regulacja za pomocą nap)
PRANIE: w temperaturze 60 stopni w pralce, suszenie mechaniczne (w suszarce bębnowej) dopuszczone przy zredukowanych obrotach, nie chlorować, nie czyścić chemicznie, nie prasować.

Nazwa: Antybakteryjny dodatek do prania Miofresh 750g
OCENA: 5,0
CENA: 22,50 zł

TESTER:
chłopiec 2 lata

Pieluszka, która przyjechała do testowania jest polskim wytworem hand made (firmy Pupeko). Bardzo solidnie wykonana, z dużą ilością nap w części górnej, które umożliwiają dopasowanie pieluszki do każdego brzuszka. Napy w części dolnej pieluszki regulują jej wielkość wzdłuż, dzięki czemu możemy używać jej od momentu urodzin dziecka, aż po ostatnie dni pieluszkowania. Kieszonka schnie bardzo szybko, a instrukcja prania jest czytelna (ukryta pod logo firmy na przodzie pieluszki). Wkład z mikrofibry zapewnia uczucie suchości, ale jeden, pomimo 3 warstw materiału u nas okazał się niewystarczający, dlatego dokładaliśmy dodatkową warstwę wkładu z mikrofibry.

Stronę wizualną pieluszki oceniam na szóstkę: piękny wzór słoników i intensywne barwy przyciągają wzrok. Troszkę gubią się w tym różnokolorowe napy i pomimo, iż mają pomóc w szybkim dopasowaniu pieluchy do dziecka to opóźniają całą procedurę zakładania. Wydaje mi się, że akurat w tej pieluszce, wygodniej byłoby jednak zastosować jeden rodzaj koloru nap np. białe, które wyróżniałyby się na tle innych barw. Teraz kwestia użytkowania. Pieluszka leży zgrabnie na pupie, bardzo dobrze dopasowuje się w linii brzuszka. Nie krępuje ruchów, ani nie ociera, co istotne jest przy ruchliwym dwulatku. Zdarzył nam się przeciek (przy boczkach), gdyż wewnętrzny welurek trochę jakby wychodził z pieluszki i w miejscu styczności z ubraniem doszło to konfliktu interesu ;] Myślę, że przy montażu warto zwrócić uwagę na dopasowanie tego newralgicznego miejsca, aby uniknąć tego typu niespodzianek.

fot. Pieluszka na dwuletnim testerze :)

Środek antybakteryjny sprawdził się bez zarzutu - bez niego nie wyobrażam sobie pieluchowania. Jest idealny do namoczenia pieluch (pozostawienia na noc) i jako dodatek do ich prania. Pieluszki namoczone w roztworze „gubią” zapach zużytych pieluszek, a po dodaniu do prania mam pewność, że wszystkie bakterie zginęły :) Poza tym jest przyjazny dla środowiska - ulega biodegradacji. Jest bardzo wydajny – opakowanie wystarczy na 50 dozowań. Proszek jest biały, bezzapachowy, a do opakowania dołączona jest wygodna miarka. Cenę jego uważam także za atrakcyjną.

Pora na podsumowanie

Pieluszka kieszonka Pupeko wraz z wkładem z mikrofibry

PLUSY:
- rozmiar on size, czyli praktycznie na cały okres pieluchowania
- nie krępuje ruchów, jest miękka i przyjemna w dotyku
- żywe kolory (cieszy oko)
- wysoka jakość wykonania (po kilkunastu praniach szwy i napy trzymają)
- duża regulacja dzięki wielu napom
- jasna instrukcja producenta odnośnie składu materiału i jak i samego użytkowania pieluszki
- wkładka posiada aż 3 warstwy mikrofibry
- wspieramy rodzimy rynek :)

MINUSY:
- w moim odczuciu akurat przy tej pieluszce kolorowe napy „gubią” się na tle kolorowej pieluszki

Antybakteryjny dodatek do prania Miofresh 750g

PLUSY:
- bezpieczny dla środowiska - biodegradowalny
- wydajny
- opakowanie razem z miarką
- czytelna instrukcja dawkowania i zastosowania
- spełnia swoje zadanie – odkaża pieluszki, niweluje ich zapach

MINUSY:
- brak

Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości i funkcjonalnosci serwisu Ekorodzice.pl, dołącz do nas! Rejestracja nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »