Ekorodzice

Jestem z wami od:2012.02.04 09:43
ekostylistka
Ostatnie logowanie: 2012.02.06 08:11
Liczba postów: 11
Moje ulubione: 0

użytkownik portalu

40 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Nowy wizerunek dziecięcego T-shirta 04 Luty 2012

Nowy wizerunek dziecięcego T-shirta

Szczęśliwe dzieciństwo to czas beztroskiego eksperymentowania, czego efektem nierzadko są niespieralne plamy i plamidła na dziecięcych ubrankach. Gdy taka plama "nie do usunięcia" pojawi się na ukochanym ciuszku naszej pociechy - to nie koniec świata. Przecież możemy ciuchowi nadać zupełnie nowy wizerunek poprzez naszycie w miejscach plamek kolorowych guziczków, stworzenie napisów i rysunków przy pomocy ekologicznych pisaków do tkanin,... Przeczytaj całą notkę »
Drugie życie różowej tuniki, czyli pink-recykling 04 Luty 2012

Drugie życie różowej tuniki, czyli pink-recykling

Różowa tunika utkana została z włókien syntetycznych. Wiadomo, że zaletą włókien syntetycznych jest fakt, iż są one tańsze i trwalsze od wielu włókien naturalnych, ale ich proces biodegradacji syntetyków jest powolny, zaś utylizacja szkodliwa i kosztowna... Więc postanowiłam, że będę unikała utylizacji syntetycznych tekstyliów poprzez dokonywanie krawieckich przeróbek na tych syntetykach, nadawanie syntetycznym i niemodnym... Przeczytaj całą notkę »
Masz w szafie bluzkę, której nie nosisz? Zamiast ją wyrzucić - uszyj z niej sukienkę dla córeczki ;) 04 Luty 2012

Masz w szafie bluzkę, której nie nosisz? Zamiast ją wyrzucić - uszyj z niej sukienkę dla córeczki ;)

Wiele kobiet przeglądając swoje szafy znajduje znajduje w nich sporą ilość niemodnych już ubrań, bądź ciuchów, które były rzadko noszone, bo się znudziły, albo... jak to bywa po porodzie - nie pasują już do "nowej" sylwetki ;) Grzechem jest wyrzucanie takiej odzieży, bo zamiast ją wyrzucać - możemy z niej pozyskać materiał na uszycie nowego i modnego ciuszka dla naszej pociechy :) Wystarczy nieco uruchomić naszą wyobraźnię... Przeczytaj całą notkę »