Ekorodzice

Jestem z wami od:2010.11.17 08:31
inzynierka
Ostatnie logowanie: 2014.07.21 08:17
Liczba postów: 240
Moje ulubione: 0

użytkownik portalu

43 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

mój rycerz tata 31 Lipiec 2013

mój rycerz tata

Jestem po urlopach. Najpierw ja z maluchami, a tata starszaki zarażał żeglarstwem. Potem zmiana ja tydzień sama, tata ze wszystkimi. Potem znów szybkie przepakowanie walizek i wszyscy w Bieszczady. Całe trzy tygodnie to dowód bohaterstwa taty. Tydzień 1. Skoki do wody po kotwicę, najlepszy towarzysz w kajucie, mistrz noclegu na dziko. A mama w tym czasie urządzała zabłocone, zapłakane pikniki. Tydzień 2. Pokonanie choroby, i męska... Przeczytaj całą notkę »
sezon festynowy 05 Czerwiec 2013

sezon festynowy

Sezon festynowy w pełni. Jak zwykle skrupulatnie dopieram imprezy, bo wiele z nich choć z założenia są rodzinne czy ekologiczne, to nie wiele mają z tym wspólnego. Jaki to jest festyn rodzinny, gdzie przychodząc z gromadką dzieci w zasadzie napotykasz tylko na kiermasz i płatne dmuchańce czyli naciągańce. Po takiej "imprezie" integracja rodzinna mocno kuleje. Dzieci niezadowolone, że nie skorzystały jeszcze z TEGO i TAMTEGO. Rodzice... Przeczytaj całą notkę »
delegacja obowiązków 28 Marzec 2013

delegacja obowiązków

Dobry szef musi umieć delegować obowiązki. Uwaga jeśli już przekazujesz komuś zadanie do wykonania to nie wykonuj go sama! Jeśli masz administratora budynku, ok możesz mu przypomnieć, że trzeba zgarnąć śnieg z dachu. Ale na litość nie stój pod budynkiem i nie ściągaj wzrokiem czap śniegu i nie próbuj czekać na spadających pracowników! Jesteś szefem. Przekładając to na podwórko domowe. Jeśli zleciłaś mycie okien to wyjdź... Przeczytaj całą notkę »
ojcowska miłość 25 Marzec 2013

ojcowska miłość

Od samego początku dbałam o relację dzieci z tatą: głaskanie brzuszka, wspólne porody, pierwsze kąpiele, wybór imienia, pierwsze spacery itd. wyszłam z założenia, że realacje mama dziecko są oczywiste, naturalne i prostsze. Uznałam, że tak jak w średniowieczu i w innych epokach, lata przed nami dziecko w wieku lat 6 powinno przejść pod wychowanie taty. Powinno mieć szansę wyrwać się spod skrzydeł kwoki mamy i zacząć poznawać... Przeczytaj całą notkę »
zaraza 22 Marzec 2013

zaraza

Kłopoty są żeby je rozwiązywać. A jak nie masz kłopotów to zaraz je sobie sprowadź na głowę. To "przeziębienie " postanowiłam wyleczyć, przeleżeć, potraktować troskliwie. Mój organizm, chyba zbyt poważnie wziął sobie moje słowa do ..."płuc". Wyleżałam się niesamowicie. Najpierw zatoki powaliły mnie z nóg. Potem leżałam tuląc chore dzieci. A jak już powinnam leżeć z zapaleniem płuc to musiałam wstać do pracy. Samo... Przeczytaj całą notkę »
moja chwila 13 Marzec 2013

moja chwila

Wiosna już zaglądała nam do okien, a tu znowu zasypało nas śniegiem. Już cieszyłam się sezonem rowerowym, kijkowym, bezchorobowym. A tu sanki poszły w ruch, przeprosiliśmy się ze śniegowcami i daliśmy się małym zarazom rozłożyć na łopatki. Postanowiłam zadbać o siebie, bo przecież dopiero kiedy mama zachoruje to cały domowy świat się wali. Nie poszłam do pracy, pozbyłam się dziatwy, dałam się zawieść do znachora, zażyłam... Przeczytaj całą notkę »