Ekorodzice

Gdzie jechać z dziećmi na wakacje? Wybierz rejs do Szwecji!

Autor: Artykuł rekomendacyjny 2021.07.10, 14:41

Twoje dzieciaki były już w Zakopanym, widziały Krupówki i Białego Misia? Najwyższy czas, aby pokazać im polskie morze, a nawet wybrać się dalej i udostępnić im część Skandynawii. Sam się przekonasz, że te rejony Europy, choć mniej skomercjalizowane od zachodniej części kontynentu, mają równie wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Was i Wasze pociechy w malowniczej Szwecji.


Wycieczki do Skandynawii – nowe pola eksploracji, przygody i nauki w jednym

Dzieci potrzebują zróżnicowanych bodźców do rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Nic lepiej nie pozwala poznać otaczającego świata jak bliższe i dalsze podróże. Dziś wyjazdy zagraniczne są znacznie prostsze i tańsze niż dawniej, dlatego, jeśli nie wiesz, gdzie jechać z dziećmi na wakacje, wybierz się w zorganizowaną podróż promem do Szwecji. Po dotarciu na miejsce, zarówno dorośli, jak też ich pociechy, będą mogli przekonać się o tym, jaka piękna jest Skandynawia. Malowniczy krajobraz, bliskość z naturą, zjawiskowa architektura – to tylko przedsmak tego, co czeka na turystę w tym miejscu.

Szwecja, dzięki temu, że należy do Strefy Shengen, umożliwia bezproblemową wycieczkę bez konieczności wcześniejszego wyrabiania paszportu dla siebie i dzieci. Dlatego też podróż można odbyć bardziej spontanicznie, a oferty rejsu promem dopasować w sposób bardziej elastyczny do terminu urlopu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do Szwecji nawet na krótki weekendowy wypad. Przemawia za tym łatwo dostępny transport, kompleksowa oferta podróży wraz z noclegiem, zestawem atrakcji dla najmłodszych, wstępem do Muzeum Morskiego oraz wieloma rozrywkami dla dorosłych. Gdy pociechy po dniu pełnym wrażeń przytulą głowy do poduszek w kabinach, w tym czasie ich rodzice będą mogli w spokoju wypocząć na pokładzie, tańcząc do białego rana w dyskotece lub delektując się ciekawymi smakami w tutejszej restauracji.

Dlaczego warto wybrać się z dziećmi do Szwecji?

Szwecja to, w porównaniu do hotelowych kurortów Hiszpanii, Włoch czy Egiptu, miejsce nieoczywiste i pełne zagadek. Dzieciaki wraz z rodzicami będą je zgłębiać podczas wyprawy na bezludną wyspę. Początek przygody zaczyna się od wejścia na pokład promu. Przepiękne krajobrazy ukazujące się turystom podczas rejsu stanowią preludium do dalszych niesamowitych atrakcji. Dzieci żądne przygód tuż po opuszczeniu pokładu udadzą się na wyprawę do Karlskrony, gdzie spędzą czas na szukaniu Nilsa – głównej postaci książki „Cudowna podróż”. Na tym jednak atrakcje się nie kończą. Wasze pociechy odwiedzą Muzeum Morskie, w którym będą eksplorować podwodny tunel. Zastrzyku adrenaliny doda im bitwa morska w scenerii prawdziwych okrętów podwodnych. A tego wszystkiego zaznają w mieście, które słynie z Portu Marynarki Wojennej, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Moc atrakcji czeka najmłodszych również na zjeżdżalniach w parku wodnym, parku linowym oraz na torze samochodowym przygotowanym specjalnie dla nich. Wszystkie te rozrywki będą przygotowane w Wiosce Dziecięcej nieopodal Karlskrony.

Escape room w Szwecji, czyli Boda Borg

W czasie, gdy najmłodsi będą pożytkować energię na licznych atrakcjach, ci nieco starsi będą krążyć po Boda Borg – labiryncie przygód, składającym się z 20 tras, na których znajdą liczne escape roomy. Ponadto, podczas wyjazdu do Szwecji oraz drogi powrotnej, na dorosłych będzie czekać bufet kolacyjny z napojami, bar i restauracja, tak więc okazji do świetnej zabawy, śpiewów i tańców, z pewnością nie zabraknie. Szczegóły rejsu do Szwecji można znaleźć na stronie Stenaline https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/szwecja-dla-dzieci.

W cenie wycieczki turysta otrzymuje bilety na prom w obie strony, zorganizowaną wycieczkę autokarem z przewodnikiem, który oprowadzi po Karlskronie, wstęp do Muzeum Morskiego wraz z atrakcjami, nocleg w komfortowej kabinie wyposażonej w łazienkę, moc atrakcji na promie oraz ubezpieczenie KL i od nieszczęśliwych wypadków. Zorganizowana podróż to świetna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi i odpoczynku od codzienności. To również szansa na poznanie potencjału swoich pociech i obserwację ich z innej – niż na co dzień – perspektywy.


Tagi: prom   szwecja   wakacje  


Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »