Ekorodzice

Dlaczego rolki dziecięce wspierają rozwój maluchów?

Autor: ADMIN 2022.08.09, 18:29

Jazda na rolkach uszczęśliwia nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Sport cieszy się coraz większą popularnością i nic dziwnego, ponieważ jest korzystny dla zdrowia i samopoczucia. Gwarantuje codzienną dawkę ruchu, ale ma również wiele innych zalet. Przekonaj się, że to odpowiedni sprzęt dla Twojego dziecka.


Styl życia najmłodszych aktualnie różni się mocno od tego, jak prowadzili ich rówieśnicy jeszcze kilkanaście lat temu. Lekarze biją na alarm – brak ruchu u dzieci powoduje szereg konsekwencji niebezpiecznych dla ich zdrowia. Motywuj malucha do przebywania na świeżym powietrzu! Oderwij swoją latorośl od telewizora i komputera, kupując rolki dziecięce – w ten sposób zachęcisz go do uprawiania wspaniałego sportu, który niesie wiele korzyści. 


Dlaczego warto kupić dziecku rolki? 

Jazda na rolkach odciąży kręgosłup, utrzymując go w pionie i poprawi postawę dziecka. Sport wpływa pozytywnie na koordynację ruchową i wzmacnia mięśnie, ale oprócz tego daje inne korzyści:


  • rolki dziecięce są skuteczne w redukcji tkanki tłuszczowej; łączą przyjemne z pożytecznym; spokojna jazda przez 30 minut pozwoli spalić dziecku około 250 kcal, co jest korzystne, jeśli ma nadwagę, 
  • nie obciążają stawów – jazda na rolkach jest płynna i bardziej bezpieczna niż bieganie, ponieważ nie wymaga silnego oddziaływania na kolana czy stopy,
  • poprawiają kondycję – sport nie jest wyczynowy czy siłowy, ma przyjemny charakter, ale skutecznie wzmacnia cały organzim; tempo jazdy dziecko może dostosować do swoich umiejętności i predyspozycji,
  • wpływa pozytywnie na samopoczucie – jazda na rolkach odpręża i relaksuje; to wysiłek fizyczny, który wyzwala hormon szczęścia, ale również odpręża i relaksuje,
  • dotlenia – aktywność zachęca do spędzenia czasu na zewnątrz, a dotleniony organizm lepiej działa; tlen poprawia koncentrację, wyostrza zmysły oraz wpływa korzystnie na układ krwionośny i oddechowy,
  • podtrzymuje relacje – jazda na rolkach łączy; jest dobrym sposobem na spędzenie czasu z przyjaciółmi i bliskimi.

Aktywność fizyczna jest dla dzieci szczególnie istotna. Rolki dziecięce to sport, który mogą uprawiać już nawet trzylatki. Po paru lekcjach są w stanie pokonać niewielkie odległości, a sama jazda pomoże im dobrze wyćwiczyć koordynację ruchową. Wykonywanie skrętów czy hamowanie angażuje u dziecka mięśnie, wzmacnia siłę i uczy balansu. Jazda na rolkach to przyjazna forma ruchu – możesz do niej zaprosić wszystkich członków rodziny, żeby wesprzeć malucha w nauce. Dla niego to nie tylko okazja do ruchu, ale także możliwość nawiązania nowych przyjaźni.


Przeczytaj także:

Wirujące tasiemki

Wirujące tasiemki

Wystarczy patyk i wstążka, aby spędzić aktywnie czas z własnym dzieckiem. Do gałązki mocujemy tasiemkę – im dłuższa, tym lepsza. Puszczamy skoczną muzykę i wywijamy patykiem tak, aby wstążka swobodnie falowała. Natomiast dziecko powinno... więcej »
Jak lepić z plasteliny? – zabawa z szablonami

Jak lepić z plasteliny? – zabawa z szablonami

Drodzy rodzice, aby wzbudzić w waszym dziecku chęć tworzenia i rozwijania umiejętności manualnych, nie trzeba być artystą! Co więcej, nie musimy mieć nawet dobrego smaku (choć to zwykle jest rzecz względna i indywidualna). Do zabawy z plasteliną... więcej »
Zabawa ruchowa dla dzieci – oczko

Zabawa ruchowa dla dzieci – oczko

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu idealnie sprawdzają się jako aktywna forma spędzania czasu z dziećmi. Nie od dziś wiadomo, że gry zespołowe uczą zachowań prospołecznych. Natomiast wysiłek fizyczny pobudza układ odpornościowy. Specjalnie... więcej »
Jak zrobić ekologiczną farbę z buraka?

Jak zrobić ekologiczną farbę z buraka?

Ekorodzicielstwo nie jedno ma imię. Tym razem nie przeczytacie o pieluszkach wielorazowych, chustach czy karmieniu piersią… Dowiecie się za to, że malowanie z dzieckiem też może być "EKO". więcej »
Jak przygotowywać zabawkę dla dziecka niepełnosprawnego?

Jak przygotowywać zabawkę dla dziecka niepełnosprawnego?

W przypadku dziecka z problemami rozwojowymi wybór zabawki wcale nie jest prosty i oczywisty, a to, co możemy znaleźć na sklepowych półkach, często nie spełnia naszych oczekiwań. Warto wtedy postawić na domową produkcję i przygotować ją... więcej »


Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »