Ekorodzice

CLARENA NATURALIS – 40-dniowe wegańskie kremy naturalne

Autor: Clarena 2016.09.13, 12:11

Jako rodzice dbamy o to, żeby nasze dzieci dostawały to, co najlepsze. Przywiązujemy dużą wagę do tego, co jedzą, w co są ubrane, czym się bawią, a także jakie kosmetyki trafiają na ich skórę. Tak bardzo skupiamy się na dobru dziecka, że zdarza się, że zapominamy o sobie. A przecież wiadomo nie od dziś, że dziecko do szczęścia potrzebuje też szczęśliwych rodziców. Dlatego warto zaopiekować się nie tylko dzieckiem, ale i sobą. Jedną z metod jest zapewnienie sobie właściwej, skutecznej i przyjemnej pielęgnacji skóry. 


  • Bliżej natury

Ilość dostępnych kosmetyków jest ogromna, a przez to wybór odpowiedniego okazuje się niełatwy. Jeśli jednak zwracamy baczną uwagę na skład preparatów pielęgnacyjnych, a dodatkowo bliska naszym sercom jest naturalność i ekologia, dobrze jest zwrócić uwagę na kosmetyki naturalne. Coraz więcej rodziców prezentuje właśnie taki – ekologiczny – styl życia. Generalnie bycie eko jest obecnie bardzo modne. Nie jest to jednak tylko nieuzasadniona, chwilowa moda. Trend ten wynika z głębszej potrzeby odcięcia się od silnie uprzemysłowionego, oderwanego od natury i szkodzącego środowisku stylu życia. Pielęgnacja oparta na surowcach roślinnych jest nieodzownym elementem zbliżania się do natury. 

  • Zrób sobie krem! 

Najbardziej eko są kosmetyki, które możemy przygotować samodzielnie w domu – np. maseczka z płatków owsianych lub peeling kawowy. Nie dość, że w całości składają się ze składników roślinnych, to jeszcze nie zawierają dodatków wpływających na konsystencję, stabilizujących, nie miały kontaktu z aparaturą laboratoryjną. Takie kosmetyki mają jednak swoje wady. Często niezbyt ładnie wyglądają i pachną, ich wykonanie zajmuje dużo czasu i nie zawsze jest proste. Odpowiedzią na potrzeby osób chcących żyć naturalnie, ale nie mających czasu, możliwości i umiejętności, aby komponować w zaciszu domowym w pełni naturalne kosmetyki, jest Clarena Naturalis. 

  • Wegańskie kremy

Clarena Naturalis jest najmłodszym dzieckiem firmy Clarena – producenta kosmetyków profesjonalnych i do profesjonalnej pielęgnacji twarzy. Swoim klientom oferuje kremy w 100% wegańskie, stworzone wyłącznie z najwyższej jakości surowców roślinnych. Kremy te charakteryzują się 40-dniowym okresem ważności i powinny być przechowywane w lodówce. Wynika to z ich naturalnego składu. Nie zawierają silikonów, parabenów ani innych syntetycznych konserwantów, sztucznych barwników i zapachów. Kremy są przygotowywane raz w tygodniu, ręcznie, wyłącznie na zamówienie klienta.

  • Upcyklingowe opakowania

Dla Clareny Naturalis bardzo ważny jest los środowiska naturalnego. Właśnie dlatego kremy nie są testowane na zwierzętach i nie znajdziemy w nich śladów organizmów modyfikowanych genetycznie. Dodatkowo, Clarena Naturalis przygotowała akcje mające na celu poprawę jakości środowiska i jego ochronę. Po pierwsze – szklane słoiki, w których znajdują się kremy, są zwrotne. W ten sposób ograniczona zostaje ilość odpadów. Aby zachęcić klientów do zwracania słoików, Clarena Naturalis przygotowała atrakcyjne rabaty. Druga z przygotowywanych akcji dotyczy naszych zasobów leśnych. Za część dochodów ze sprzedaży kremów zostaną posadzone drzewa. Dzięki temu nasza planeta będzie piękniejsza i będzie swobodniej oddychać. Clarena Naturalis stara się także szerzyć wiedzę o zdrowym i ekologicznym stylu życia. Na stronie clarenanaturalis.pl  regularnie umieszczane są ciekawe informacje dotyczące surowców roślinnych, zdrowej diety i naturalnej pielęgnacji. 


  •  Moc olejów naturalnych

Obecnie w ofercie kremów naturalnych znajdują się dwa kremy – z olejem rokitnikowym - dla cery wrażliwej oraz z olejem Neem - do cery tłustej i trądzikowej. Jednak rodzina kosmetyków naturalnych wkrótce się powiększy, aby zaspokoić potrzeby każdej skóry. Wybrany krem można zamówić poprzez stronę internetową Clarena Naturalis lub kontakt z Działem Sprzedaży i Obsługi Klienta Clarena.


Po wejściu na stronę internetową i kliknięciu Kup Teraz, zostaniemy przekierowani do sklepu, w którym nie tylko zamówimy wybrany kosmetyk, ale także dowiemy się, ile czasu pozostało do dnia komponowania kremu. 
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne