Ekorodzice

Bajkowe kalambury

Autor: Iwona Smęder 2010.04.13, 14:57
Bajki – to, co dzieci lubią najbardziej. Smocze opowieści zmieńmy jednak na chwilę w tajemnicze zagadki.  Spróbuj wcielić się w jedną z bajkowych postaci i za pomocą mimiki oraz gestów przedstaw ją dziecku. Jeśli odgadnie, brawo! – możecie zamienić się rolami. Teraz to Ty musisz nieco się wysilić i przypomnieć sobie bajki z dzieciństwa. Jeśli jednak się nie powiedzie, maluch zgaduje dalej, tym razem postaraj się bardziej! Zabawa dostarcza mnóstwo śmiechu i radości, a wspólne przygody z bajkowymi postaciami mogą stać się pretekstem do późniejszego oglądnięcia przygód Kaczora Donalda – bo akurat jego nie udało Ci się rozpoznać.

Przeczytaj także:

Piszemy bajkę

Piszemy bajkę

Dzieci są znakomitymi bajkopisarzami, a ta zabawa dodatkowo pobudzi ich wyobraźnię. Każdy uczestnik odpowiada pisemnie na pytanie zadane przez prowadzącego (najlepiej kogoś dorosłego), ale nie konsultuje się z nikim. Po napisaniu swojej odpowiedzi... więcej »
Jak lepić z plasteliny? – zabawa z szablonami

Jak lepić z plasteliny? – zabawa z szablonami

Drodzy rodzice, aby wzbudzić w waszym dziecku chęć tworzenia i rozwijania umiejętności manualnych, nie trzeba być artystą! Co więcej, nie musimy mieć nawet dobrego smaku (choć to zwykle jest rzecz względna i indywidualna). Do zabawy z plasteliną... więcej »
Chmurzaste historie

Chmurzaste historie

Niech chmurki na niebie, choć na kilka chwil, przestaną być tylko białymi kłębkami. Potraktujmy je jako ilustracje do naszego opowiadania, ale najpierw stwórzmy odpowiedni klimat. Połóżmy się wspólnie z dzieckiem wygodnie na plecach na miękkim... więcej »
Ale jazda!

Ale jazda!

Czy bawicie się ze swoimi bobasem? I dla takiego malucha można znaleźć górę pomysłów. Jednym z nich jest zabawa w pociąg lub autko. Kładziemy bobasa na kocyku na plecach lub na brzuszku. Chwytamy dwa końce pledu i delikatnie ciągniemy, udając,... więcej »
Jesienne zabawy plastyczne

Jesienne zabawy plastyczne

Dni stają się krótsze i coraz chłodniejsze, na dworze robi się szaro, a termometr nieubłaganie udowadnia nam, że lato odchodzi na dobre. Być może niektórzy sądzą, że jesień to czas, który najlepiej przespać… nic bardziej mylnego! Ta... więcej »


Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »