Ekorodzice

My się zimy nie boimy - czyli jak budować odporność swojego dziecka Darmowe warsztaty żywieniowe KRAKÓW

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2016.10.16, 17:13

Gorąco zapraszamy na darmowe warsztaty żywieniowe w Mistrzejowickim Klubie Rodziców. Tym razem tematem spotkań będzie wzmacnianie odporności  dzieci. Ze szczególnym naciskiem na najmłodszych.


Lato się kończy, a wraz z nim zaczyna się sezon na. choroby. Każda mama wie, jak stresujące jest ciągłe mierzenie temperatury i niepokój związany ze stanem zdrowia dziecka. Malutkie nie umie powiedzieć, co mu dolega, jest takie kruche, bezbronne i jeszcze za małe na niemal wszystkie znane Ci lekarstwa. Starsze marudzi, opuszcza kolejne tygodnie przedszkola i trudno Ci coś zaplanować, bo a nuż Twój maluch obudzi się rano z gorączką? Najgorsze jest poczucie, że nie wiesz, co masz robić, albo co gorsza, że robisz coś źle. 

Na spotkaniu spróbujemy na trzeźwo spojrzeć na problem chorób u dzieci. Zobaczymy, jak nasze dziecko nabywa odporności i jak możemy w tym wspomagać jego organizm. Poznamy naturalne i skuteczne sposoby na najczęstsze dziecięce dolegliwości. Porozmawiamy o antybiotykach, dodatkowych szczepieniach i suplementach diety, a przede wszystkim uświadomimy sobie, czym jest zdrowie i czy choroba zawsze oznacza porażkę. 

Wstęp wolny/zapisy 


Emilia Walczyk-Tytko Z wykształcenia biotechnolożka. Swoją wiedzę rozwijała w kierunku biotechnologii medycznej i biotechnologii żywności, gdyż od zawsze fascynowała się skutecznością substancji leczniczych ukrytych w rzeczach, znajdujących się wokół nas: pokarmach, przyprawach i ziołach. Studia, wrodzona dociekliwość i opieka nad obecnie 3-letnim synkiem sprawiły, że temat naturalnych metod leczniczych stał się jej szczególnie bliski. 

Zapisy: Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: k.kosowska@kuznia.edu.pl

CO? GDZIE? KIEDY?

19.10.2016  środa 11:30- 13:00 , Klub Kużnia os. Złotego wieku  14 KRAKÓW


Przeczytaj także:

Junk Fashion Show 2011 – recyklingowy pokaz mody w Krakowie

Junk Fashion Show 2011 – recyklingowy pokaz mody w Krakowie

Junk Fashion Show to modowe wydarzenie, które za każdym razem budzi wiele emocji nie tylko wśród osób kochających modę, ale także wśród ekozwolenników. Po raz kolejny studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru uwodnili, że śmieciowe... więcej »
Wiosenne EKOporządki z IKEA Targówek - warsztaty EKOsprzątania

Wiosenne EKOporządki z IKEA Targówek - warsztaty EKOsprzątania

Czy da się posprzątać dom bez użycia chemii, do czego można użyć sodę i cytrynę, jak zrobić naturalny odświeżacz powietrza? – na te oraz inne pytania znajdą odpowiedź uczestnicy warsztatów „Wiosenne EKOporządki z IKEA Targówek”.... więcej »
SZAFING EkoRodziców – przedświąteczna wymienialnia w Krakowie i Warszawie

SZAFING EkoRodziców – przedświąteczna wymienialnia w Krakowie i Warszawie

Przedświąteczny szafing KRAKÓW – WARSZAWA za nami. Już po raz czwarty nasze szafy zostały wywietrzone! Jak zwykle wróciliśmy do domu z torbą pełną nowych łupów. Kurz po wielkiej wymienialni jeszcze nie opadł, a my już słyszymy pytania:... więcej »
XVIII szafing  ekorodziców w Kuźni

XVIII szafing ekorodziców w Kuźni

Biblioteka i Klub "Kuźnia" Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida oraz portal Ekorodzice.pl zapraszają na SZAFING. Przed nami osiemnasta edycja imprezy. Na uczestników czekają nagrody, darmowe warsztaty i moc atrakcji! ... więcej »
Konkurs EDUeko rozstrzygnięty!

Konkurs EDUeko rozstrzygnięty!

Znamy najbardziej ekologiczne przedszkola w Krakowie! Ponad 40 krakowskich przedszkoli przystąpiło do II edycji konkursu EDUeko, organizowanego przez IKEA Kraków. I miejsce i tytuł najbardziej ekologicznego przedszkola w powiecie otrzymało... więcej »