Ekorodzice

Dzień Jeża w Krakowie – spotkanie dla dzieci w aak

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2010.11.11, 17:40
Nie ma wątpliwości, że dzień 10 listopada w całości należał do jeży – podczas spotkania dla dzieci wszystkie oczy, nie tylko najmłodszych, skierowane były na dwa kolczaste zwierzątka oraz na znawcę jeżowych zwyczajów Andrzeja Kuziomskiego z Fundacji Igliwiak.


Dlaczego spotkanie z jeżami? Jak tłumaczy pomysłodawczyni akcji, współzałożycielka portalu Ekorodzice.pl Jolanta Walczyk powodów było kilka –  Po pierwsze, 10 listopada to Dzień Jeża. Po drugie, jeż jest maskotką portalu Ekorodzice.pl i uczy dzieciaki ekologii. A po trzecie, to przeurocze zwierzęta, o których warto wiedzieć więcej.

A wiedza na temat jeży jest znikoma potwierdza Andrzej Kuziomski z Fundacji Igliwiak. Gość specjalny spotkania przygotował dla dzieci sporą dawkę ciekawostek  – nie zabrakło barwnych historii na temat nocnych wędrówek jeży oraz ich największych smakołyków. Każdy maluch mógł na własne oczy przekonać się, jak wygląda jeż oraz na własnej skórze poczuć jego kolce.

Z najwierniejszymi miłośnikami jeży spotkaliśmy się w samo południe w akademii aktywnych i kreatywnych (aak). Właścicielka miejsca i organizatorka licznych warsztatów dla dzieci Anna Kasprzyk nie wahała się ani chwili nad oddaniem sali w ręce Pana Andrzeja – Akademia aktywnych i kreatywnych jest miejscem, gdzie dzieci poprzez zabawę doświadczają życia, uczą się. Bardzo się cieszę, że mogłam wesprzeć spotkanie z człowiekiem, który swoją pasją pomaga zagrożonym zwierzętom.

Więcej zdjęć z jeżowego spotkania dla dzieci znajdziecie w galerii Eko Jeża.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej, oglądnijcie materiał zrealizowany przez telewizję internetową krak.tv:


No i jak tu nie kochać jeży?



Przeczytaj także:

Ekorodzice na Święta w Dzień Dobry TVN

Ekorodzice na Święta w Dzień Dobry TVN

Wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują na to, że w jutrzejszym wigilijnym wydaniu Dzień Dobry TVN Eko Jeż, mieszkający na co dzień w portalu Ekorodzice.pl, i Reni Jusis zdradzą przepisy na recyklingowe ozdoby świąteczne. Przygotujcie... więcej »
Co dziesiąte dziecko na świecie rodzi sie za wcześnie

Co dziesiąte dziecko na świecie rodzi sie za wcześnie

17 listopada (w najbliższy piątek) obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Szpital UJASTEK jak co roku aktywnie włącza się w obchody tego niezwykłego wydarzenia – 17 listopada budynek Szpitala symbolicznie „zaświeci... więcej »
Psychoterapia online dla dzieci

Psychoterapia online dla dzieci

W obecnych czasach psychoterapia młodzieży staje się jedną z najbardziej rozpowszechnionych gałęzi psychoterapii. Potrzebna jest edukacja młodzieży, dostęp do różnych form pomocy. Ponadto, ważna jest także świadomość rodzica, że jego... więcej »
I Ty możesz uratować świat- panel dyskusyjny w Muzeum Śląskim

I Ty możesz uratować świat- panel dyskusyjny w Muzeum Śląskim

Donosimy uprzejmie, że zostało jeszcze kilka miejsc na niezwykłą inaugurację festiwalowego weekendu w Katowicach. Bardzo miło będzie nam spotkać się z Wami - rodzicami, dziadkami, ciociami i wujkami, edukatorami, bibliotekarzami...... więcej »
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej zagości w Radomiu

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej zagości w Radomiu

Zbliża się największa impreza promująca czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Tego jeszcze nie było. Już 25 Maja Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej zawita do Radomia! ... więcej »


Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »