Ekorodzice

Jestem z wami od:2010.01.25 15:19
rathri
Ostatnie logowanie: 2017.09.20 18:23
Liczba postów: 289
Moje ulubione: 9

użytkownik portalu

101 punktów 101 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

Prada- eksperymentatorka i buntowniczka

07.01.2011
Włoska Luksusowa firma wyrobów skórzanych założona przez Mario Prada i jego brata w 1913r. w Mediolanie.

Na początku swej działalności zajmował się jedynie wyrobem luksusowych skórzanych toreb.Obecnie Prada posiada 250 sklepów w 65 krajach świata.

 

Mario urodził się w Mediolanie.  Bracia początkowo zajmowali się sprzedażą importowanych luksusowych artykułów ze skóry i nie tylko. Sprowadzali dla najbogatszej klienteli produkty z całego świata, od kufrów podróżnych po srebra stołowe i inne bibeloty.

 

Gdy w 1978 r. firmę przejęła Miuccia Bianchi Prada, wzbogaciła firmę o własną wizję kreatorską. To ona zadecydowała o rozszerzeniu działalności firmy o linię ubrań haute couture, a potem prêt-à-porter. Zaczęła projektować i sprzedawać odzież i dodatki do ubrań. Od samego początku Prada robiła komercyjne hity. Wykończone skórą czarne, nylonowe plecaki, trencze z plastiku, srebrne buty na dziwnie wyprofilowanych koturnach, zamszowe spódnice z wszytymi przy krawędzi lusterkami.

 

Eksperymentatorka i buntowniczka. Bez oporu związała długie futro z norek lnianym paskiem i skroiła spodnie z kieszeniami w kształcie sakw przytraczanych do siodła. Jej stroje stworzyły specyficzny smak, nadały inny sens elegancji i wytworności. Mówi się o niej, że jest ulubioną projektantką kobiet biznesu, niezależnych i kreatywnych - bo takie właśnie są jej kreacje

 

Prada produkuje 4 linie ubrań:

  • Prada Donna
  • Prada Uomo
  • Miu Miu ( Najbardziej mi odpowiada ta linia. Gdyby mnie tylko było na nią stać...:D)
  • Granello