Ekorodzice

Jestem z wami od:2010.01.25 15:19
rathri
Ostatnie logowanie: 2017.09.20 18:23
Liczba postów: 289
Moje ulubione: 9

użytkownik portalu

101 punktów 101 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

Dolce&Gabbana- królowie obsceniczności

19.06.2010
Dom Mody Dolce&Gabbana założyli w roku 1985 Domenico Dolce i Stefano Gabbana.

Zaczynali od zera, posiadali jedynie kilka maszyn do szycia w wynajmowanym lokalu. Ich projekty i ubrania były chętnie kupowane, co pozwalało na rozszerzenie warsztatu krawieckiego. W ten sposób ich mały warsztacik zamienił się w olbrzymią firmę.

Zawsze ma być ekstremalnie seksownie - to motto "królów obsceniczności", jak Domenico i Stefano nazwał kiedyś "The Times". Bo erotyzm i kobiecość niezmiennie od 20 lat królują w proponowanych przez nich kolekcjach.


 Barokowy przepych koronek, wysadzane sztrasem i perłami gorsety, wszystko tworzone "w hołdzie zmysłowym aspektom życia" - jak twierdzą sami projektanci. Nic dziwnego, że na punkcie ich strojów oszalały największe gwiazdy. Madonna, Kylie Minogue pokochały ich za zmysłowość i nonszalancki szyk. Tradycyjny strój sycylijskiej dziewczyny, gorsety i pończochy latynoskiej kusicielki, skórzane gadżety włoskiego mafiosa, stroje diw rodem z filmów włoskiego neorealizmu - wszystko nasycone erotyką i przepychem. Projekty Stefano i Domenico zwykle oscylują na granicy fetyszu i szlachetnej zmysłowości - jak napisała Gertrud Lehnert w książce "Historia mody XX wieku". Moda na gadżety ze słynnym logo Dolce & Gabbana trwa nieprzerwanie od 20 lat.