Ekorodzice

Jestem z wami od:2010.01.25 15:19
rathri
Ostatnie logowanie: 2017.09.20 18:23
Liczba postów: 289
Moje ulubione: 9

użytkownik portalu

101 punktów 101 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

NEW LOOK DIORA

18.05.2010
Urodzony w Normandii w 1905 roku, rozpoczął studia polityczne. Karierę projektanta zaczął znacznie później bo w 1938 roku, jednakże II Wojna Światowa nie dała mu możliwości rozwinięcia skrzydeł.

Pierwsza kolekcja Christiana Diora firmowana jego nazwiskiem była w 1947 roku skandalem obyczajowym. I strzałem w dziesiątkę. Po zakończeniu wojny kobiety nie pragnęły niczego bardziej, niż rozstać się z szaroburą, workowatą garderobą, tweedowymi płaszczami na poduszkach i roboczymi spodniami.

Kontrowersyjny pokaz doprowadził do rewolucji społecznej. "Drogi Christianie, to prawdziwa rewelacja. Twoje sukienki mają zupełnie nowy wygląd" - powiedziała po pokazie redaktor naczelna opiniotwórczego amerykańskiego magazynu modowego Harper's Bazaar, Carmel Snow.Termin, którym określiła kolekcję Diora, New Look, przylgnął na stałe do stylu projektanta. A nowe było na nim wszystko. Dior zaprezentował nową, lepszą jakość życia, na którą z takim utęsknieniem czekano. Jackie Bisset z brytyjskiego Vogue'a stwierdziła: "Od samego początku kreacje Diora emanowały iście królewskim blaskiem, dzięki czemu każda kobieta czuła się w nich jak władczyni"

Po latach szarości Christian zniweczył wszystko, nad czym przez trzy ostatnie dekady pracowali kreatorzy. Zerwał ostatecznie z maskulinizacją kobiecej sylwetki. Swoim pokazem, nazwanym przez niego "Linia Kwiatu" zrewolucjonizował widzenie kobiecej elegancji. Było to połączenie okrągłych ramion, podkreślonego biustu, wąskiej talii oraz wygiętej w kształt dzwonu sukni z luksusowego materiału. Chociaż sama koncepcja nie była nowatorska, ponieważ inspiracją była XIX-wieczna moda francuska, to i tak kolekcja wzbudziła ogromną sensację.

Feministki zarzucały projektantowi powrót do gorsetów, kapeluszy i krynolin, i tym samym, sprowadzanie kobiety do roli elementu dekoracyjnego. Innych szokowało niezwykle duże zużycie wciąż reglamentowanego materiału i ozdób. Mimo tych kontrowersji kolekcja się wybroniła, a sam Dior na zawsze stał się synonimem smaku i luksusu.

Przez kolejne lata konsekwentnie ulepszał swoje projekty, a każda jego kolekcja stawała się przebojem. Znakiem firmowym Domu Mody Christian Dior stały się ogromne, wyszukane kapelusze.

Dior to też perfumy jedne z moich ulubionych to J'adore Dior