Ekorodzice

Jestem z wami od:2012.03.18 08:17
miraga_
Ostatnie logowanie: 2017.09.24 19:09
Liczba postów: 266
Moje ulubione: 1

użytkownik portalu

40 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

Fiołek trójbarwny.

10.05.2012

Fiołek trójbarwny (Viola tricolor L.) to gatunek rośliny należący do rodziny fiołkowatych. Nazwy ludowe: bratek polny, macoszka, sierotki, kwiatek Świętej Trójcy. Występuje w stanie dzikim w Europie i Azji, w Polsce bardzo pospolity. Tak mówi Wikipedia.

 

U nas w ogrodzie mamy kilka okazów bratka, teściowa zasadziła. Jest też taki drobny, jakby dziki bratek. Wszystko jednak służy ozdobie, choć jest to roślina o szerokim działaniu. Jest od dawna znana i stosowaną w medycynie ludowej.

 

Z właściwości można wymienić:

- reguluje przemianę materii,

- działa moczopędnie,

- zmniejsza łamliwość naczyń krwionośnych.

 

Stosuje się go w zapaleniach pęcherza moczowego, kamicy moczowej, uszkodzeniu nerek przez substancje toksyczne (również przez uboczne działanie antybiotyków), w chorobie gośćcowej, przy trądziku młodzieńczym, wykwitach skórnych, nadciśnieniu tętniczym i chorobach siatkówki oka.

 

Jednym ze sposobów zastosowania jest przyrządzenie naparu ze świeżego lub suszonego fiołka trójbarwnego. Oczyszcza on wtedy krew wpływając na wydzielenie wraz z moczem szkodliwych produktów przemiany materii, jak i ułatwia przyswajanie witaminy C.

Napar ten pije się w wielu chorobach skórnych w tym przy : trądziku, wysypce alergicznej, egzemach.

Przygotowanie naparu polega na zaparzeniu 1 łyżki suszonego ziela w szklance wody.

 

Będę próbowała jego działanie na cerę. Czy rzeczywiście stanie się zdrowa i gładka? Będzie to w formie tabletek BratekPlus -www.bratekplus.pl, które zawierają ekstrakt z ziela trójbarwnego i cynk. Szukałam jakiegoś suplementu diety, który będzie miał naturalny skład. „Testy” przeprowadzimy na moim mężu. Ja problemów z cerą nie mam zbyt wielkich, a on i owszem, i dlatego postanowiłam poddać go tej kuracji. Często coś niepożądanego pojawia się na jego twarzy i spróbujemy temu zaradzić naturalnym środkiem. Jedyny szkopuł, że będę musiała pilnować, czy wziął tabletkę danego dnia. Dam znać jakie efekty.

Dodaj komentarz
Komentarzy: 1
{opis}
10.05.2012 12:01 - daszka
Dobrze, ze przypomniałaś o bratku, dla mnie najważniejsze jest jego oczyszczające działanie. Muszę też go kupić.